SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena sytuacji - sylwetka

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2867

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 287
Witam, krótka historia o mnie…

rok 2013 na wadze 104 kg, wzrost 185 cm, lat 19... zawsze byłem mocno nabitym tłuściochem… łódka się topi... powiedziałem sobie dość… (tutaj nie widać do końca tego rozmiaru...)



rozpoczęcie odchudzania we wrześniu 2013 roku. Bez konkretnej diety (bez liczenia kalorii, ale micha czysta, zero słodyczy, kebabów, chipsów... dużo warzyw, mięso i pełnowartościowe posiłki), duża aktywność fizyczna (spacery, rower, basen, ćwiczenia siłowe)

koniec roku 2014 roku - 74 kg, ciągłe uprawianie sportu (rower, basen, motocross, sporadycznie siłownia)



utrzymanie wagi na poziomie 74-78 kg przez dobre 3 lata, uprawianie sportu (rower, basen, motocross)

rok 2018 to waga na poziomie 80/85 kg, coraz mniej ruchu, częściej śmieciowe żarcie,

rok 2019 - idę w górę do 90 kg... często żarcie typu burger, lody, słodycze, jedzenie ponad miarę, mało ruchu

2020 rok do teraz to zapuszczenie się do 96 kg…

Gdy zobaczyłem ostatnio zdjęcia z tamtych lat, (do 80 kg) to się rozpłakałem, bo obiecałem sobie nigdy już nie ujrzeć grubasa... stało się jednak inaczej.

Chcę podejść teraz do tematu na nowo i w pełni profesjonalnie, mówię sobie dość. W planach najpierw podstawowe badania, następnie dieta i plan treningowy. Moim celem jest powrót do wagi około 75 kg i dobicie do 80 kg czystej masy, relatywnie dobrze wyglądającej sylwetki plażowej / wysportowanej / dobry brzuch, klata i nogi.








Proszę o porady, jak się do wszystkiego zabrać, czy dobrym tokiem myślę? Najpierw redukcja porządna?



Zmieniony przez - paragon94 w dniu 2020-08-29 21:23:02

Zmieniony przez - paragon94 w dniu 2020-08-29 21:23:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
Hej , z ostatniego zdjecia wynika ze trzeba troche zrzucic a potem tak jak piszesz budowac sie juz w lepszej jakosci .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 287
Hej, dziękuję bardzo za odpowiedź. Pytanie czy zrzucać na typowej diecie redukcyjnej? Ćwiczenia na siłowni + cardio i dobra dieta ze stopniowym obcinaniem kalorii? Do jakiej wagi schodzić, czy do tego 74 kg? (zdjęcie numer 2) i wtedy bardzo powoli rozbudowywać masę mięśniową?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33067 Napisanych postów 23160 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278039
Hej, gratulacje za pierwszy efekt i przemiane bo super robota ale później sam się przekonałeś ze łatwo wszystko stracić , fajnie że siadło ci na ambicje i chcesz kolejnych zmian :) zacznij od redukcji na nowo , masa przy takim zatluszczeniu nie ma sensu .

Wagą się nie sugeruj jak chodzi o koniec redukcji bo to lustro ci pokaze czy sylwetka jest dobra czy nie , skup się na dobrze zbilansowanej diecie z deficytem na start +- 300 kcal od swojego zera , trening siłowy 3/4 x w tyg ( najlepiej dobre FBW )

Jak będzie progres i są zmiany to nic nie robisz a jak pojawi się stagnacja to w pierwszej kolejności pogłebiasz deficyt dodając aktywności na rzecz cięcia kalorii , możesz wtedy dodać jeden dzień treningu siłowego dodatkowo lub jakies interwały , rower itp , dochodzi kwestia czy taka forma atywności będzie dla ciebie bezpieczna .Temat mocno złożony ale skoro już raz ci się udało to mniej więcej znasz temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234343
spadek masy fajny
jeszcze mozna dalej redukowac na spokojnie,
na brzuchu skory pewnie duzo zostalo?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 287
Generalnie jeśli chodzi o skórę (etap ze 104 kg na 74) - dieta pełno wartościowa, deficyt kaloryczny uzyskiwany głównie aktywnością fizyczną, często basen i sauna, co wydaje mi się dobrze wpłynęło na skórę, oczywiście w pierwszym etapie na brzuchu skóra była bardziej rozciągliwa i jej "zapas" był widoczny. Nie mniej jednak efekt był bardzo zadowalający i estetyczny jak na zrzucenie 30 kg. Myślę też, że zrzucanie było bardzo równomierne (0.5 kg na tydzień maks / czasami 1 kg a nie raz stagnacja).

Cały sęk w tym, że teraz sylwetka jest dość mocno zalana, głównie okolice brzucha i klatki piersiowej. Ostatnie 2 lata to relatywnie bardzo mało ruchu.
Jestem bardzo ciekawy, czy z konkretną dietą i treningiem siłowym uzyskam dużo lepsze efekty jeśli chodzi o redukcję, bo tak jak w pierwszym poście wspomniałem, te kilka lat wstecz redukowałem te 30 kg na czuja, bez liczenia kalorii.

Zbieram wiedzę z forum / czytam artykuły, będę na dniach robił podstawowe badania, układał dietę i plan treningowy. Zobaczymy co z tego wyniknie. Tutaj będę wrzucał postępy z prac nad własnym ciałem.


Zmieniony przez - paragon94 w dniu 2020-08-31 12:12:00

Zmieniony przez - paragon94 w dniu 2020-08-31 12:17:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 287
Zmieniony przez - paragon94 w dniu 2020-09-11 17:51:16
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu treningowego

Następny temat

Ilość treningów

WHEY premium