SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena występu Nastuli za granicą!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4679

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2583
Popieram Kilbiana. Jego uwagi są bardzo trafne. Nastula bardzo szybko sie wypalił. Coś było nie tak; myśle ze to własnie stres, napięcie, brak doświadczenia. Jeżeli będzie chciał wogóle wygrywać w PRIDE to musi cos z tym zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 155 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1119
Nastula był bardzo mocno zmęczony, co widać było jak musiał wstać gdy głowa mu za liny wyszła. Ale zwróćcie uwagę, że Nogueira był też max zmęczony, nie ruszał się wcale szybciej. "Niestety" w takich chwilach decyduje doświadczenie, a tego akurat Nastkowi brakowało. Ciosy kończące Noga nie były demolujące, z tego zmęczenia po prostu zasypał Pawła i sędzia zakończył walkę, a twarz Nastka nie wyglądala aż tak źle jak to po takim dosiadzie może wyglądać. Mam pytanko do znawców sceny MMA :
- czy był jakiś zawodnik, który wkroczyłby na scenę MMA w wieku ok. 35 lat i który odnosiłby (po jakimś czasie) sukcesy ? Obawiam się, że Nastula może być zbyt "stary" by zdążyć się nauczyć wszystkiego, mimo niewątpliwego talentu i doświadczenia z judo. No bo np. Mirko po ok. 3 latach parter ma spoko opanowany ale w przypadku Pawła po 3 latach to on będzie miał 38 lat, czy da wtedy radę młodziakom ? Podobno z wiekiem człowiek nie traci siły, tylko refleks, a wytrzymałość nawet rośnie (do pewnego wieku).
Pozdro
P.S. Serce mi waliło jak bym tam centralnie pod ringiem siedział lol
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Dan Severn był zawodnikiem, ktory rozpoczął swoją przygodę z MMA w dość późnym wieku - jak pamiętamy z sukcesami.

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Co do kondycji i doświadczenia - zuwazyłem taki sam efekt jak przy walce doświadczonego judoki z początkującym. stary rep trzyma za judogę mocno, ale nie napina mięśni, jak poczatkujący, i przez to jest na luzie, nie męczy się. a nowicjusz trzyma mocno, kurczowo, jest spięty i to go wykańcza.

Co do oceny wogóle - chyba wwwaldek nie będzie miał nic przeciwko, gdy to ja tym razem wkleję nastepujące słowa:

"Uznanie należy się człowiekowi,
który jest na arenie; którego twarz
naznaczona jest pyłem, potem i krwią;
który odważnie dąży do celu; który
myli się i wkrótce ponawia próbę; który w
końcu zna triumf wielkiego osiągnięcia;
i który jeśli nawet przegra, przynajmniej
przegra dając z siebie wszystko, tak że
jego miejsce nigdy nie będzie z tymi
chłodnymi i tchórzliwymi duszami, które
nie zaznały ni zwycięstwa ni porażki"

Theodor Roosevelt - prezydent USA 1901-09
Cytat z książki "Taekwon-do cały mój świat" Piotr Gąsior


Teraz tylko zaczyna się nasze zwyikłe bagienko - szef Polskiego Związku Judo gratuluje Nastkowi, a po cichu pewnie pluje sobie w brodę, że to nie on ma udział w skoku na kasę. taki ton przebija z jego ględzenia, które mozna znaleźć na chyba każdym portalu informacyjnym. "A swoją drogą, gdzie jest granica..." itepe itede.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2005-06-26 21:21:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 720 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5006
Również Randy Couture zaczął przygodę z MMA bardzo późno - miał 34 albo 36 lat jeśli dobrze pamiętam. A wiadomo jak sobie radził: całkiem nieźle Dlatego ja bym nie przekreślał kariery Nastuli ze względu na wiek!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie skompromitowal sie, kilka cykli i Pawel bedzie rzadzil ;)
trzymam kciuki za nastepne walki, trenuj ciezko!

Zmieniony przez - ultrono w dniu 2005-06-26 21:43:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
jak już pisałem - dużo sparingów i praca nad kondycją!

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 77
Uwazam ze byla to dobra walka jak na debiutanta. Jednak wiadomo ze doswiadczenie w tego typu sporcie robi swoje. Sądze ze Nastula pokaze na co go stac mam nadzieje ze nie podlamie sie po tej walce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1465 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5238
9,5 min walczyli około, szkoda że zabrakło tych 30 sek do 2-minutowej przerwy :(

Wyciąg z regulaminu :
Ptk.4 - "wortal" ma zawsze racje
Nie klikaj http://wortal.prv.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
8:38 dokładnie

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kiedy będzie jakaś powtórka?

Następny temat

Saku vs. Arona

Wiecej