SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obciążniki na ręce "Myth Busters" :)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11657

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
witam serdecznie

czytałem już kilka artykułów z forum oraz usłyszałem kilka ciekawych informacji o obciążnikach na ręce i kostki
niedawno zrobiłem sobie 2 obciążniki na ręce każdy po 0,5KG małe mieszczące się pod rękawami

i teraz moje pytanie czy używając moich obciążników cały dzień nic sobie złego nie zrobię a i czy to wpłynie na moją "siłę"
bo tutaj wychodzi mit "częste używanie małych ciężarów jest bardziej efektywne niż powiedzmy podniesienie (tylko) kilka razy dużego"

powracam do tematu który już wystąpił w dziale alternatywnym ale tam forumowicz chciał po 2KG na nogę czyli 4 na 2 i po 1 KG na rękę czyli 2 na 2 to było zbyt duże obciążenie
mi chodzi o mały ciężar 1KG na obie ręce przez cały dzień
to dobry pomysł czy nie?

a i jeszcze jedno dopiero chcę zacząć ćwiczyć
(mój plan to obciążniki cały dzień a wieczorem pompki i drążek i nic poza z powodu kontuzji kolan i braku sprzętu... chyba że go sobie zrobię)

za pomoc dziękuję

Domowym sposobem sprzęcik sobie zrobię. :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Obciażniki mogą być skuteczne w pewnych metodach treningowych i przy pewnych ćwiczeniach.
Nie nadają się do powszechnego zastosowania przy bieganiu czy wykonywaniu czynności domowych w przekonaniu że urosną od tego mięśnie.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
czy ktoś mógłby potwierdzić ten mit albo go obalić?

i napisać coś o tum planie opaska 2x0.5kg przez cały dzień?

THX

Domowym sposobem sprzęcik sobie zrobię. :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
czyżby nikt nie wiedział co jest bardziej efektywniejsze?

proszę o pomoc ponieważ dziś pomogłem robić podobne ciężarki dla kolegi i on całodziennym noszeniem też jest zainteresowany

tylko proszę o szybką i rzetelną pomoc

Domowym sposobem sprzęcik sobie zrobię. :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
Witaj poczytaj tu:

https://www.sfd.pl/obciązniki_na_przeguby-t371289.html

PS. staraj się edytować posty a nie pisać jeden pod drugim.

Zmieniony przez - darekk. w dniu 2008-11-24 18:56:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
dziękuję bardzo

ale jakieś może inne sugestie również się znajdą odnośnie mitu?

Zmieniony przez - mastermata w dniu 2008-11-24 20:00:20

Domowym sposobem sprzęcik sobie zrobię. :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 602 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2370
Obawiam się, że nie usłyszysz tu odpowiedzi której oczekujesz, gdyż nie znajdziesz tu raczej zwolenników tego typu treningu obciążnikami, no chyba, że właśnie obciążenie przy robieniu brzuszków możesz wykorzystać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2562
siemano,

powiem szczerze, kupiłem sobie 4 takie po 1,5 kg, myślałem tak jak Ty, że to troche jak zwiększony ciężar, przyzwyczaje ciało a później będę szybszy itp. itd. Chodziłem w nich troche, jadłem w nich zupę (ehh co za czasy ) Nic mi to nie dało, a ręce się pociły, wyjść w nich nigdzie nie mogłem, słowem 5 dych w błoto :'-( no i tylko sobie na sztange czasem zakładam, ale troche żałuję że kupiłem. Ćwiczyć zbyt dynamicznie też nie mogłem bo się zsuwały. No więc ja nie polecam, może wrzuce foty tych które kupiłem troche później.

@edit: To jest to zdjęcie





Aha, wypełnione są jakimiś metalowymi kulkami, nie wiem dokładnie nie otwierałem :P


Zmieniony przez - TonySnk w dniu 2008-11-24 20:31:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
ale już odkładając te ciężarki na przeguby i wracając do mitu

czy lepsze jest częste i długie ćwiczenie z małym ciężarem czy krótkie ćwiczenie z bardzo dużym ciężarem (tylko kilka razy, tyle ile organizm wyciągnie, 3-6 razy)?

Domowym sposobem sprzęcik sobie zrobię. :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 227 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
odpowiadam - nie będziesz od tego silniejszy,możesz wzmocnić wytrzymałość i jak będziesz z nimi biegał to poprawić szybkość wiesz a co do "mitu" to wiadome jest że małym ciężarem dużo razy jest efektywne,ale na rzeźbe,nikt nie zbuduje chociażby 40 w łapie machając 100 razy hantelką 2kg

Nawet Jeśli To Nie Jest Do Końca Prawdą Powtarzaj Sobie Kobiety Mnie Pragną;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Takie cuda przydają się do założenia na nogi podczas robienia unoszenia nóg wisząc na drążku lub na poręczach. Poza tym nie widzę zastosowania - sensownego.

Jest taka odmiana ćwiczeń oporowych z partnerem (np. na barki) z takimi obciążnikami ale nie da się tego opisać, trzeba pokazać. Na dodatek to bardziej dla zaawansowanych.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
czyli mit jest potwierdzony, prawdopodobny czy obalony?

Domowym sposobem sprzęcik sobie zrobię. :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poczatek

Następny temat

rzeźba nóg i masa klatki piersiowej

WHEY premium