SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OCENA PREDYSPOZYCJI SOMATYCZNYCH DO UPRAWIANIA SPORTÓW SYLWETKOWYCH NA PODSTAWIE ZDJĘ

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

Ilość wyświetleń tematu: 99342

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 18 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 827
Cześć

Wiek: 32 lata
Wzrost: 172 cm
Waga: 56 kg
Staż treningowy: 1,5 roku w tym ostatnie pół roku trening siłowy
Proszę o ocenę sylwetki pod kątem startu w bikini fitness.






















Zmieniony przez - karinkag w dniu 2015-07-28 16:11:52

Zmieniony przez - karinkag w dniu 2015-07-28 16:13:19

Zmieniony przez - karinkag w dniu 2015-07-28 16:17:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
karinkag
Cześć

Wiek: 32 lata
Wzrost: 172 cm
Waga: 56 kg
Staż treningowy: 1,5 roku w tym ostatnie pół roku trening siłowy
Proszę o ocenę sylwetki pod kątem startu w bikini fitness.
]


Witamy
Z przesłanych zdjęć wynika że jesteś dość poprawna jeśli chodzi o budowę. Widać jednak bardzo słabą podbudowę mięśniową i bardzo dużo do zrobienia w obrębie pośladków.
Zdaję sobie sprawę że to pół roku treningu siłowego to kropla w morzu - ale wszystko jest do nadrobienia.
Musisz przede wszystkim dobudować wszędzie trochę masy by później po redukcji ważyć przy zachowaniu proporcji ok.60kg.
W tej chwili gdyby przygotować tzw.formę startową miałabyś bardzo dużą niedowagę i wyglądała bardzo chudo a tego w bikini nie szukamy.
Generalnie nie widzimy przeszkód żeby zabrać się do pracy i zobaczyć co z tego wyjdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 679
Hej

Wiek: 25 lat
Wzrost: 173 cm
Waga: 56 kg
Staż treningowy: od roku trenuję na siłowni 3 razy w tygodniu plus 2 razy lub raz w tygodniu zajęcia fitness.
Proszę o ocenę mojej sylwetki czy nadawałaby się do startu w kategorii bikini fitness. Zdaję sobie sprawę, że jeżeli sylwetka nadawałaby się do startów w zawodach sylwetkowych, potrzebowałabym czasu, dobrej (masowej) diety i pracy pod okiem trenera.

















Zmieniony przez - sejcza w dniu 2015-07-29 21:44:12

Zmieniony przez - sejcza w dniu 2015-07-29 21:45:41

Zmieniony przez - sejcza w dniu 2015-07-29 21:46:55

Zmieniony przez - sejcza w dniu 2015-07-29 21:48:03
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sejcza
Hej

Wiek: 25 lat
Wzrost: 173 cm
Waga: 56 kg
Staż treningowy: od roku trenuję na siłowni 3 razy w tygodniu plus 2 razy lub raz w tygodniu zajęcia fitness.
Proszę o ocenę mojej sylwetki czy nadawałaby się do startu w kategorii bikini fitness. Zdaję sobie sprawę, że jeżeli sylwetka nadawałaby się do startów w zawodach sylwetkowych, potrzebowałabym czasu, dobrej (masowej) diety i pracy pod okiem trenera.
]


Witam,
Jesteś do zrobienia - mówiąc wprost. Masz co prawda "wadę" ale o tym na priv. Somatycznie praktycznie poprawna - zwłaszcza szerokościowo. Tak jak piszesz trzeba nabrać ciałka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 234
Witam,

Mam na imię Piotr
Mam 32 lata
177cm
obecnie 81 kg
staż , hm całe życie przeplata się z siłownią w związku z trenowaniem przez około 15 pół zawodowo rugby. Niestety szereg kontuzji głównie kończyn dolnych (kolana) wyeliminował mnie przez jakiś czas z treningów. Obecnie trenuje sumiennie na siłowni od 9 miesięcy. Krótki okres masowania i ostatnie 8 tygodni lekkie podcięcie.
Obecnie planuje do końca roku makrocykl masowy i początek nowego roku cięcię próbne do końca lutego tak jak są debiuty.
Trener z siłowni wskazuje "totalny" brak nóg i namawia mnie na męską sylwetkę ja jednak wolałbym odczekać rok zbudować nogi i inne odstające partie i spróbować w klasyku.

Proszę na podstawie zdjęć o ocene predyspozycji do kulturystyki i ewentualnie podpowiedź jeśli są jakie kolwiek szanse na starty to jaki oprócz nóg i pleców bo o tym wiem mankamenty poprawić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 234
dodaje zdjęcia













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 234
reszta fotek










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 234
przód







1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 1352 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13224
Witam lomu13.Jesli chodzi o sylwetkę bezpośrednio do kulturystyki nie rokuje zbyt wiele.Szerokość obręczy barkowej do szerokości bioder jest bardzo mała Do tego opadające ramiona.Faktycznie podbudowy mięśniowej z fotek tez zbytnio nie widać a świadczy tez o tym stosunek wagi do wzrostu.Przy tym wzroście z super formie zawodnicy sylwetki plażowej ważą na scenie podobnie jak Ty dzisiaj.Ja proponuje budować masę bez względu na fakt i celować w sylwetkę plażowa bo tu jeszcze można coś zdziałać.A za jakiś czas pomyśleć o klasyku choć jak mówię bez większych szans na dziś bo sylwetka do klasyka nie jest najlepsza.Wiem że jestem okrutny ale w tym sporcie gdyby wszyscy trenerzy byli uczciwi nie było by na scenie tego co czasem widzimy.Polecam budować masę ze wskazaniem na nogi i plecy.


Zmieniony przez - Artur Ś. w dniu 2015-08-11 16:59:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 234
dziękuje właśnie na taką odpowiedź tj. bez słodzenia liczyłem. Pozdrawiam (nie gorąco) ;)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Radosław Lizak /Kulturystyka Klasyczna/ - Dziennik Treningowy

Następny temat

II NABÓR W DZIALE.

Wiecej