SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OLD SCHOOL : STAWY REANIMOWANE

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71903

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
nie

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Ale co nie ?

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
nie beda rozpisywal planu skoro masz wzor na 1 stronie

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
No ok rozumiem.
Tylko mi chodzilo zebys mi chociaz mniej wiecej nakreslil jakie powinny byc zalozenia?
Czy rozpisac to np na 3 dni:
klata, tric
grzbiet, bic
nogi,barki
??
Czy raczej na zasadzie act badz fbw??
Jezeli mam rozpisac na 3 dni to rozumiem ze mam sie tego trzymac ze dla kazdej partii mam robic jedno cwiczenie "ciezkie tylko w koncowej fazie ruchu" i jedno lekkie ale bardzo powoli? Trzymajac sie zalozen z 1 str odnosnie ilosci serii, powt i czasu wykonywania??
Nie do konca lapie jak maja wygladac rozgrzewki??

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
"tyl- wioslo jednoracz" ------ rozumiem ze ze sztanga? Sztanga lezy swobodnie czy blokowac gdzies w roku sali?

bok - trzymanie sztangielek bokiem odwiedzione (30-45stopni) na czas
------------ Jak to na czas? Mozesz to lepiej wyjasnic? Czyli ze np 4 x 30 sekund??

przod - dociskanie lezac, dociskanie ze stojakow siedzac , unoszenie sztangielek przodem PODCHWYTEM - Ktores z tych wybrac?

Dociskanie lezac to chyba bardziej na klate wnioskujac z opisu na 1 stronie?

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Dobra juz to rozpisalem:
Dla kazdej partii 1 cw jest ciezkie, drugie lekkie tak jak pisales.
1. Wt
a) klata
-dociskanie na lawce skosnej(ciezkie) --------ale jaki skos????? Rozumiem Zeby sztanga zawsze wracala na stojaki po powt?????

-wyciskanie sztangielek skos(lekkie)-------jaki tu robic zakres ruchu??Dobre bedzie to cw dla moich barkow??Bo tu jednak trzeba sie na motac zeby uniesc je do gory, nie bedzie to za bardzo rozciagalo moich sciegien??

b)tric
- waskie dociskanie lezac (ciezkie)-------rozumiem ze na plasko????///

- francuskie wyciskanie siedzac jednoracz(lekkie)-------jaki tu robic zakres ruchu??Dobre bedzie to cw dla moich barkow??Bo tu jednak trzeba sie na motac zeby uniesc je do gory, nie bedzie to za bardzo rozciagalo moich sciegien??
______________
2. Czw
a) grzbiet
- wioslo jednoracz(ciezkie) -------- rozumiem ze sztanga? Jaki zakres?? Z ziemi czy jakiegos podwyzszenia?

- wioslowanie szeroko/drazek (lekkie) - takie cw byly na 1 stronie. Co tu lepiej wybrac?O jakie chodzi wioslowanie? Jakie podciaganie?????

b) bic
- koncowka uginania podchwytem -------jaka sztanga?lamana?prosta?dluga krotka?????

- uginanie na lawie 70 stopni????rozumiem ze na siedzaco z hantlami?razem?naprzemian?????
_____________
3. Ndz
a) nogi
-to bedzie spokojnie- 1/3 przysiad przedni 4-5 s x 20 p x 20 kg (duzo w czasie dnia jestem na nogach)

- wspiecia na palce z hantlami 3-4 s x 20 p x 5 kg (2 sztuki)
Nogi sa lajtowo robione bo jeszcze mam zamair raz w tyg biegac.

b) barki
- dociskanie ze stojakow siedzac (ciezkie)

- unoszenie sztangielek przodem podchwytem(lekkie) to jest stojac??
__________________

Trening ma byc trzymajac sie zalozen z 1 str odnosnie ilosci serii, powt i czasu wykonywania??
Nie do konca lapie jak maja wygladac rozgrzewki??

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
a mi sie wydaje ze sam powinienes pewne rzeczy dobrac

i ban zaraz bedzie bo mnozysz posty

zriozum ze zanimnapiszesz powinienes wyprobowac cwiczenie z takim ciezarem jakiego bys uzywal normalnie na pelen ruch, wowczas wiele glupich pomyslow wyparowuje

jak masz watpliwosci techniczne to nagraj film a ja ocenie to co robisz a ne to co opisujesz

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
a mi sie wydaje ze sam powinienes pewne rzeczy dobrac --- a nie wybralem:/????Poprostu chodzi o to ze Ty piszesz skrotami i dla Ciebie wszystko jest oczywiscte jak dane cwiczenie powinno byc zrobione. A ja nie wiem jak piszesz np.

"- wioslowanie szeroko/drazek" - to jakie wioslowanie masz na mysli?Poprpstu nie znam tego cwiczenia!!Czy to chodzi o wioslowanie oburacz szeroko?? Albo co rozumiesz przez drazek? Jak robilem stary plan to mialem sie opuszczac na proste nogi i robic tylko 5 p w serii. Teraz nie wiem ile i jak powinno byc!!
Albo
"- uginanie na lawie 70 stopni" - tez nie wiadomo czy sztanga czy hantle. ale domyslam sie ze hantle.
"- francuskie wyciskanie siedzac jednoracz" - tez nie wiem czy to bedzie dobre dla moich barkow? Kiedys mi to odradzales!!
"-wyciskanie sztangielek skos" - tez nie wiem czy to bedzie dla mnie dobre??

