SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OCENA PREDYSPOZYCJI SOMATYCZNYCH DO UPRAWIANIA SPORTÓW SYLWETKOWYCH NA PODSTAWIE ZDJĘ

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

Ilość wyświetleń tematu: 99669

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
zdjęcia we właściwej perspektywie

nie wiem ile dokładnie ważę bo już dawno się nie ważyłam na czczo, ale z reguły jest to 61-62 kg

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
zdjęcia we właściwej perspektywie

nie wiem ile dokładnie ważę bo już dawno się nie ważyłam na czczo, ale z reguły jest to 61-62 kg

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 1352 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13224
gmarinero
Witam. Wiek 30 lat. Wzrost 184 waga 88-89 kg.



Witam, nareszcie ktoś przysłał porządnie zrobione zdjęcia do oceny sylwetki. Na ich podstawie można stwierdzić że sylwetka jest poprawna i ogólnie predysponowana do równomiernego rozwoju masy mięśniowej. Na chwilę obecną trzeba się skupić na rozbudowie masy mięśniowej niezależnie od planowanego efektu końcowego. Zwracam uwagę na rozwój nóg które widać że w dotychczasowej pracy były trochę zaniedbane. Ogólnie dobra baza do dalszej pracy. Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 1352 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13224
kebula
zdjęcia we właściwej perspektywie

nie wiem ile dokładnie ważę bo już dawno się nie ważyłam na czczo, ale z reguły jest to 61-62 kg



Dziękujemy za poprawkę fotek. Bardzo wyraźnie na nich widać dużą dysproporcje górnej połowy ciała do dolnej. Co prawda nie widać szerokości miednicy pod okrywą tłuszczową ale i tak można stwierdzić że szerokość obręczy barkowej do szerokości bioder nie daje dużych możliwości w rozwoju sylwetki pod kątem sportów sylwetkowych.
Nie zamyka to jednak drogi nad ogólną poprawą własnej kondycji i wyglądu na przyszłość. Swoją drogę ku temu proponuję rozpocząć od poprawnie ułożonej i zbilansowanej diety redukcyjnej i dobrze dobranego treningu pod katem Twojej sylwetki. Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 464
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165
Waga: 55 kg
Treningi: od roku rekreacyjnie od miesiąca 5 razy w tygodniu plus dieta
Cel: wystąpienie w debiutach w przyszłości.
Proszę o opinię czy mam jakiekolwiek szanse. Pozdrawiam :)










Karolina

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dawałem tutaj posta z masy jakieś 7msc temu. Postanowiłem dać jeszcze raz z obecnej redukcji gdyż zależy mi na dokładnej opinii a teraz myślę że z takim fatem dużo więcej można powiedzieć. W planach mam za rok spróbować sił w debiutach. Obecna waga 78kg przy 175cm wzrostu. 24 lata. Mam szansę coś ugrać czy raczej startować dla funu?
Co do poprawy itp wszystko proszę śmiało pisać, jestem otwarty na krytykę.





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kicia321
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165
Waga: 55 kg
Treningi: od roku rekreacyjnie od miesiąca 5 razy w tygodniu plus dieta
Cel: wystąpienie w debiutach w przyszłości.
Proszę o opinię czy mam jakiekolwiek szanse. Pozdrawiam :)



Witaj Kicia,
Na początku pochwalę dobrze zrobione zdjęcia. Na ich podstawie można wnioskować że po odpowiednim treningu, diecie możesz kiedyś stanąć na scenie w kategorii bikini fitness. Nie widać u Ciebie większych wad które mogłyby stanowić przeszkodę w uprawianiu sportów sylwetkowych. Zwracam jednak uwagę że bikini fitness to też sport i wymaga pewnego poziomu rozwoju umięśnienia którego u Ciebie na obecną chwilę brakuje. Mamy nadzieję że wkrótce to się zmieni gdyż z tego co piszesz zaczęłaś już konkretnie trenować.
Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tyr91
Dawałem tutaj posta z masy jakieś 7msc temu. Postanowiłem dać jeszcze raz z obecnej redukcji gdyż zależy mi na dokładnej opinii a teraz myślę że z takim fatem dużo więcej można powiedzieć. W planach mam za rok spróbować sił w debiutach. Obecna waga 78kg przy 175cm wzrostu. 24 lata. Mam szansę coś ugrać czy raczej startować dla funu?
Co do poprawy itp wszystko proszę śmiało pisać, jestem otwarty na krytykę.



