SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ochraniacze na ręke (nadgarstek) : Elastyczne vs Taśma ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3764

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 142
W okolicy tygodnia planuje się zapisać na treningi tajskiego i jestem w trakcie "robienia zakupów" , potrzebuje waszej porady , co będzie lepsze :
Ochraniacz elastyczny typu:
http://sportsklep.pl/images/usztywniacz.jpg
lub
http://sportsklep.pl/images_b/elast-pie-i-przedrs.jpg

Pasek :
http://sportsklep.pl/tasma-everlast-dlonie-bawelniana-pi-112.html


A i zastanawiałem się , warto kupywać ochraniacz na stope i golenie na początek? Czy wystarczy usztywniacz?
Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
Jesli sie zapisujesz to na poczatek nic nie bedzie Ci potrzebne, oprocz koszulki i spodenek ;) Pierwsze 1-3miesiace bedziesz sie uczył "chodzic", uderzac proste ciosy, jedynie mozesz z grupa brac udział w rozgrzewce ;)

Po tym czasie, pewno trener Ci powie co masz kupic, ale standardowo beda to rekawice, bandaze, ochraniacze na golen,kolano, łokcie, suspensor, szczeka na zeby i chyba to wszystko :)

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 275 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12680
To w sumie zależy od sekcji czy będzie uczył się "chodzić",prawidłowo uderzać itd(żeby nie było tak powinno być chronologicznie), ale w wielu klubach jednak juz na pierwszych treningach powinno się mieć chociaż rekawice(jak Trener nie pozycza)czy bandaze pod nie. Ochraniacze na piszczele/stopę także warto zakupić swoje a nie pożyczać lub ćwiczyć bez pod warunkiem że MT rzeczywiście Ci się spodoba i będziesz chciał kontynuować treningi dłużej.

Co do nadgarstka,osobiście używam bandaży 4m na które zakładam jeszcze małe ochraniacze elastyczne na nadgarstki,sporo krótsze od tych które podałeś w linkach i jestem zadowolony bo jeszcze nigdy nie miałem kontuzji nadgarstka odkąd tak ćwiczę.
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
To w sumie zależy od sekcji czy będzie uczył się "chodzić",prawidłowo uderzać itd(żeby nie było tak powinno być chronologicznie), ale w wielu klubach jednak juz na pierwszych treningach powinno się mieć chociaż rekawice(jak Trener nie pozycza)czy bandaze pod nie. Ochraniacze na piszczele/stopę także warto zakupić swoje a nie pożyczać lub ćwiczyć bez pod warunkiem że MT rzeczywiście Ci się spodoba i będziesz chciał kontynuować treningi dłużej.


Po co na poczatek rekawice i ochraniacze na piszczele?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 275 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12680
"Ochraniacze na piszczele/stopę także warto zakupić swoje a nie pożyczać lub ćwiczyć bez pod warunkiem że MT rzeczywiście Ci się spodoba i będziesz chciał kontynuować treningi dłużej"

Czyli chodziło nie o zakup na sam początek tylko w późniejszej fazie,jak się chłopak wkręci,np.po kilku miesiącach.

A co do rękawic-w mojej sekcji boksu standardem były dla pocżątkującego 4-5 treningów na zapoznanie się z krokami,wyprowadzeniem ciosów itd.po tych 5 treningach już taki laik mógł robić pierwsze kombinacje w rękawicach na worku czy na tarczach...jak nie miał swoich rękawic to trener mu pożyczał ale z czasem każdy kupował-normalka.Więc mówie to jest kwestia np.2 tygodni treningów ale to jednak zależy od sekcji,może u Ciebie było troszkę inaczej.

Ogolnie oczywiście nie polecam kupować swojego sprzętu na pierwszy trening bo nie wiadomo czy się sposoba czy coś innego...tym bardziej jeśli ktoś nie miał do czynienia z sw. I tyle,o to mniej więcej mi chodziło,
zdrówko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4422
ja po 3 miesiacach to mialem juz sparingi... wszystko zalezy od trenera... ja osobiscie proponuje ci zakupic owijki nie duzy koszt a same plusy, usztywnianie reki + ochrona kciuka, higiena etc...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 142
No właśnie chodzi mi o to , które wybrać , czy te wkładane czy wiązane.. Które będą skuteczniejsze?
Z tego co słyszałem taśma lepsza ale jeśli w jakimś miejscu źle zawiąże to może się źle skończyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
Kup normalne bandaze, na poczatek nie ma sensu kombinowac.

Widac tez ze zabardzo nie wiesz, ze bandaze nie dadza Ci wiekszego pier### tylko zabezpiecza nadgarstek i beda wchłaniały pot przez co rekawice beda mniej "pachniec" :)

Dlatego bez kombinacji, klasycznie bandaze i na to rekawice ;)
Bandaze czy dłuzsze tym lepsze wiec 3-5 m idealne.

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Puchar Polski BJJ Konin 2009-KONKURS SFD.PL - wygraj żele energetyczne!!!

Następny temat

PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2009 - przepisy walki (wg CBJJ)

WHEY premium