SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena treningu

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1066

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Waga

15

Wzrost

60

Staż treningowy

170

Obwód pasa

Na siłowni 0 jakieś 3 miesiące z kalisteniką

Obwód klatki piersiowej

79

Obwód uda

85

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

53

Stan zdrowia

Siatkówka 3x w tygodniu po 2h w klubie pływanie 1x 1h w tygodniu piłka 1x 1h w tygodniu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 23 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 300
Witam
Mam trening do oceny/poprawy oraz kilka pytań. Jestem kompletnie początkujący jeśli chodzi o siłownię. Dużo czytałem na forum, ale dalej mam wątpliwości. Od razu chcę zaznaczyć, że chcę uniknąć ćwiczeń, które mogą zahamować mój wzrost.

Teraz mój rozkład tygodnia:
Pon. Siatkówka
Wt. siatkówka
śr być może dojdzie boks
cz basen
piątek siatkówka i piłka

Siłkę rozplanowałem na 3 razy w tygodniu: wtorek czwartek, sobote

wt całe plecy, przedramiona i brzuch
czw klatka bicepsy i tricepsy
sob nogi barki i brzuch

Jeszcze we wtorek przewiduje cardio, a w sobote interwały.
Moim ogólnym cele jest to, żeby nabrać trochę mięśni, ale nie tyjąc za bardzo. Teraz przedstawię ćwiczenia chociaż tutaj chyba bardzo dużo będzie do poprawy.

Grzbiet
rozgrzewka: kręcenie rmionami itp. kilka podciągnięć
część głowna: podciąganie nachwytem szerokim 5-3-3
wiosłowanie sztangą w leżeniu na ławce poziomej 10-8-8
asystujące: szrugsy w wyproście i pochyleniu pod kątem 45 stopni 10 i 10

Przedramiona uginanie nadgarstków podchwytem 12-10-8-8

Brzuch
Skłony głową w dół 20-15-12-12
unoszenie kolan w podporze/zwisie 20-15-12-12

Klatka
Wyciskanie sztangi na ławce 12-10-8-8
asystujące sztangielki na ławce skośnej 10-8

Biceps
Uginanie sztangą w podchwycie 12-10-8-8
as. uginanie hantli 10-8

Triceps
Pompki na poręczach 12-10-8-8
as. prostowanie ramion w wyciągu 10-8

Uda
Przysiady ze sztang z tyłu 12-10-8-8
as. prostowanie nóg w siadzie 10-8
Martwy ciąg 12-10-8-8
as. odwodzenie w tył 10-8

Łydki
Wspięcia stojąc 12-10-8-8

Barki
Wyciskanie sztangi zza głowy 12-10-8-8
as. unoszenie ramion bokiem w górę linkami wyciągu 10-8

I kolejne pytanie, to czy przy takiejilości treningu dałoby się jeszcze gdzieś zmieścić kalisteniczne ćwiczenia na niektóre partie (pompki, mostki, pompki w staniu na rękach itp.) Chciałbym też jedno ćwiczenie tydzie lub dwa robić metodą smarowania gwintów i wtedy omijać tę partię w siłowni. Proszę o odpowiedzi i wszelkie zastrzeżenia, chcę się jak najwięcej nauczyć.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
zdecydowanie na start wrzuc trening typu FBW 3 razy w tygodniu
nie ma cwiczen ktore hamuja wzrost, to dawny mit za czasow wojny
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
FBW, ale przy tej aktywności 3 razy może być za dużo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 23 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 300
Okey dzięki bardzo, SOG jest :) a ile robić FBW przed treningiem dzielonym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możesz robić, dopóki ci się nie znudzi, lub do czasu, gdy przestaniesz notować na nim progres.


Zmieniony przez - Maksyms II w dniu 2016-03-03 11:39:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
Maksyms II
FBW, ale przy tej aktywności 3 razy może być za dużo.


to juz bardziej kwestia dorzucenia kalorii niz treningu silowego stricte, ktory nie bedzie sie sumowal z jego aktywnosciami typu siatkowka czy plywianie/pilka

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 23 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 300
Dobra FBW znalazłem dużo programów, a na potem ten mój jest dobry, czy coś zmienić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
nie wiem, bo nie rozpisales nawet podzialu na dni? czy to wszystko chciales robic na jednym treningu?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nowy_kulturysta

Siłkę rozplanowałem na 3 razy w tygodniu: wtorek czwartek, sobote

wt całe plecy, przedramiona i brzuch
czw klatka bicepsy i tricepsy
sob nogi barki i brzuch

Jeszcze we wtorek przewiduje cardio, a w sobote interwały.
Moim ogólnym cele jest to, żeby nabrać trochę mięśni, ale nie tyjąc za bardzo. Teraz przedstawię ćwiczenia chociaż tutaj chyba bardzo dużo będzie do poprawy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
dzieki, ucieklo mi w tekscie:)
ogolnie zmienilbym 80% planu tego co rozpisales by atakowac chocby caly obszar plecow, a nie tylko najszersze ect, wiec odpowiadajac na zadane pytanie, plan Twoj ten trzeba pozmieniac nieco

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 23 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 300
Dobra, to będę czytał i zmieniał, a na razie idzie FBW. Dzięki za pomoc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

100 pompek?

Następny temat

dieta i trening

WHEY premium