SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ODCHUDZANIE - POJEDYNCZE PYTANIA CZĘŚĆ IV.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 99177

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 157 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2216
Kobieta ważąca 95 kg rozpoczyna odchudzanie. Jest sens kupować spalacze na początek? Dają jakieś skutki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 413 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10782
Dają mało, Przy takiej wadze poprawa nawyków żywieniowych da mega efekt + dobrze zaplanowane ćwiczenie + cardio i będzie git. Jak poprawisz wydolność to potem można dorzućić HIIT i treningi metaboliczne a na koniec spalacze.
Na poczatek co najwyżej można wrzucić jakąś kofeinę (1 kawa + imbir + piperyne)
+ ostre przyprawy do posiłków - pieprz, kurkuma, papryka
w ramach deseru pół grejfruta i masz mix spalający fat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
jeżeli te interwały faktycznie są mega intensywne, to możesz traktować ten dzień "specjalnie", jednak czy jak dzień siłowni czy nie, to już zależy od przyjętych założeń diety.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 413 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10782
Koniu pisałem a propos tego posta wyżej o spalacze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 14 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1472
Czy treningi o gra w piłkę nożna można zaliczyć jako aeroby?
I czy to będzie dobrze się komponowało i się nie zajade.

Poniedziałek 2h/piłka 2h/siłka
Wtorek 2h/piłka wolne
Środa 2h piłka 2h/siłka
Czwartek 1h piłka wolne
Piątek 2h/piłka 2h siłka
Sobota 1.5h piłka wolne
Niedziela wolne

Oczywiście dieta na redukcję jest oraz suplementy typu kreta + beta, Bcaa,przedtrenigowka,carbo, wpc.

I czy opłaca się kupić Izotonic na treningi od activlaba 50 zl/3kg. Jedna porcja zawiera ok 35g węgla?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
jak ta piłka jest intensywna to raczej w dni wolne od siłowni dawaj, w ramach dodatkowej aktywności, zamiast np zwykłego biegania jak najbardziej będzie okej. Izotonik raczej sobie daruj na redukcji.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 85
Cześć.

Myślę, że za błaha sprawa bym zakładał nowy wątek, ale muszę się chociaż poradzić. Chcę poprawić swoją sylwetkę, ale przy starcie natrafiam na pewien dylemat, bo nie wiem czy najpierw powinienem wziąć się za spalanie tłuszczu, czy spróbować zbudować masę mięśniową i potem wycinać, a podpowiedzi słyszę różne. Samemu wydaje mi się, że na start powinienem się odchudzić, jednak wolę upewnić się u kogoś z doświadczeniem. Podaję wypełnioną ankietę:

Płeć: mężczyzna
Wiek: 23
Waga: 69,3
Wzrost: 176
Obwód klatki: 92
Obwód ramienia : 37
Obwód pasa: 92
Obwód uda: 60
Obwód łydki: 38
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 29,7%
Wskaźnik BMR: 1745 kcal

Kiedyś byłem aktywniejszy, co prawda nigdy nie byłem choćby w ułamku na nie wiadomo jakiej formie, bo nie stosowałem żadnych diet ani regularności w tym nie było wielkiej, ale częściej się ruszałem i zaglądałem na siłownię. Teraz pracę mam siedzącą i w niej się strasznie zalewam. Aktywność fizyczną jaką teraz będę wykonywać to bieganie 3 lub 4 razy w tygodniu, rower 1-2 razy w tygodniu póki śnieg nie spadnie i ćwiczenia w domu (brzucha, pompki).

Mam drobną budowę ciała, słabo rozwinięta sylwetka genetycznie. Wstawiam kilka zdjęć poglądowych jak to wygląda dzisiaj:



Mam nadzieję, że rozmiar jest ok. Liczę na jakieś wskazówki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 155 Napisanych postów 18766 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78763
mas zjuz problemy z otyłością brzuszną co jest przede wszystkim nie tylko zagrozeniem dla estetyki sylwetki, ale i zdrowia. wprowadz diete balansującą w okolicach zapotrzebwoania energetycznego, włącz rozsądny trening i sylwetka ulegnie rekompozycji lub przeprowadz redukcje tkanki tłuszczowej. budowa masy na tym etapie nie ma sensu. W 1 i 2 wypadku podstawą powinny byc badania stanu organizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1440
Szybkie pytanie, bo tutaj jest mocne nastawienie anty do pieczywa, ale bez niego nie potrafię zjeść jajecznicy rano, i mi się cała dieta sypie czy na prawdę bułka pełnoziarnista 70g którą wliczam w bilans aż tak zepsuje całą dietę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 85
@PawelSzEvc - dzięki za odpowiedź, też mi się wydawało, że budowa masy w tym przypadki jest bez sensu, ale wolałem się upewnić. Czy to akurat podchodzi pod otyłość brzuszną to nie wiem, w każdym razie taki wywalony bęben mam od małego, mimo że byłem bardzo aktywny. Od lekarzy słyszałem zawsze to samo - taka budowa ciała. :F

Niemniej jednak spróbuję to naprawić na poważnie, odsunąłem wszelkie słodycze, chipsy, napoje i zobaczymy co z tego wyniknie. Zacząłem prowadzić dzienniki żywieniowe i widzę, że dostarczam dziennie około 1500 kcal przy zapotrzebowaniu 1750 kcal. Boję się, że stracę na wadze tylko, a zaległości tłuszczu zostaną, przy wadze 62 kg wyglądało to podobnie jak na zdjęciu. Cóż, na razie pilnuję tego co jem, dieta będzie się poprawiać z czasem.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Zrzut diety redukcyjnej, co zmienić a co poprawić?

Następny temat

Dziwny wzrost Wagi

WHEY premium