Witamy ponownie,
Tak jak pisaliśmy 7 miesięcy temu i widać że się nie pomyliliśmy nogi to faktycznie była woda a nie masa mięśniowa.
Przy tym wzroście i dzisiejszej wadze jeśli nie dobudujesz do przyszłego sezonu kilku kg.masy mięśniowej to jedyne co Ci pozostanie to zaprezentować się w fitness plażowym mężczyzn. Myślę że gdybyś w tej chwili zrobił 100% formy to z tego co dziś prezentujesz uciekło by jeszcze trochę....
Warto by było przemyśleć dietę, suplementację i trening pod kątem Twojej sylwetki i przyszłej kategorii startowej. Sylwetka jest bez większych wad ale ewidentnie brakuje masy mięśniowej. Działaj w tym kierunku.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 253
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
stroczek
Witaj!
Trzy lata temu pojawiłam się pierwszy raz na siłowni i tak jakoś zostało :) Uwielbiam ćwiczyć siłowo, lecz dopiero niedawno zrozumiałam, że bez odpowiedniej diety moje efekty nie będą wymierne do wysiłku jaki w to wkładam. Ponadto postanowiłam postawić sobie w końcu jakiś cel w moich wysiłkach. Chciałabym wystartować w zawodach fitness sylwetkowego. Czy jest sens w moim przypadku mierzyć tak daleko? Czy predyspozycje fizyczne mi na to pozwalają?
Obecnie ważę 65kg i mam 170cm wzrostu, w tym wszystkim jest ok 20% smalcu (tu lato a ja zalana hehe :) Mięśni mam sporo, bo całe życie się ruszam. Nie mogę powiedzieć, że jem śmieci, bo bardzo starannie patrzę na etykiety i składniki moich dań. Jednak jestem typowym endomorfikiem i tak tydzień all inclusive i 2kg do przodu :) Chwila nieuwagi i jestem zalana:) A redukcja jest moją słabą stroną (jak widać na zamieszczonym obrazku) Oczywiście odnosi się to też do tkanki mięśniowej, która bardzo ładnie mi rośnie, kiedy jestem na etapie regularnych ćwiczeń.
Od 3 tygodni nie ćwiczę w ogóle- czekam na powrót do zdrowia i ostre wznowienie treningów.
Proszę o opinię w miarę możliwości, czy moje zamierzenia mają sens? Jeżeli tak, to czy mam szansę na start w debiutach 2016?
Liczę na krytyczne podejście i z góry dziękuję za poświęcony czas!
Pozdrawiam


Zmieniony przez - stroczek w dniu 2015-07-04 00:53:04


Witamy,
faktycznie bardzo dobrze zrobiłaś że postawiłaś sobie cel. Twoje zdjęcia pokazują że ewidentnie go brakowało jak i wiedzy do jego osiągnięcia.
Pociesza fakt że nie widać u Ciebie większych przeciwwskazań jeśli chodzi o budowę somatyczną.
Fitness sylwetkowe to zamierzenie dość poważne, chyba że chcesz potraktować start jako przygodę. Jeśli natomiast chciałabyś coś osiągnąć to z pewnością nie w roku 2016 - chyba że jesień ale to zależy w jakim wieku jesteś.
Wskazane przez Ciebie 20% fatu przy 65kg. a wzroście 170cm świadczy o tym że po redukcji mało co zostanie.
W fitness sylwetkowym przy Twoim wzroście dziewczyny w dobrej formie ważą ok.60kg.
Marzenia należy spełniać a cele realizować ale bez odpowiedniej wiedzy i trenera jest to raczej niemożliwe. Szczególnie że jesteś dopiero na początku drogi.
Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów możesz odezwać się telefonicznie.
Pozdrawiamy!
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Radosław Lizak /Kulturystyka Klasyczna/ - Dziennik Treningowy

Następny temat

II NABÓR W DZIALE.

WHEY premium