SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocencie plan na mase i dajcie pare wskazowek

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 857

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 689
Witam !! Chodzi mi o ten plan treningowy ktory przedstawie ponizej ktory znalazlem na tym forum ale mam co do niego kilka pytan.
Kilka slow o mnie to 24 lata waga 78 - 79kg wzrost 183 cm. Robilem jakies 2 miesiace plan ogolnorozwojowy i teraz chcem nabrac troche masy :) Trening w pon, wt, cz, pt

Klatka piersiowa
- Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej 4 s. 12-15p
- Wyciskanie sztangi na ławce skośnej 4 s. 12-15p
- Rozpiętki na ławce poziomej 4 s. 12-15p

Mięśnie trójgłowe ramion
- Pompki w oparciu o ławkę (ławka za plecami)+ dodatkowe obciążenie 3 s. - 12-15p
- Francuskie wyciskanie sztangielki (jednorącz.) stojąc lub sztanga 3 s. - 12p

Brzuch
- Spięcia na ławce poziomej 4 s. - 25-35p
- Unoszenie nóg w podporze na poręczach lub w zwisie na drążku 4 s. - 25-35p

II dzień

Uda
- Przysiady ze sztanga 4 s. 12-15p
- Wyprosty nóg siedząc na ławce maszyny do ćwiczenia mięśni czworogłowych ud lub 4 s. 12-15p
- Martwy ciąg (nogi proste) 4 s. 12p
Łydki
- Wspięcia na palcach na jednej nodze ze sztangielka 5 s. - 25-35p
- Wspięcia na palcach ze sztanga na kolanach, siedząc 3s. 25-35p

III dzień

Mięśnie naramienne

- Wyciskanie sztangi zza głowy 3 s. - 12p
- Unoszenie ramion ze sztangielkami bokiem w górę siedząc 4 s.-12-10
- Unoszenie ramion ze sztangielkami w górę w opadzie tułowia 4 s. -12-10
- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia stojąc 3 s. - 12-10
Kaptur
- Szrugsy 4 s. - 12-15p


Mięśnie brzucha
- Wznosy tułowia na ławce skośnej 3 s. -15-20p
- Wznosy nóg na drążku 3 s. 25-35p (lub max. Ilość powtórzeń, im więcej tym lepiej)

IV dzień

Mięśnie pleców
- Podciąganie na drążku podchwytem 4s. max p.
-Wiosłowanie sztanga w opadzie tułowia- wąski podchwyt 4 s- 12p
-Wyciąg pionowy do klatki chwytem neutralnym lub wąskim podchwytem 4s 12p
- Rzymskie krzesło 4 s. - 25

Biceps
- Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 3 s. - 12-10p
- Uginanie ramion ze sztangielkami na modlitewniku 3 s. - 12-10p

Moje pytania sa nastepujace :
na klate zamiast Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej 4 s. 12-15p moge zastapic to sztanga na lawce ? I druga rzecz czy lapac sztange szeroko czy wasko ?? jak dobierac ciezary oraz jakie przerwy miedzy seriami i cwiczeniami?
Nastepnie czym moge zastapic Wyprosty nóg siedząc na ławce maszyny do ćwiczenia mięśni czworogłowych ud lub 4 s. 12-15p bo nie mam jak tego zrobic ??
Bede bardzo wdzieczny za udzielenie kilku wskazowek oraz poprawek w tym planie jesli cos byscie zmienili:) Z gory sedreczne dzieki !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Witam !! Chodzi mi o ten plan treningowy ktory przedstawie ponizej ktory znalazlem na tym forum ale mam co do niego kilka pytan"

wszystko fajnie ale dla kogo ten plan? po co ? na co ??

wypełnij ANKIETĘ jeśli chcesz pomocy minimum informacji o tobie dla nas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 689
1 .WIEK: 24 lat
2 .WAGA: 78 kg
3 .WZROST:183 cm
4 .CEL Zdobycie masy,
5 . DOTYCHCZAS STOSOWANE SUPLEMENTY/ODŻYWKI: Żadne
Robilem ogolnorozwojowke 2 miesiace

Jakie jeszcze informcje potrzebujecie ? Odpisze dopiero wieczorem lub jutro rano bo wychodze do pracy. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
misteroro

1."Robilem ogolnorozwojowke 2 miesiace" - chciałbym wiedzieć troche wiecej na ten temat ??

ale metodyka na której opiera sie plan nie nadaje sie dla ciebie przy takim poziomie , szukaj najprostszych rozwiazań , a nie misternych planów ??

odpowiedz na pierwsze pytanie bedziemy myśleć .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 689
Robilem 2 miesiace proteo-system z ksiazki Oliviera Lafay ,,Trening silowy bez sprzetu'' Teraz nabylem troche sprzetu tzn. lawka drazek wyciag hantle i chcialbym zrobic z tego uzytek. Ten plan co napisalem wczesniej tez wydaje mi sie jakos za bardzo ekstremalny jak dla mnie i dlatego zglaszam sie do spcjalistow o wszelkie korekty i wskazowki lub o nowy plan. Zastanawiam sie rowniez nad kupnem mutant mass gdyz pracuje w systemie 3 zmianowym ? Co o tym sadzicie ? czy jest sens kupywac jakies odzywki ? Pozdrawiam !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
zapamientaj jedno ZAWSZE najlepszą opcją bedzie najproszta , z czasem bedzie coraz wiecej konbinacji w planach treningowych jak już teraz jest wykorzystasz to czym bedziesz trenował za jakiś czas, pozatym taki plan sie nie andaje dla ludzi którzy budują sylwetke.

zacznij od prostego planu FBW 6-8 tygodnii wróc i wtedy sparwdzi sie jak reagujesz , jak odczucia , czy idziesz takim systemem do przodu i bedzie sie dalej myślało.

plan dla ciebie

przysiad
unoszenie tułowia z opadu/lub/żuraw
wyciskanie/lub/porecze
wiosłowanie
wyciskanie żołnierskie/lub/wyciskanie hantlami siedząc
drażek podchwyt lub dowolny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 90
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gimnastyka zdrowotna

Następny temat

Plan treningowy dla początkującego.

WHEY premium