SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2081

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 130
Jakis czas temu pisalem, ze prosze o cwiczenia w domowych warunkach i podano mi linki do wielu stron, ale dzis chcialem poprosic o ocene mojego planu lub ewentualnie zmienienie go. Polaczylem kilka planow w calosc, a ograniczenia sprzetowe oraz finansowe przeszkadzaja mi w cwiczeniach. A wiec opisze dokladnie krok po kroku ilosc cwiczen i serii. Przypominam, ze mam 17 lat, okolo 182cm wzrostu i waze niestety okolo 50kg. Rozpisze to dokladnie, bo nie wiem jak sie one nazywaja i prosze o zrozumienie. Te cwiczenia sa wykonywane w Poniedzialek, Srode i Piatek oprocz brzuszkow i pompek, ktore robie codziennie.
Rozgrzewka:
Bieg w miejscu przez 5min, do tego podczas biegu jakies wymachy rekoma dla rozciagniecia miesni. Zaraz po tym zabieram sie za cwiczenia.

Cwiczenia:
1 Cwiczenie - Obracanie tlowiem z lewej do prawej stojac w miejscu. Hantle maja byc na przy klacie, ale jej nie dotykajac zeby miesnie byly naprezone. 2x 12 powtorzen.


2 Cwiczenie - Bardzo podobne cwiczenie do 1szego tylko, ze zamiast obrotow od lewej do prawej robie sklony z hantlami z gory do dolu (tak jakby uklony przed publicznoscia), takze z hantlami przy klacie. 2x 12 powtorzen.

3 Cwiczenie - To cwiczenie podobno nazywa sie drwalskie, bo wyglada jakbysmy rabali drzewo siekiera. Trzymam hantle w obu wyprostowanych rekach i macham w gore i dol jednoczesnie tak jak wyzej powiedzialem jakbym rabal drzewo. 2x 12 powtorzen.

4 Cwiczenie - W rekach trzymam hantle i robie przysiady. Jak nizej na zdjeciu. 2x 12 powtorzen.


5 Cwiczenie - Wspinam sie na palce i opadam z hantlami w rekach tak jakbysmy chcieli wspiac sie na palcach po cos wysoko na polce i potem spowrotem stanac na nogi. 1x 20 powtorzen.

6 Cwiczenie - W pochylonej pozycji na ugietych nogach podnosimy hantle do gory, aby lokcie znajdowaly sie lekko powyzej naszych plecow jak na zdjeciu. 2x 12 powtorzen.


7 Cwiczenie - Cos w stylu zadania 6tego tylko, ze trzymamy obydwa hanle w jednej rece w uklonie podnoszac. Raz jedna reka, raz druga. 2x 12 powtorzen.

8 Cwiczenie - Krazenia barkow raz w jedna strone raz w druga trzymajac hantle w rekach. 1x 20 powtorzen (10 w jedna, 10 w druga).

9 Cwiczenie - Stoja lub siedzac podciagamy hantle na przemian do samej gory, aby reka byla wyprostowana do sufitu. 2x 12 powtorzen.

10 Cwiczenie - Cwiczenie wykonuje z obiema rekoma na raz. Jest to podnoszenie rak z hantlami tak jakbysmy robili samolot. Rozkladamy rece na prosto z barkami. Wyglada to mniej wiecej tak --|-- . Tylko, ze te poziome krski to rece, a pionowa to tlow. 2x 12 powtorzen.

11 Cwiczenie - To co w cwieczniu 9 tylko, ze na lezaco. 2x 12 powtorzen.

12 Cwiczenie - Zwyczajne podnoszenie hantli na przemian od dolu do klatki. 2x 12 powtorzen.

13 Cwiczenie - Tak jak na obrazku ponizej stoje pochylony na lekko ugietych nogach i rekami wzdluz tlowia podciagam rece od klatki do dolu az rece beda wyprostowane wzdluz tlowia i spowrotem do klatki itd. 2x 12 powtorzen.