Dla Ciebie wszystko jest oczywiste a ja niby jakies tam pojecie o cwiczeniu mam ale nie az takie zebym wiedzial jak to wszystko dobrac zeby mi znowu nie zaszkodzilo. Z barkami mi pomogles wiec mam do Ciebie zaufanie.


i ban zaraz bedzie bo mnozysz posty
--- ok moj blad:)

zriozum ze zanimnapiszesz powinienes wyprobowac cwiczenie z takim ciezarem jakiego bys uzywal normalnie na pelen ruch , wowczas wiele glupich pomyslow wyparowuje


------ ale ja nie chce nie potrzbnie eksperymentowac i znowu cos s******lic.Mialem 2 lata prz***ane z tymi barkami. Teraz jest o niebo lepiej ale mysle ze moze byc jeszcze lepiej. Ktore cwiczenia masz dokladnie na mysli? Wszystkie sa z tych Twoich.

jak masz watpliwosci techniczne to nagraj film a ja ocenie to co robisz a ne to co opisujesz --------- to bardzo chetnie ale najpier musze miec gotowy plan.

Bo ja ciagle nie wiem czt to co rozpisalem to ma w ogole sens czy wszystko zle??
Nie odpowiedziales praktycznie na zadne z moich pytan:).
________
Dobra jeszcze raz przestudiuje Twoj art i ta moja rozpiske i zobacze co tam mozna poprawic.
Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-11-18 14:28:00

Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-11-18 14:30:05

Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-11-18 23:38:02

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
POPRAWIONY PLAN:
1. Wt
a) klata
-dociskanie na lawce skosnej skos 30 stopni(ciezkie)-3sx7p

-wyciskanie sztangielek skos 30 stopni(lekkie) 3-4s x 7p (2x8sekund jedno powt)
--- hantle opuszczam tylko do momentu gdy kat miedzy przedramieniem a ramieniem wynosil bedzie 90 stopni

b)tric
- waskie dociskanie lezac (ciezkie) na lawce poziomej

- francuskie wyciskanie siedzac jednoracz(lekkie) --- hantle opuszczam za glowe do momentu gdy kat miedzy przedramieniem a ramieniem wynosil bedzie 90 stopni

______________
2. Czw
a) grzbiet
- wioslo jednoracz półsztanga(ciezkie)

- wioslowanie szeroko nachwytem (lekkie)----w tym cwiczeniu raczej sztanga nie musi wracac na podloge po kazdym powt???????????

/drazek (lekkie) --- mozesz mi zaproponowac jakie podciaganie tu
zastosowac gdybym nie chcial tego wioslowania szeroko? Bo raczej nie realne jest podciagac sie 8s w pod i 8 s sie opuszczac i tak 4sx7p.


b) bic
- koncowka uginania podchwytem sztanga prosta

- uginanie na przemian na lawie 70 stopni sp mlotkowym
_____________
3. Ndz
a) nogi
-to bedzie spokojnie- 1/3 przysiad przedni 4-5 s x 20 p x 20 kg (duzo w

czasie dnia jestem na nogach)

- wspiecia na palce z hantlami 3-4 s x 20 p x 5 kg (2 sztuki)
Nogi sa lajtowo robione bo jeszcze mam zamair raz w tyg biegac.

b) barki
- dociskanie ze stojakow siedzac (ciezkie)

- unoszenie sztangielek przodem podchwytem stojac(lekkie)
_______________________________-
Rozgrzewka silowa-10 s z mala iloscia powt. Zaczynamy od ok 40 %

ciezaru wlasciwego i w kazdej kolejnej serii zwiekszamy ciezar o ok

5-10%.
Jezeli zrobie ta rozgrzewke silowa we wt przed klatka to juz przed

ciezkim cw na tricepsy oczywiscie nie musze?Tak samo w czw przed

uginaniem na bic??
Ale w ndz przed barkami to juz raczej tak.
_______
ps a moze mozesz mi zaaplikowac jakas stronke z filmikami z odpowiednia technika cwiczen?
PRosze o odpowiedz
______
ps moze lepszy by byl podzial ze
klata i bic
grzbiet i tric
barki i wtedy nogi(bo mam zamiar robic je lekko?

Zmieniony przez - krawat w dniu 2008-11-19 22:13:40

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
drogi kolego

na prawde chcialbym pomoc ale czynisz to niemozliwym bo chcesz wszystko co pisze odwrocic i czekac az naprostuje

to nie jest post do poprawiania treningow, przeciez!!

jak cie bola barki przy francuskim wyc jednoracz z mikrosztangielka to w ogole wracaj doplanu jaki dotychczas robiles bo przyniosl ci ulge

najpierw sesja, wyprobowanie cwiczen, pozniej konsultacje

a jak nie rozumiesz skrotu

wioslowanie/drazek
to oznacza ze masz wybor pomiedzy wioslowaniem a drazkiem

szczegolow tech danego cwiczenia nie mam zamiaru tu obgadywac, wiesz co robisz bo ie jestes poczatkujacy

jak chcesz pomocy to na moich warunkach

mysle nad zalozeniem tematu wdziennichach treningowych do konsultacji z kontuzjami itp bo ostatnio sporo takich powiadomek mam , jednak ogranicze to tylko do posiadaczy dziennikow zeby bylo ....wiarygodnie





przeciez poki co taka wspolpraca dzialała , prawda?

i nie pisz mi o milionie rzeczy na raz !!!

pozdr

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak strzelac?

Następny temat

3 razy w tyg. + ... ?

WHEY premium