SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena diety redukcyjnej LOW CARB

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2661

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 269 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9961
Cześć.
Prosiłbym o ocenę ułożonej przeze mnie diety na redukcję LOW CARB, bo jestem w tym trochę zielony i pewnie popełniłem sporo błędów.

Informacje o mnie:
Mam 17 lat, waże 78-79kg przy wzroście 172cm. Chodzę na siłownie 4 razy w tygodniu. Moje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wynosi ok. 3250kcal.

Czy wszystko jest ok? Nie chciałbym dokładać większej ilości posiłków, 4 mi w zupełności wystarczą, nie ukrywam że przyczynia się do tego też brak czasu.


To mój plan treningowy, jeśli to ważne:

Poniedziałek
Wyciskanie sztangi leżąc na ławce płaskiej (20-20-10-8-6-4-4)
Wyciskanie hantli leżąc na ławce płaskiej (5x10)
Rozpiętki (3x8)
Wyciskanie na maszynie siedząc (12-10-8-8)
Przenoszenie hantli za głowę leżąc (3x12)
Wznoszenie hantli bokiem (5x10)
Wzniosy hantli przed (3x8)

Wtorek

Uginanie sztangi stojąc (20-20-10-8-6-4-4)
Uginanie hantli stojąc (5x10)
Modlitewnik (3x8)
Wyprosty ramion z hantlami leżąc (20-20-10-8-6-4-4)
Wyprosty ramion na wyciągu (5x10)
Wyprosty jednorącz z hantlą w tył (3x8)

Czwartek
Martwy ciąg (20-20-10-8-6-4-4)
Wiosłowanie hantlą (5x10)
Ściąganie uchwytu górnego wyciągu (3x8)
Ściąganie do dołu na maszynie (4x12)
Przyciąganie uchwytu do brzucha siedząc (3x12)
Rozciąganie ramion leżąc na ławce (3x8) - nie jestem tutaj pewien co do nazwy tego ćwiczenia, ale wiem jak to wygląda i jak to robić.
Sztruksy z hantlami (5x10)

Piątek
Przysiady ze sztangą (20-20-10-8-6-4-4)
Wyciskanie nogami na suwnicy (5x10)
Wyprost nóg siedząc (3x8)
Uginanie podudzia siedząc (3x8)
Wyciskanie na suwnicy łydkami (4x 20-30-40, zależy ile dam rade)
Skłony na piłce (4x30)
Podciąganie kolan do brzucha na stojaku (3x max)


Do tego planu planuje dorzucić aeroby 2x w tygodniu (bieg na bieżni po 25min). Z góry dzięki wszystkim za pomoc.


Zmieniony przez - kacper3355 w dniu 2015-12-06 21:56:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 269 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9961
Panowie, a co myślicie o dokupieniu BCAA? Jestem już zdecydowany na białko. BCAA nie byłoby tu dobrym pomysłem, by nie stracić za dużo mięśni przy redukcji? Proszę o szybką odpowiedź bo do jutra muszę podjąć decyzje.


Zmieniony przez - kacper3355 w dniu 2015-12-13 22:22:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
Jeśli Low Carb to nie dawaj piersi z kurczaka a tłustsze mięsa , po za tym smażąc na patelni tyle tłuszczu nie będziesz dawał do smażenia . Co do treningu przeładowany split i to konkretnie wrzuć zdjęcie sylwetki by określić poziom bf.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 269 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9961
"po za tym smażąc na patelni tyle tłuszczu nie będziesz dawał do smażenia" - możesz rozwinąć myśl? Nie bardzo rozumiem :)

A co do mięsa, schab, karkówka będą ok? Może od czasu do czasu wpaść jakiś schabowy czy nie bardzo?
Czyli poucinać z treningu po kilka ćwiczeń, czy może zmniejszyć ilość serii?

Zdj sylwetki:





Zmieniony przez - kacper3355 w dniu 2015-12-06 23:36:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
Wywal całkowicie pierś z diety , węglowodany daj tylko po treningu a zamiast splita rób FBW . Najpierw jakieś podstawy siłowe wyrób i zredukuj tłuszcz by się bawić w SPLIT. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 269 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9961
Ok, w takim razie zamienię obiad z kolacją i wywalę pierś - czym mogę ja zastąpić? Trening postaram sie przebudować i wrzucę tu co ułożyłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
udka , podroby , szynka wieprzowoa , schab i wiele innych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 269 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9961
A że tak spytam, co jest złego w piersi w przypadku tej diety? Tak z ciekawości.

Rozumiem że coś takiego jak "sos" nie istnieje na redukcji? :) Czyli rozumiem ze może być, jeśli wywalę pierś i dam inne mięsa? Dodam, że białko zmieniam na Trec Whey 100, jeśli to istotne. Tak się zastanawiam, czy ono jest tu w ogóle potrzebne.

PS. Na czym najlepiej smażyć mięso? Oleju kokosowego nie mogę nigdzie u mnie dostać, więc załóżmy, że odpada.




Zmieniony przez - kacper3355 w dniu 2015-12-09 19:55:57

Zmieniony przez - kacper3355 w dniu 2015-12-09 20:02:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Pierś nie jest sama w sobie zła, ale kolega zalecał jej zmianę ze względu na to że jest to bardzo chude mięso, a skoro jesteś na low carb to warto dać coś tłustszego aby tą ilość fatu podbić

Poza tym do diety dodawaj składniki a nie gotowe dania, zamiast smażonej piersi z kurczaka wybierz mięso z piersi kurczaka

Możesz smażyć np. na maśle

Olej kokosowy możesz dostać na sklep.sfd.pl lub w marketach

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 269 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9961
Ok, przerzucę się na masło. A jeśli chciałbym wyłączyć odżywkę białkową z diety, to czym mógłbym zastąpić drugi posiłek? Bo w sumie nie wiem czy jest sens z niej korzystać na samym początku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
Jak już chcesz smażyć na maśle to wybierz masło klarowane to w biedronce dostaniesz czy innym większym sklepie. Odżywkę białkową dałbym po treningu z owocem lecz widać nadal nie bierzesz do serca uwag wcześniej napisanych.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 269 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9961
Biorę, biorę. Pierś wywalę całkowicie i zamienię odrobinę tłustszym mięsem, a obiad zamienię z kolacją, by węgle były po treningu. A co do treningu, to postaram się ułożyć całkowicie nowy plan ale to już w innym dziale, bo samemu to będzie ciężko. Białko chciałem stosować jako drugi posiłek by wypijać je w szkole, kiedy nie mam za bardzo czasu jeść czegoś innego. Sam już nie wiem, czy korzystać z tego białka, czy nie. Redukcje zaczynam od poniedziałku i zastanawiam się, czy do tego czasu kupić to białko, czy nie. Jedni mówią że to strata kasy na tym etapie, a inni chwalą i polecają. Nie wiem, czy lepiej nie byłoby zainwestować te pieniądze w jedzenie. Jeśli mogę zrezygnować z tej odżywki, to czym mogę zastąpić drugi posiłek by kalorie oscylowały w granicach 2300-2400kcal?

Po treningu banan będzie ok?


Zmieniony przez - kacper3355 w dniu 2015-12-10 00:21:21
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta redukcyjna

Wiecej