SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena plane wg ktorego cwicze

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2218

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 147 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2753
Witam, prosze doswiadczonych uzytkownikow o opinie i sugestie.
Mam w domu zrobiona przez siebie silownie

Cwicze okolo 9 miesiecy, niestety z marnym skutkiem, ale na to ma wplyw wiele spraw w tym glownie zdrowotnych.
Zaczynalem planem na mase Weidera, zeby po prostu od czegos zaczac, z czasem pojalem kilka rzeczy, teraz od dluszego czasu trenuje tak:

wszystko robie w trzech seriach 14 - 12 - 10. wszystko, kazde z tych cwiczen

PONIEDZIALEK

Wyciskanie lezac
Wyciskanie na skosnej
Rozpietki hantelkami
------
uginanie nadgarstkow na kolanie
Biceps uginanie z supinacja (stojac)
Biceps sztanga lamana (stojac)
Uginanie nachwytem (to chyba trening przedramion+biceps) (stojac)

SRODA

Wioslowanie sztanga
Martwy ciag
wioslowanie jedna reka
----
prostowanie reki do tylu wzdluz tułowia w opadzie
uginanie jednoracz za glowe
lezac na lawce uginanie za glowe

PIATEK

Unoszenie sztangielek bokiem stojac
Unoszenie sztangielek bokiem w opadze
Wyciskanie siedzac z przed glowy
wyciskanie siedzac z tylu glowy
podciaganie sztangi lamanej do brody

Nie trenuje nóg, uważam ze na ta chwile nie ma takiej potrzeby plus nie mam motywacji do treningu ich.
Nie moge jeść duzych posilkow, napychac zoladka bo mam ku temu przeciwskazania, zawsze jem dobre sniadanie oraz w dni treningowe po treningu weglowodany i białko, w pozostałych okresach trzymam sie jak najlepszej opcji dla mnie ale niestety nie ma tak dobrze ;/ raczej nadwyzki kalorycznej czesto nie ma, predzej dzienny wymog. W lecie zwykle waze 68 - 71 zima 71-76, z poczatku sila bardzo wzrosla bo bylem mega slabiutki i chudy, teraz wszystko generalnie zatrzymalo sie i nie idzie w góre.

Prosze napiszcie czy ten plan jest w miare dobry.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Wszystko dasz radę porządnie zmeczyć,nogi również.

Co masz robić?
Tu długofalowa rozpiska: https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 147 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2753
Prosze o opinie, czy plan dramat czy ujdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62142
Same wady ma Twój trening,nie trenujesz nóg,a to jest połowa mięśni i trening jednej partii mięśniowej raz w tygodniu jest mało efektywny.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 147 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2753
Dzieki za wpis.No to ja juz nie wiem, ile osob tyle teori, jedni mowia zeby nie przemeczac tylko raz na tydzien, a inni zeby codziennie te same grupy miesniowe cwiczyc.

Nie trenuje nóg bo nie widze takiej potrzeby, 17scie lat je trenowalem na boiskach, grubsze nie beda.


Zmieniony przez - Krzysiek88 w dniu 2015-09-15 21:22:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62142
Mięśnie raz na tydzień to mogą trenować zawodowcy,którzy wspomagają się farmakologicznie i u nich synteza białka trwa cały czas.Jeszcze raz powtórzę nogi to połowa mięśni i taki przysiad ze sztangą angażuje ponad 200(dwieście) mięśni!!!Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Efektów nie masz bo:
plan jest tragiczny, nawet jak na splita
nie masz nadwyżki kalorycznej(co jest wymogiem jeśli chcesz rosnąć)
a nóg na boisku nie zrobisz, bieganie za piłką,a trening stricte siłowy/kulturystyczny to zupelnie co innego.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 147 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2753
dzieki, w takim razie poczytam i zwróce sie do was z prosba o rozpisanie planu, teraz chociaz wiem cos wiecej anizeli zaczynalem a i dzieki takim wpisom jak wasze ciagle sie ucze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 147 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2753
Queblo, przejzalem kilka planów, w zasadzie wiele jest podobnych do mojego, roznia sie tym moze ze czasem zamiast mojego 14.12.10 jest 12,10,8,6 i ludzie trenuja nogi, nie wiem do czego sie tak doczepiles, ze trening jest dramatyczny, napisze jeszcze raz po ludzku bo wyzej bylo troche kiepsko:

PONIEDZIAŁEK

Klata:

Wyciskanie leżąc 14 - 12 -10
Wyciskanie na ławce skośnej 14 - 12 -10
Rozpiętki na lawce plaskiej 14 - 12 - 10

Biceps:

Uginanie ramion z supinacja 14 - 12 - 10
Uginanie ramion ze sztanga lamana 14 - 12 - 10
Uginanie ramion sztanga lamana nachwytem 14 - 12 - 10

SRODA

Wiosłowanie sztanga prosta 14 - 12 - 10
Martwy ciag 14 - 12 - 10
Wioslowanie jednorącz hantelka 14 - 12 - 10

Triceps:

Prostowanie reki do tylu w opadzie 14 - 12 - 10
Przenoszenie/uginanie za głowe hantelki jednoracz siedzac 14 - 12 - 10
Uginanie ramion z gryfem lamanym lezac za glowe 14 - 12 - 10

PIATEK

Barki

Unoszenie ramion stojąc z hantelkami 14 - 12 - 10
Unoszenie ramion z opadzie z hantelkami 14 - 12 - 10
Wyciskanie siedzac gryfu lamanego przed glowa 14 - 12 - 10
Wyciskanie siedzac gryfu lamanego za głowa 14 - 12 - 10
Podciaganie sztangi od pasa do brody stojac 14 - 12 - 10

No i tu jeszcze bym nogi dorzucił, cwiczylem jest z trzy miesiace, a cztery miesice nie,
po pierwsze bo tak jak pisalem, sa mocne bo dlugo gralem, po drugie nie mialem na tyle sprzetu i obciazenia w domu na tyle sily co mialem w nogach i tez troche chodzi ze technicznie mam problem ze sprzetem zeby bezpiecznie przysiady robic biorac spory ciezar.

Co tu tragicznego, patrze na inne plany i sporo sie podobnych przewija, BARDZO.





Zmieniony przez - Krzysiek88 w dniu 2015-09-16 21:55:58

Zmieniony przez - Krzysiek88 w dniu 2015-09-16 21:56:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62142
Tragiczne jest to,że Ty nie czytasz na temat treningu siłowego,tylko patrzysz na plany treningowe i ciekawy skąd ten plan wytrzasnąłeś.W naszym organizmie są duże i małe grupy mięśniowe,jedne potrzebują większej pracy,a drugie mniejszej,u Ciebie nie ma tego podziału,wszystkie traktujesz jednakowo.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 147 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2753
No to napisz prosze co tu jest do zmiany? Z Twojej wypowiedzi wynika, ze wieksze grupy miesniowe wymagaja wiekszej ilosci powtorzen, a mniejsze koniecznie mniejszej ilosci?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
"doczepiłem się" bo:
-trenujesz planem nieadekwatnym do stażu
-źle dobrałeś ilość ćwiczeń. Jak już rower1 wspomniał, na mniejsze partie ćwiczysz tak samo lub nawet więcej niż na większe.
-nie robisz nóg

Wklej zdjęcie sylwetki, bardzo chętnie zobaczę te mocne nogi w stosunku do reszty ciała

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening w przydomowym zaciszu.

Następny temat

Trening w domu

WHEY premium