SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OLD SCHOOL : wioslowanie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 131297

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
od nie dawna wprowadzilem wioslowanie do swojego planu jako jedno z podstawowych cwiczen. Bardzo je lubie ale nie zawsze wykonuje je poprawnie (raz czuje zmeczenie/zakwasy na miesniach raz nie). Czuje ze robie zle. Stosuje wioslowanie nachwytem do brzucha. Z tego co czytalem proponujesz wykonywac je szybko. Tzn mam szybkosc podciagnac ciezar opuscic wolniej, rozciagnac plecy (?) i znowu dynamicznie do gory?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
ja nie wodyn, ale zaczalem po przeczytaniu tego tematu inaczej robic i zadowolony jestem
robisz tak, jak napisales + duzy ciezar
bo dynamicznie masz przede wszystkim chyba zrobic po to, zeby na ciezarze nie oszczedzac

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Kazde cwiczenie nalezy wykonywac szybko w fazie podnoszenia, ale ciezar odpowiednio nas spowolni..
Jednak w przypdku np wioslowan nawet z duzym ciezarem ruch jest jeszcze szybszy. Powolny nie pozwoli nam doknczyc go w pelnym zakresie!
Powolne opuszczanie nie jest tu mozliwe przy robieniu pelnych ruchow!
Ale kontrolowane tak! nie opuscisz powoli bo koncowka jest "martwa strefa" i tak jak ciezar wymagal znaczanego przyspieszenia by tam dotrzec tak teraz znowu osiagnie przyspieszenie a wychamuje w "rozciagnieych" fazach.

Nie patrz na zakwasy! Klate, triceps czy uda latwo zakwasic, ale np boczne barki czy najszersze, a nawet bicepsy dosc trudno! Miesnie spokojnie rozna rowniez bez zakwasw! jak masz zakwas od czasu do czasu to juz znak ze docierasz do miesni!

Rob cwiczenie , analizuj a po jakims czasie bedzie poprawnie wykonane. Jak od razu przesadzisz z ciezarem badz ostatnimi powtorzeniami to nic z tego nie wyjdzie.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
ZMIENILEM SILOWNIE, czuje za***ista motywacje i wiem ze nadchodzi czas wzrostu po ok 10 tygodniach marazmu i eksperumentow.. co jakis czaaaaaas trzeba..


Bylem taki podniecony ze zapomnialem sie pochwalic:

-2 lata temu moj rekord w wioslowaniu jednoracz to 140kg!
-wczoraj zrobilem bicepsy i zaczalem progresje:

WIOSLOWANIE JEDNORACZ NA MASZYNIE SMITHA (STOJAC OKRAKIEM NAD SZTANGA)
60*5 ANGOLE JUZ TU SIE OBCINALI
70*5
80*5
90*5
100*5
110*5 TU 140KG MURZYNISKO CWICZACE OBOK ZACZELO SIE LAPAC ZA GLOWE..
120*3
130*2 TU JUZ W OGOLE NIE WIEDZIELI CO SIE DZIEJE, LESZCZE...
140*2 (tu juz uzylem paskow na nadgarstki, ALE JAK BYM SIE UPARL TO BEZ NICH BY 1 POSZEDL..)
150*2 ZOSTAWILEM LEKKI ZAPAS SIL, MAMZAMIAR W 4-5 TYGODNI WEJSC NA 170 BY POZNIEJ WYLUZOWAC NA JAKIS CZAS, W KONCU TO MOJ NAJMOCNIEJSZY PUNKT..

na koniec 8 powt na 100kg i pompowanie bica sztangielkami 40/30/26

To taka aktualizacja arta...
Sprobojcie takich ciezarow a poczujecie miesnie o ktorych nie wiedzieliscie ze istnieja!

Pozdrawiam!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Tyle, ze wiekszosc tu nie podniosla by tych ciezarow nawet dwoma rekami Ale faktem pozostaje faktem wieksze ciezary=wieksza masa. I sam jestem zwolenikiem takiej metody.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Wystarczy podejsc do tak zaladowanej sztangi i ciagnac jednoracz z paskami przez 5-30 sekund nawet jej nie ruszajac. Sila izometryczna rosnie, masa tez rosnie. Nie wiecej jak 3 takie serie na tydzien, bo to ciezka metoda..

Oprocz ciezaru liczy sie tez np objetosc treningu jesli chodzi o mase!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Juz troche dzis zawieszony jestem. Nie wiem czy dobrze zrozumialem, mam wziasc 150kg i tylko trzymac ten ciezar przez 5-30sekund?
Mam pytanko co lepsze haki czy paski? Bo moj chwyt zostawia wiele do zyczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Haki czy paski? Na jedno wychodzi o ile sa wygodne..

wez przyklad z mojej progresji jesli chodzi o sile chwytu: male skoki ciezaru i niewiele powtorzen, nigdy do ostatniego powt!!

Inna metoda to wiecej powt wioslowania/ciagow/cwiczen palcow etc co drugi dzien. np 15 w pon, 10 w srode, 5 w piatek.. tu mozna isc na maksa, ale niekoniecznie!

Nie jest to off-top bo chwyt jest bardzo wazny dla wioslowania!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
A co Ty bys polecil? Bo mam zamiar dopiero to kupic i sie zastanawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Paski! Haki moga byc niewygodne i niedostosowane do ogromnych ciezarow!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krzychu666 poradz mi

Następny temat

jak dziewczyna ma się nauczyć podciągać?

WHEY premium