SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ODCHUDZANIE - POJEDYNCZE PYTANIA CZĘŚĆ III.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 215992

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki,
Po podliczeniu wszystkiego wyszło około 2100kcal, 141g białka, 225g węglowodanów oraz 60g tłuszczy.Wstawiam zdjęcie podglądowe mojej budowy, może zmieni to coś.
Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
wjot1
Co do sposobu wykonywania interwałów - własnie kiedyś (jak robiłem interwały) to robiłem w taki sposób: 10s sprintu na maxa, 20s truchtu. I tak 8 serii. Ostatnią robiłęm już ledwo żywy.

We wspomnianym artykule autorstwa PePoNeNt przeczytałem znowu, że nawet interwały powinny trwać conajmniej 20 minut.

DLatego mam dylemat.
Albo interwały moim sposobem (około 7 minut), albo interwały w sposób 1 min szybki bieg, 1 min marsz (ok. 20 minut).

I ostatnie pytanie:
Czy po przejściu z redukcji na masę, mogę nadal wykonywać interwały?
Czy lepiej łaczyć interwały z treningiem FBW, czy split? Jeśli split, to rozumiem, żeby nie biegać po treningu nóg?

Wybaczcie natłok pytań.


Ten artykuł to jakiś shit. I cardio i interwały najlepiej trenować w dni bez treningu siłowego, ale jesli już koniecznie chcesz je wykonywać w ten dzień, to po treningu. Efekt cardio w dni nie-treningowe i po treningu siłowym będzie taki sam, albo nawet i lepszy w dni bez treningu siłowego.
Interwały mają być maksymalnie intensywne, wtedy nazywa się je HIITem i wtedy odnosi się z ich wykonywania największe korzyści. Gdy trening trwa 20 minut, to prawdopodobnie w małym stopniu będzie to już praca beztlenowa i stracisz wszystkie atuty treningu HIIT.
Na masie oczywiście także można wykonywać i interwały i HIIT. Nie ma znaczenia też czy będzie to FBW czy SPLIT, tylko trzeba je umiejętnie wkomponować do całości planu. No i oczywiście trzeba tą dodatkową aktywność ująć w komponowaniu dietu i dobraniu makroskładników.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 595 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11162
Interwały.

Kiedys tego próbowałem, niecaly rok temu, i wydaje mi sie, ze zrobienie 8 seri 10s sprintu + 45s truchtu to jest skrajnie trudne dla zwykłego człowieka. Oczywiscie mowię tu o formule HIIT, czyli sprint leciwy na maksymalnego maksa, jak by za nami wylądował granat. Ja po trzech seriach miałem dość i na czwartej nogi mi sie uginały dosłownie. Wiecej nie dałem rady. Bardzo męczący trening, i fizycznie i psychicznie, mnie to wręcz odrzucało;) Chyba najmniej przyjemna forma treningu, ale...napewno do niej wrócę:) Tylko narazie robię bazę kondycyjną standardowym bieganiem. Aha, HIIT po treningu siłowym? No f***in way.

Zmieniony przez - Wysoki88 w dniu 2014-03-26 22:59:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 825 Wiek 6 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15387
to poczytaj o treningu "Tabata" 4 min a chce się umrzeć :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy moze byc tak, ze majac zapotrzebowanie zerowe ok 2300kcal i zaczynajac redukcje od 1600, nie ma progresu, bo jem za malo? Dodam,ze ostatnia redukcja to byla jedna wielka glodowka i organizm mogl sie "nauczyc", ze czeka go powtorka z rozrywki i tak sie zabeziecza,spowalniajac metabolizm? Dodam, ze dieta jest ok jakosciowo i trzymana w 100%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1545
Czyli podsumowując:
3 x w tygodniu FBW
3 x w tygodniu interwały, 8 serii

jest w porządku?

Rozumiem, że na masie, przed interwałami wypadałoby wziąć BCAA, racja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
racja :)

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 180 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1264
czy na redukcji moge kurczaka przyprawiac ta przyprawa?



Skład: sól, papryka słodka, czosnek, kolendra, cukier, kurkuma, majeranek, imbir, chili, gorczyca, kminek, goździki

Nie zawiera: glutaminianu sodu, konserwantów, sztucznych barwników

Kurczak po takiej przyprawie wygląda tak:



Jeżeli jest nie odpowiednia, podajcię przyprawę do kurczaka którą mogę śmiało codziennie używac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
może być, sam osobiście CZASEM jej używam. Jednak dwie najlepsze przyprawy to kurkuma i curry.

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 180 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1264
ja to uzywam codziennie na kurczaka i jak widac troszke tego daje, moge bez problemu? :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Proszę o pomoc :)

Następny temat

Co jeść na nocną zmiane?

WHEY premium