SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena treningu bieganie, siłowy, basen

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 668

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29
Witajcie, najuprzejmiej proszę o ocenę treningu.

Krótko o sobie:
-23 lata
-80kg
-169cm wzrostu
-kondycja tragiczna, od 2 lat siedzący tryb życia
-wcześniej 2 lata boks, 3 lata siłownia, nie wiem ile czasu biegałem, ale strzelam, że około roku
-przez naukę zarzuciłem treningi, nie udało mi się dostać na studia, czas, porażka i praca za najniższą krajową nauczyły mnie pokory i dały motywację, nie będę żył jak żyję, dostanę się, zrozumiałem błędy i teraz się uda

Cel:
-1000m poniżej 3 minut - na tę chwilę kondycyjnie tragedia, powiedzmy, że od zera
-20+ podciągnięć nachwytem, pełny zwis - to co wyżej tyczy się wszelkich aspektów fizycznych
-10x10 poniżej 28 sekund - zawsze w miarę szybko biegałem jak na osobę, która nie trenuje sprintów, piłki i tak dalej - nawet trochę poniżej 12s/100m - teraz około 13s/100m
-50m stylem dowolnym [pływanie] - poniżej 40 sekund - słabo pływam, brak techniki, ale z pewnością do nadrobienia.

Proszę o ocenę treningu, wszystko po kolei, zacznę od 1000m i 10x10m.

1)Na początek(3* w tygodniu):
-Marszobiegi 5:2(min) bieg:marsz - do czasu, gdy dam radę biegać stałym tempem 15 minut
-Bieg stałym tempem 15 minut + 2 minuty co każdy trening, aż dojdę do 40 minut

2)
-Rozgrzewka - trucht przez kilka minut
-Interwały 15:45(s), na początek 5 - co tydzień dodaję jeden aż do 10
-Bieg stałym tempem - 20 minut

3)
-To co wyżej, ale w interwałach zwiększam czas sprintu, zmniejszając czas truchtu

Kolejne pytania będę zadawał jeśli w ogóle znajdzie się ktoś kto zechce mi pomóc, pozdrawiam serdecznie i życzę udanego wieczoru!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Pytanie zasadnicze jest takie czy jesteś w stanie wykonać taki trening bez palpitacji serca bo interwał 15:45 nie jest lekki

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Liczba treningów w tygodniu

Następny temat

Okrągłe uda + nogi lekkie iksy

WHEY premium