SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena Split'a 4dniowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1211

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

17

Waga

95

Wzrost

189-190

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

7 ms

Uprawiane inne sporty

Siatkowka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

jako takiej nie ma

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

przed 5 miesc mono hydrant

Ostatnio przerabiany plan

fbw

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

85kg, 107kg, 65kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 61 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2424
Witam.
Przygotowalem ponizszy plan do oceny aby miec juz gotowca, ktorego bede mogl uzyc w odpowiednim czasie(czyt. obecny plan nie bedzie przynosil efektow). Nie mam ogolnie pojetego neta za pomoca, ktorego moglbym ukladac plan na biezaco. Obecnie (tzn. od 30.10 do 18.11) mam tzw. okres regeneracjny, ktory zostal wymuszony przez praktyki. Dieta, niby jest ale nie ma. Mieszkam w internacie i obiady zostaja, z gory rozpisane, ale staram sie jesc wiecej, duzo wiecej niz normalnie. Mam 3 posilki dziennie sniadanie 7:45, obiad 12:00, kolacja 17:45(praktycznie 20 min po silowni).Przy sniadaniach i kolacjach mam wieksze pole do popisu, a mianowicie: n sniadania jadam 2x bulka z serem zoltym i marmolada, ew. z szynka, dwie mieszeczki platkow kukurydzianych (70%) i platkow owsianych (30%) z miodem. Z kolacja roznie to bywa, ale w standardzie widzimy 3xpodowjna kanapka z chleba pelnozarnistego, salaty,szynkilub sera. Do tego oliwki, troche fety, oliwa z oliwek do salaty, 700-800 ml mleka,

Zaczelem z ''silka'' w marcu i od tego czasu udalo mi sie przybrac ok 8-10kg. Oczywiscie ucierpial na tym w stopniu wiekszym lub mniejszym % BF, ale i nad tym da sie popracowac.

W nowym planie, ktory ulozylem mozna zauwazyc iz znowu wystepuje regresja, ktora najprawdobodniej zmienie do czasu wprowadzenia nowego treningu na progresje. Co do pompek na poreczach to niestety nie ma poreczy do wykonywania tego cwiczenia. Zastanawiam sie takze nad dipsami zamiast WL, co prawda poczatki byly by troche hardcorowe, ale dalo by rade. Podane obaciazenia w ankiecie, sa obciazeniami w pierwszej serii, po wczesniejszych seriach rozgrzewkowych.
Wymiar uda to 68,5-69cm, biceps 39,5cm. Jezeli reszta wymiarow bylaby pomocna to zorganizuje.

Moj obecny plan wyglada tak:

klatka+bic
wolne
nogi
barki+triceps
wolne
wolne
plecy

klatka + bic:
wyciskanie skos dodatni 4x 8,10,12,15
hantle plasko z zakonczeniem mlotkowym u gory 4x 10,10,12,12
rozpietki 3x 10,12,12

uginanie ramion ze sztanga 4x 8,10,12,15
uginanie ramion na przemian z hantalami (supinacja) 4x 8,10,12,15

nogi:
przysiad 4x 8,10,12,15
wykroki 4x 8,10,12,15
wypychanie na suwnicy 4x12
prostowanie nog 4x12

barki+triceps
wyciskanie zza glowy 4x 8,10,12,15
unoszenie hantli w staniu 4x 8,12,15,20
uniszenie hantli w opadzie 4x 8,12,15,20

zolnierskie lezac na plaskiej 4x 8,10,12,15
pompki w podporze tylem 4x 12,15, 12,15

plecy:
drazek szerokim nachwytem 4x6
wioslowanie szerokim nachwytem 4x 8,10,12,15
wioslowanie hantla w opadznie 4x 8,10,12,15
martwy 4x 6,8,10,12


Moj nowy plan mialby wygladac nastepujaco:

rozklad podobny jak w poprzednim

klatka+ biceps
wyciskanie na plaskiej 4x 8,10,12,15
wyciskanie hantli z zakonczeniem mlotkowym skos dodatni 4x10,10,12,12
rozpietki skos dodatni 3x 10,12,12

ugianie ramion na modlitewniku 4x8,10,12,15
ugananie ramienia z hantla na modlitewniku 4x8,10,12,15

nogi:
przednie przysiady 4x8,10,12,15
wykroki 4x8,10,12,15
wypychanie na suwnicy 4x 20
prostowanie nog 4x 8,10,12,15

barki+ triceps:
wyciskanie zza glowy 4x8,10,12,15
unoszenie ramion w gore z linkami wyciagu 4x8,10,15,20
unoszenie ramion w opadzie z linkami wyciagu 4x8,10,15,20

wyciskanie waskim uchwytem 4x8,10,12,15
zolnierskie dodatni skos 4x8,10,12,15

plecy:
drazek szeroki nachwyt 4x6 (w miare mozliwosc zwiekszanie ilosc pow.)
wioslo waski podchwyt 4x8,10,12,15
wioslowanie hantla 4x8,10,12,15
marwy 4x6,8,10,12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
jw ogólnie cały plan do poprawy ja napisałem o nogach bo o to pytał ale wspomniałem i dałem linki do czegos lepszego dla niego. masz racje zza karku lipa.

