SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ODCHUDZANIE - POJEDYNCZE PYTANIA CZĘŚĆ III.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 215969

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6338
PawelSzEvc
nie ma złotego środka ani panaceum


Niskie tłuszcze zadziałają lepiej na jednych, poza tym poprawiają wrażliwosć insulinową, odciążają trzustkę i "nie zapychaja" ogromna iloscia pokarmu, wysokie węgle zaś pięknie napędzają hormony tarczycy i daja szybkie zastrzyki energii, lepsza pompę treningowa, mocniejsze nabicie miesni , wytrzymałośc etc.


Z tego co zauważyłem bardziej polecana jest dieta wysokotłuszczowa. Ja jednak jakos jestem bardziej przekonany do diety opierającej się na węglowodanach. Rozklad makroskładników mam następujący:
Białko- 178 (29,6%)
Węglowodany- 220 (36,6%)
Tłuszcze- 90 (33,7%)
Kalorycznosc troche obnizona bo jestem nastawiony na lekką redukcje, jednak ten rozklad jest raczej zbilansowany, jednak zastanawiam się nad zmodyfikowaniem tego aby rozklad procentowy przedstawiał się tak: Białko-2g/1kg masy, Tłuszcze-1,1g/1kg masy i reszta węgle czyli wyszłoby ponad 300 węgli przy masie 75kg i to mnie troche niepokoi.. co o tym myslicie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 216 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10246
Panowie, jestem na "wstępie" do low carb (30g ww dziennie) czy po tygodniu z dnia na dzień dorzucić ww do ok.150g na dzień, zmniejszając tłuszcze, czy stopniowo to robić?

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 155 Napisanych postów 18766 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78763
Podgur, nie masz HC, to pomodyfikowana zbilansowana, żaden z makroskłądników nie przeważa przecież

jeśli bd wchodził na HC przytnij tłuszcze do 0,8/kg, pozniej ew. przycinaj do 0,5g/kg


sopel - a moze jakies słowo o sobie? co cwiczysz, jak jesz, jak zyjesz ogólnie?

jelsi jesz 250g wegli - nie bd problemu, jesli antomaist biegałeś maratony i na dzis dzien szamales 10-12g wegli/kg mc. to nie widze opcji ciecia z dnia na dzien na 150g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1205 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18014
Siema mam takie pytanko słyszałem gdzieś ostatnio że w posiłkach około treningowych nie może być za dużo warzyw? to wgl prawda? i co oznacza "za dużo" te 200g jeszcze przejdzie? i jeszcze jedno osatnio trochę "więcej jem warzyw i czy to nie za dużo 500-600g dzienie nie wliczane w bialns?:P oczywiście są to brokuły,kalafior,pomidory,cebula ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1033
Witam szybkie pytanko

Czy posiłek typu obiad (czas w diecie na 16.30 , mięcho , warzywa + ryż) przy diecie low carb może być jedzony jako ostatni około godziny 19.00 a ostatni posiłek (serek/tuńczyk + oliwa) może być zamieniony na wcześniejszy ?

Pytam ponieważ o 17.30 mam praktycznie codziennie treningi i jak zjem obiad godzinę prędzej to czuję się męga ciężko, mam przełożyć obiad na np. godzinę prędzej czy jest ok jak będą zamienione miejscami ?

Zmieniony przez - Wojtek_PN w dniu 2014-04-24 19:41:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
tak, może być.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
Fabik

Jak jesteś amatorem to w ogóle nie musisz się przejmować takimi rzeczami i jedz warzywa kiedy chcesz. Jak jesteś na masie to nie musisz wliczać tych warzyw. 500-600 gram wyjdzie pewnie ze 150 kcal. A jak chce Ci się bawić to możesz wliczać tylko warzywa typu papryka, marchew, pomidor itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 155 Napisanych postów 18766 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78763
warzywa w ilosci 500-600g to minimum jakie dziennie powinienes spozywac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1205 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18014
ok dzieki :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
które warzywa są najbardziej korzystne bo nie pamiętam ? zielone ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Proszę o pomoc :)

Następny temat

Co jeść na nocną zmiane?

WHEY premium