SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ochraniacz na szczękę

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 875

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2039
Siemka, dziś pierwszy raz miałem ochraniacz na szczękę najpierw wziąłem do gorącej wody,wyjąłem i włożyłem zaciskając mocno zęby.


Mam parę pytań:

1. Problem polega na tym, że po prawej stronie zrobiła się krostka w środku ust i po lewej, krostka lub obtarcie przy noszeniu czy to jest normalne?

2. Jak oddychać mając ochraniacz, tylko nosem? niezbyt da się po ciosach powietrze wydychać, jak robią zawodnicy boksu/mma?

3. Do ochraniacza trzeba przywyknąć? spowalnia mnie przez dyskomfort i dziwne uczucie w buzi i niezbyt długo mogę go utrzymać.

4. Jak przywyknąć do ochraniacza, ćwicząc z szczęką przy wszystkich ćwiczeniach?

5. A może słabą szczękę mam i wymienić na porządniejsza? mam taką za 20zl jednoczęściową > żelową, poniżej zdjęcie.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
1. Nie wiem, nie spotkałem się. Szczęka jest w tych miejscach równa czy występują jakieś nierówności, grudki, czy coś podobnego?

2. W trakcie wymian oddychasz tylko nosem. Jak łapiesz dystans możesz otworzyć buzię i spokojnie odetchnąć.

3. Tak, trzeba przywyknąć. Najlepiej zakładaj go przed rozgrzewką i ściągaj po rozciąganiu.

4. Patrzy pkt. 3.

5. Nigdy w życiu nie wydałem na szczękę więcej niż 20 zł. Podobnie większość trenujących sporty walki i inne sporty kontaktowe, których znam.

Pytanie na koniec. Jak otworzysz buzię, to możesz skakać, biegać, robić dowolne rzeczy i szczęka siedzi pewnie na zębach?
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2039
SzK
1. Nie wiem, nie spotkałem się. Szczęka jest w tych miejscach równa czy występują jakieś nierówności, grudki, czy coś podobnego?

2. W trakcie wymian oddychasz tylko nosem. Jak łapiesz dystans możesz otworzyć buzię i spokojnie odetchnąć.

3. Tak, trzeba przywyknąć. Najlepiej zakładaj go przed rozgrzewką i ściągaj po rozciąganiu.

4. Patrzy pkt. 3.

5. Nigdy w życiu nie wydałem na szczękę więcej niż 20 zł. Podobnie większość trenujących sporty walki i inne sporty kontaktowe, których znam.

Pytanie na koniec. Jak otworzysz buzię, to możesz skakać, biegać, robić dowolne rzeczy i szczęka siedzi pewnie na zębach?


Dzięki za pomoc :

Zaraz wstawię zdjęcie chyba trochę krzywy ochraniacz jest, jak otworzę buzię i zęby do góry to trzyma się szczęka na górnych, ale jak poskacze i inne rzeczy porobię to wylatuje, jedynie jak mam przytrzaśnięty ochraniacz zębami to się trzyma i mogę biegać itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2039
Zdjęcie:






Zmieniony przez - GłodnySukcesu w dniu 2019-01-09 23:58:42

Zmieniony przez - GłodnySukcesu w dniu 2019-01-10 00:01:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Zdjęcie nie wskoczyło. Jeśli tak się dzieje to ochraniacz nie jest idealnie dopasowany. Spróbuj go znowu wrzucić do wrzątku, potrzymać 30 sekund, albo nawet dłużej - zasada jest taka, że jak go wyciągniesz z wody to ma być baaardzo miękli. Praktycznie bez siły powinieneś móc go posklejać. Teraz, wkładasz go do buzi i zasysasz powietrze tak jakby naciągając górną wargę pod zęby tym samym dociskając go do zębów skórą nad górną wargą. Z tyłu dociskasz ochraniacz językiem. Tak musisz go potrzymać kilka sekund, wyjąć i albo chwilkę poczekać aż ostygnie i stwardnieje albo od razu pod zimną wodę. Drugi sposób jest taki, że oprócz wcześniej wymienionych metod dociksu używasz palców. Uwaga na koniec - zasysanie powietrza z bardzo gorącym ochraniaczem jest bardzo nieprzyjemne, wręcz bolesne i potrzeba samozaparcia żeby to wytrzymać. Tym niemniej moja szczęka w ten sposób ułożona nie rusza się nawet podczas skakania na skakance z otwartymi ustami.

EDIT: Już widzę. ochraniacz jak ochraniacz, wygląda standardowo. O tym jak się ułoży decyduje budowa twojej szczęki.



Zmieniony przez - SzK w dniu 2019-01-10 00:07:44
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2039
SzK
Zdjęcie nie wskoczyło. Jeśli tak się dzieje to ochraniacz nie jest idealnie dopasowany. Spróbuj go znowu wrzucić do wrzątku, potrzymać 30 sekund, albo nawet dłużej - zasada jest taka, że jak go wyciągniesz z wody to ma być baaardzo miękli. Praktycznie bez siły powinieneś móc go posklejać. Teraz, wkładasz go do buzi i zasysasz powietrze tak jakby naciągając górną wargę pod zęby tym samym dociskając go do zębów skórą nad górną wargą. Z tyłu dociskasz ochraniacz językiem. Tak musisz go potrzymać kilka sekund, wyjąć i albo chwilkę poczekać aż ostygnie i stwardnieje albo od razu pod zimną wodę. Drugi sposób jest taki, że oprócz wcześniej wymienionych metod dociksu używasz palców. Uwaga na koniec - zasysanie powietrza z bardzo gorącym ochraniaczem jest bardzo nieprzyjemne, wręcz bolesne i potrzeba samozaparcia żeby to wytrzymać. Tym niemniej moja szczęka w ten sposób ułożona nie rusza się nawet podczas skakania na skakance z otwartymi ustami.

EDIT: Już widzę. ochraniacz jak ochraniacz, wygląda standardowo. O tym jak się ułoży decyduje budowa twojej szczęki.




Zmieniony przez - SzK w dniu 2019-01-10 00:07:44


Dzięki za pomoc :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Low kick z krótkiego dystansu - jak bronić

Następny temat

Ktoś trenował lub trenuje sztuki walki?

WHEY premium