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3181
Po co zakladasz trzy takie same tematy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 61 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2424
Prosilbym admina o usuniecie 2 pozostalych, przy probie wysylania pokazywala sie informacja iz istnieje temat o podobnej tematyce i zmienialem temat az zalapalo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 561 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14924
1.co to jest monohydraNt ?? jadłeś a nawet nie umiesz nazwy poprawnie napisać
2. skoro "diety jako takiej nie masz" to efektów też oczekuj tylko jako takich , co do treningu to eksperymentuj , sam zobaczysz co na ciebie działa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 561 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14924
robisz regresje ciężaru ze zwiekszasz powtorzenia ?

nogi to nie tylko czworogłowe , nie widze nic na dwugłowe uda , na barki zamiast wyciskania zza głowy które moim zdaniej jest mega choojowym ćwiczeniem daj sprzed głowy i wg mnie fajnie zrobic 4 cwiczenia na barki , wyciskanie jako ogólne a potem po jednym na kazdy akton

i do bicepsa nie rób wszystkiego na modlitewniku , zrob sobie swobodne uginanie

Zmieniony przez - Artur1987 w dniu 2012-11-10 18:20:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 61 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2424
1.https://sklep.sfd.pl/wiki/Monohydrat_kreatyny.html lepiej?
2. Dla ciebie moze byc meeeeeeega chojowym cwiczeniem. Dla mnie w kazdym razie nie jest, bo w jakims celu je wykonuje i wyciskanie, ktore ty poleciles jako ''lepsze'' wedlug mnie nie przyniesie lepszych efektow.
3. Widocznie jako taka dieta nie przynosi najgorszych efektow po tym co widze na tym Forum.
4. Nie widze sensu plan po planie wkonywanie unoszenia, pozatym jakbys wiedzial troche wiecej to spora intensywnosc moze zahamowac rozwoj barkow
5. Jakie cwiczenie polecisz jako swobodne biorac pod uwage obecny plan?
6.https://www.sfd.pl/Odwrotna_piramida__regresja-t246459.html
7. Odniesiesz sie do wplywu martwego i przysiadow na dwuglowe?


Zmieniony przez - cruz201 w dniu 2012-11-10 18:37:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 561 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14924
sęk w tym ze "wiem troche więcej" a ty nie patrz na furum tylko na siebie , to ze jednemu idzie czyste mieso na kebabach nie znaczy ze kazdemu tak pojdzie , 4 cwiczenia na barki raz w tygodniu to nie jest za duzo , tym bardziej ze forsownym cwiczeniem bedzie tylko wyciskanie , i nawet bedac na celowniku bede sie upieral ze wyciskanie sprzed glowy jest lepszym wyborem chociazby patrzac na kontuzjogennosc tego zza łba , jako takiej różnicy w pracy obreczy barkowej nie bedzie , a ruch sprzed głowy jest na pewno bardziej naturalny ,

jak sie odniose do przysiadów i ciągu na dwugłowy pytasz , skoro tak to widzisz to trójgłowego też nie trenuj , przeciez pracuje przy klatce i barkach :)

a po barkach i tricepsie zamiast 2 wolnych dni zrobiłbym 1 , nastepnie plecy i wolne przed klatka z bicem , wtedy bicek odpocznie po plecach gdzie jak wiesz czesto mocno pracuje i dzieki temu lepiej wykorzystasz jego potencjał , patrzac na twoj cel dobwym wyborem bedzie zwykłe uginanie sztangi zamiast jednago z cwiczen na modlitewniku

Zmieniony przez - Artur1987 w dniu 2012-11-10 19:38:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 61 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2424
Moglbys dac jakies poparcie swojej wiedzy?
Ja jestem zdania, ze przy dobrej rozgrzewce i odpowiedniej technice nic sie stanie, mowie tutaj o kontuzji jak i o dlugotrwalym niszczeniu stawow,
Nie odpowiedziales na moje pytanie dotyczacze wplywu tychze dwoch cwiczen na dwuglowe.
Czyli wedlug jest ok robienie tego samego cwiczenia w dwoch roznych planach treningowych po sobie?


Zmieniony przez - cruz201 w dniu 2012-11-10 19:57:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 561 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14924
nie potrzebuje niczego udowadniac bo ty nie musisz mnie sluchac , cwiczenie dwugłowych uda przez klasyczne ciągi i przysiady to jak cwiczenie trójglowego przez wyciskanie na katke i na barki , nigdy nie rozwiniesz ich tak dobrze jak dodajac cwiczenie ukierunkowane na dana partie, co do wyciskania zza głowy oczywisce nic nie musi sie stac po rozgrzewce ale ja mam co innego na mysli , mianowicie ogólnie wyciskanie zza głowy jest bardziej kontuzjogenne więc nie widze sensu ryzykowac tym bardziej ze moim zdanie nie zauwazysz różnicy w rozwoju obręczy barkowej zastepujac to wyciskaniem sprzed głowy , albo hantle , wtedy nie musisz sie wyginac zeby opuscic sztange za , lub przed głowe tylko lajtowo prowadzisz hantle , a ostatniego zdana nie rozumiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 61 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2424
Przy okazji odswiezania tematu myslalem o wymianie wykrokow na martwy na prostych nogach i wl na dipsy, nie wiem tez na jakie cwiczenie moglbym zamienic jeden z modlitewnikow.

Zmieniony przez - cruz201 w dniu 2012-11-14 17:17:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
https://www.sfd.pl/Push/pull/legs_wg_Antosia-t885847.html

https://www.sfd.pl/SPLIT_3x_w_tyg-t786661.html

ja bym takie cos widział dla ciebie.

na nogi nei masz nic an 2ki i łydki

Be the best version of You!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik treningowy Jędrka //czemu muszę tyle jeść//

Następny temat

Ocena Planu FBW

WHEY premium