14 Cwiczenie - BRZUSZKI 2x 30 brzuskow dodajac po 5 brzuskow do serii dziennie czyli dodajac dziennie 10.

15 Cwiczenie - POMPKI. I tu sie zastanawiam ile robic, bo dopiero od dzis zaczne je robic.

Prosze o wycene planu i dokladne powiedzenie mi co robie zle. Po prostu walcie prosto z mostu co jest zle, co dobrze, a co do poprawy. Cwicze dopiero 3ci dzien, wiec jeszcze nie wiem co i jak.





Zmieniony przez - MrLazy w dniu 2012-02-27 18:32:32

Zmieniony przez - MrLazy w dniu 2012-02-27 18:34:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 130
Sory za dubla, ale w ogole mi nie chce dodac zdjec. A, wiec to jest do 1szego cwiczenia i innych ktore musialem wytlumaczyc. Jak sie domyslacie zdjecia nie sa moje.
1 Cwiczenie
4 Cwiczenie
6 Cwiczenie
13 Cwiczenie

Zmieniony przez - MrLazy w dniu 2012-02-27 21:07:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Plan śmierci, a nie ćwiczeń. Tak dobranymi ćwiczeniami zrobisz się kaleką raz dwa, a o masie mięśniowej możesz pomarzyć. Poczytaj o FBW, ułóż lub weź dobrego gotowca np. trening Mawashiego z postów podwieszonych.

Aha, pompki i brzuszki codziennie nic nie dadzą i nie ma sensu tego robić codziennie, jeżeli chcesz mieć jakieś pryrosty masowe czy siłowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 130
Tyle ze na FBW to wiekszosc jest ze sztanga itp, a ja nie mam zbyt wiele do cwiczen jak widzisz. Mam jedynie hantle i tyle. Chcialem cos ulozyc i ulozylem cos takiego. Nie moge pojac jak inaczej mam cos ulozyc jezeli co nie uloze to jest zle. Pomozcie chociaz cos. Ja nawet drazka nie mam, wiec wiesz. Moze kiedys kupie, ale teraz brak mi kasy :/

Zmieniony przez - MrLazy w dniu 2012-02-27 21:31:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Uwierz, że z hantlami FBW można ułożyć na prawde dobre. Zamiast drążka możesz robić odwrotne wiosłowanie, hantle są więc trening Mawashiego jest w Twoim zasięgu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Swoją drogą, plan sam układałeś czy korzystałeś z gotowca?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 130
Ja nawet nie wiem co to jest wioslowanie a co dopiero odwrotne. Poza tym ja w jego treningu widzialem jak on podnosi 5l baniaki, ale jak ja mam to zastosowac z hantlami? Korzystalem z gotowca. On to troche tlumaczy jak dla kogos kto choc troche zna sie na cwiczeniach i wie jak to zrobic, a ja nie mam zielonego pojecia jak zaczac. Czuje sie jak idiota.

Zmieniony przez - MrLazy w dniu 2012-02-27 21:42:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiosłowanie odwrotne: kładziesz się pod stabilny stół, szukasz jakiejś rurki, żeby się chwycić i przyciągasz klatę do rurki. Tak samo możesz zrobić z dwoma krzesłami, w zależności od tego, na co pozwala Ci domowy sprzęt. A z hantlami robisz to co Mawashi z baniakami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 130
Nie mam takiego stolu z rurka... Drazka tez nie. Co mam robic? A te cwiczenia Mawashiego mam robic tylko raz czy ile razy? On podaje jedna serie, ale mi sie wydaje, ze to za malo. Poza tym ile pompek i w ogole mialbym robic. Oprocz tego mialbym robic jakies brzuszki czy cos?

Zmieniony przez - MrLazy w dniu 2012-02-27 22:06:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 661
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 130
Wiem, wiem sory. Jest napisane ile obwodow. Sam zauwazylem tylko juz mi sie nie chcialo pisac, ze zauwazylem, ale dzieki. Jak na razie bede robil te treningi od Mawashiego. Zobaczymy czy przyniesie rezultaty. A tak w ogole to po jakim czasie regularnych treningow bylo by cos widac? Nie mowie o sylwetce atlety ale o jakich kolwiek widocznych efektach.

Zmieniony przez - MrLazy w dniu 2012-02-27 23:46:54
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Drążek domowej roboty

Następny temat

PROSZĘ O POMOC !!! TRENING NINJA

WHEY premium