SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obcinanie kcal w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 978

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Płeć

Mezczyczna

Cel

Redukcja

Waga

83

Wzrost

178

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

16

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

3x w tygodniu

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stosowana lub planowana suplementacja

Dieta liczenie makro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1224
WItam, jestem 3 tydzien na redukcji i nigdzie nie moge znalezc tematu jak mam obcinac makrosy. Kazdy pisze o kaloriach. Aktualnie mam 2650kcal 30% bialka 50% wegli i 20% tluszczu. Od poczatku robie tak ze jak odcinam zalozmy 100 kcal. To stosunek procentowy zostawiam ten sam czyli odejmuje kcal od bialka wegli i tluszczu. Czy jest to dobry sposob? Czy moze powinienem odejmowac od wegli i tluszczu kcal tylko? I jesli tak to w jakim stosunku? Bo jesli bialko zalozmy na redukcji ma byc te 2g na kg masy ciala to jesli bede chudl to zmienia sie moja waga tym samym zapotrzebowanie na bialko bedzie mniejsze i nie za bardzo rozumiem ktora metoda jest dobra. Z gory dzieki wielkie za odpowiedz.

Bambo :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
czasami nawet lepiej nie obcinać kcal, a dodać cardio/interwałów, zwiększyć obciążenia treningowe itp

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko odbywa się za pomocą obserwacjo
100 kcal na tydzień może być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1224
Ja wiem, ze moze byc 100kcal na tydzien. Ale z czego mam te 100 kalorii uciac? Z bialka tluszczu wegli? ze wszystkiego po trochu zeby zostac przy podanych przeze mnie procentach cala redukcje? Bo jak czytam na forum to wsz odejmuja tylko z wegli i tluszczu ale w koncu dochodzi do rozkladu makro ze masz 10% tluszczu 50% bialka i 40% wegli... (pod koniec redukcji mi tak wyszlo a to chyba nie ma wiekszego sensu)

Bambo :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
też nie ma jednoznaczniej odp., moze isć w stronę LF czyli lecą tłuszce, albo LC czyli węgle

białko stałe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Są to podstawy. Obcinasz w zależności od tego jakie są zmiany obwodów i wyglądu sylwetki. W standardowej diecie zbilansowanej, gdzie masz ok 2g białka, 1g tłuszczów odejmujesz z węglowodanów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1224
Zalozmy ze zrobie jak mowisz. Zaczynam diete na 85kg mam 2g na kg masy ciala bialka co daje 170g bialka. ale zrzuce 5kg i te 2g na kg masy ciala jezeli chodzi o bialko bedzie wynosilo 160g bialka czyli wtedy tez wypadaloby te bialko uciac. Zle mysle? Dlatego ja bazowalem na procentach 30% bialko 20% tluszcze 50% wegle i kalorie zmniejszalem a potem liczylem procent zeby rozklad makro byl zawsze taki sam niezaleznie od mojej masy.

Bambo :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Dobrze. Jednak są to szczegóły. Nie ma znaczenia czy zjesz 170, czy 160g białka. Procenty w pewnych przypadkach wprowadzają w błąd. Np osoba o masie ciała 70kg i spożywająca 4000kcal, jeżeli ustali 30% białka w diecie otrzyma ogromne ilości.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1224
Ok, dzieki wielkie ;)

Bambo :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wiedza o diecie

Następny temat

Batony proteinowe, energetyczne (podobne) - w zwykłym sklepie spożywczym ?

WHEY premium