SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena środków wspomagających dla kolarzy.

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2144

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 150 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2724
Na jednej z witryn czasopisma dla rowerzystów znalazłem ciekawą tabelę odnośnie środków wspomagających wydajność organizmu.
Dowiadujemy się z niej między innymi, że np. działanie HMB, według naukowców, jest dyskusyjne, jedno z badań mówiło o przyroście mięśni o 1,21 kg w ciągu 3 tygodni, inne badania nie potwierdziły takich wyników. Najciekawsze jest stwierdzenie, że brak jest studiów na temat skutków długofalowych przyjmowania (nie wiem co się kryje pod pojęciem długotrwałe ale chyba wielu z was już wystarczająco długo stosuje ten preparat) i występuje niebezpieczeństwo dopingu, a co za tym idzie nie zaleca się tego preparatu.
L - karnityna - brak naukowych dowodów na wzrost wydolności lub redukcję tkanki tłuszczowej. Jednocześnie u sportowców wyczynowych w dyscyplinach wytrzymałościowych wzrasta naturalne wydzielanie l-karnityny - być może własna synteza jest wystarczająca.
Inne stwierdzenie mówi, że aminokwasy pochodzące z suplementów mogą wpływać na przyswajanie naturalnych (pozytywnie czy negatywnie!?).
Nie mam tradycyjnej wersji tego artykułu, a tylko część jest udostępniona na witrynie internetowej wiec możliwe ze wiele tych opisów jest wyrwanych z kontekstu. Wybrałem opisy HMB i l-karnityne ponieważ sam je stosuje jednak dotychczas słyszane opinie nieco się różniły.
Czy rzeczywiście HMB może zostac uznane jako srodek dopingujący?


Quod scimus, gutta est, ignoramus mare.

"życie, zdrowie i mienie jest zagrożone kiedy obraduje Parlament"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 150 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2724
CLA - Istnieje niebezpieczeństwo, że spożywanie może spowodować powstawanie guzów wątroby.

Jak to ma sie do jego wlasciwosci prozdrowotnych!?



Quod scimus, gutta est, ignoramus mare.

"życie, zdrowie i mienie jest zagrożone kiedy obraduje Parlament"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5177 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43039
HMB-nie.
L-karnityna-są ponoć(bo sam ich nie widziałem) badania mówiące o pozytywnym wpływie podczas redukcji, a są i takie, które mówią, że nic ona nie da-ewentyalnie pomoże osobom cierpiącym jedynie na niedobór tej substancji.
Aminokwasy-jak najbardziej pozytywnie-wzbogacając zjadane białko o ewentualne niedobory w aminokwasach.
CLA-nie wiem.

Danone
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

l-karnityna: co i jak???

Następny temat

p. Ambroziak

WHEY premium