SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oceńcie proszę trening, który sobie ułożyłem.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 807

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 604
(na wstępie nie zaznaczyłem opcji o ankiecie, teraz już chyba nie mogę - wypisałem to na dole - jeżeli tak być nie może, to usuńcie, założę jeszcze raz)

Wiek: 21
Wzrost: 184
Waga: 88
Cel: rozwinięcie mięśni/poprawa sylwetki (późniejszy cel zrzucenie tłuszczu - ale wtedy włączę bieganie poważniejsze - znam siebie i tym dam radę)
Staż: teoretycznie jakiś staż na siłowni mam (maszyny + modlitewnik sobie robiłem przez rok - tak o, dla samego siebie - efekty są, ale małe - w sumie niczego po tych "treningach" nie oczekiwałem), ale praktycznie można powiedzieć, że prawie żaden. Przez ten okres podskoczyłem z 3-4 belek na maszynach na 6-7, także postępy siłowe są.
Od miesiąca regularne ćwiczenia obwodowe.

Wymiary: (nie wiem czy potrzebne)
udo prawe 57/58
udo lewe 55/56
pas 91
biceps lewy 34
biceps prawy 35
klatka 105/110 (wydech/wdech)
łydka lewa 39
łydka prawa 40
przedramiona 26
(mierzyłem sobie to wszystko sam, także mogą być jakieś niedociągnięcia, ale starałem się to robić rzetelnie - nie wiem tylko jak z pasem, nie wiedziałem jak go mierzyć to zmierzyłem w najszerszym miejscu)

Dieta: zbilansowana ułożona przez dietetyka, z lekkim deficytem kalorycznym. Przyznam jednak szczerze, że czasem sobie jakąś paróweczkę z lodówki przygarnę... ale to może raz dziennie jakieś 50 gramów ponadprogramowych .


Wymyśliłem sobie taki trening na klatkę i biceps (plecy + triceps na razie sobie układam, ale najpierw chciałbym żebyście wyrazili opinię na temat tego planu, który sobie ułożyłem niżej - jak mnie totalnie nie skrytykujecie, to wrzucę .

Przed każdym treningiem biegam ok. 15 minut + rozciąganie wg. atlasu ćwiczonych partii - cała rozgrzewka ok. 20-25 minut.

Biceps+klatka (wtorek ok. godziny 11-12.30)
- Wyciskanie na ławce poziomej (4x10) przeplatane co serię z uginaniem ramion ze sztangą podchwytem stojąc (4x10) - ciężary tak dobieram, żeby ostatnie 2-3 powtórzenia były ciężkie, a ostatnia seria cała ciężka - obecnie dla sztangi leżąc jest to 50kg, dla uginania stojąc 2x5+gryf
- Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce poziomej (sztangielki 12kg) 4x10 przeplatane co serię z młotkowym 4x5 na rękę sztangielki 8kg.
- Rozpiętki w siadzie na maszynie przeplatane z uginaniem ramienia ze sztangielką na modlitewniku hantelką 8kg póki co (w czwartej serii ostatnie 5 powtórzeń jest ciężkie, ale jestem w stanie zrobić je poprawnie)
- Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej z półobrotem (nie wiem jak to nazwać - pod koniec ruchu robię ruch jakby chcąc złączyć nadgarstki - sztangielki 12kg) 4x10 przeplatane z uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej (sztangielki 8kg)

W czwartek chciałbym robić plecy + triceps. W sobotę albo ponownie biceps+klatka (zapewne nie do końca to polecacie - może włożyłbym w ten dzień po prostu nogi + brzuch).

Czy ma to sens? Są tutaj jakieś kardynalne błędy?

Ćwiczę także nogi, ale mam chwilową przerwę, ponieważ odnowiła mi się delikatna kontuzja kolana. Ćwiczę obecnie tylko łydki i przednie aktony przy piszczelu - wznosy na podwyższeniu 4x"do pieczenia", to samo na przód - wznosy palców z podparciem pięty na podwyższeniu.

Pozdrawiam i dzięki z góry

Zmieniony przez - matmich w dniu 2012-10-31 21:31:23

Zmieniony przez - matmich w dniu 2012-10-31 21:47:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 604
Nikt nic nie podpowie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w ułożeniu treningu

Następny temat

5 razy w tygodniu ? [ 16lat]

WHEY premium