SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

OCENA PREDYSPOZYCJI SOMATYCZNYCH DO UPRAWIANIA SPORTÓW SYLWETKOWYCH NA PODSTAWIE ZDJĘ

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

Ilość wyświetleń tematu: 99674

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Alistair
Na obecną chwilę niestety nie mam innych zdjęc


To musisz coś pstryknąć. Bez całej sylwetki niemożliwa jest ocena proporcji a to jest podstawa - potem dopiero ocena umięśnienia i formy sportowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 423 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15359
Wrzucam zdjęcia w paru pozach kulturystycznych,jeżeli nie będzie to problemem to prosze o jak najwięcej informacji na temat mojej genetyki oraz ogólnego umięśnienia sylwetki-o jej aktualnych plusach i minusach.Mam większe plany co do tego sportu,także prosze o jakieś porady oraz czy według was mam jakieś większe szanse na zawody w wieku juniorskim,oczywiście nie teraz tylko za jakieś dwa lata(?) i jak według was powinienem rozłożyć sobie Mase/Redukcje,mam niestety spore tendencje do łapania tkanki tłuszczowej.
Martwi mnie moja drobna postura,przykładowo w nadgarstku siedzi jedynie 17cm

Informacje:
Wiek:19Lat
Wzrost:173
Waga:77kg














...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 423 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15359
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 1352 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13224
Shrom
Wrzucam zdjęcia w paru pozach kulturystycznych,jeżeli nie będzie to problemem to prosze o jak najwięcej informacji na temat mojej genetyki oraz ogólnego umięśnienia sylwetki-o jej aktualnych plusach i minusach.Mam większe plany co do tego sportu,także prosze o jakieś porady oraz czy według was mam jakieś większe szanse na zawody w wieku juniorskim,oczywiście nie teraz tylko za jakieś dwa lata(?) i jak według was powinienem rozłożyć sobie Mase/Redukcje,mam niestety spore tendencje do łapania tkanki tłuszczowej.
Martwi mnie moja drobna postura,przykładowo w nadgarstku siedzi jedynie 17cm

Informacje:
Wiek:19Lat
Wzrost:173
Waga:77kg




Witam Shrom,
Sylwetka bardzo poprawna i proporcjonalna. Z fotek można wywnioskować że faktycznie jesteś drobnej kości, choć jeszcze się rozwijasz i nie jest to w ogóle powód do zmartwień. Jeśli chodzi o rozwój umięśnienia to jest dość dobry. Myślę że wyróżniają się plecy i one będą się fajnie rozwijać a gorszą grupą na dziś jest klatka piersiowa. Na pochwałę zasługują nogi bo młodzi zawodnicy często mają z nimi problem i dodatkowo ich nie trenują. Twoje nie odstają od góry ale pracuj nad dwójką.
Zalecał bym budować masę na dobrze zbilansowanej diecie zwłaszcza że piszesz że są tendencje do łapania tłuszczu. Trening ukierunkowany na równomierny rozwój wszystkich grup mięśniowych. Uważam że jesteś w stanie przygotować się do zawodów w kat. juniorów na rok 2016.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 423 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15359
Plecy oraz klatka zawsze były moimi najlepszymi partiami,jednak rzeczywiście na tych zdjęciach wyszła bardzo słabo,może jakoś ją zaniedbałem :D
Z nogami niestety również mam problem,jako tako wyglądają kiedy jestem na masie-na redukcji przywodziciele znikają i ogólnie czar pryska.Zrobie natomiast wszystko abym w 2016r. mógł wystartować.
Dzięki za odpowiedz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 1352 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13224
Shrom
Plecy oraz klatka zawsze były moimi najlepszymi partiami,jednak rzeczywiście na tych zdjęciach wyszła bardzo słabo,może jakoś ją zaniedbałem :D
Z nogami niestety również mam problem,jako tako wyglądają kiedy jestem na masie-na redukcji przywodziciele znikają i ogólnie czar pryska.Zrobie natomiast wszystko abym w 2016r. mógł wystartować.
Dzięki za odpowiedz!


Pierwsza sprawa to Twój młody wiek. Na tym etapie nie możesz liczyć na zdobycie tak dużej gęstości umięśnienia której spadku nie odczujesz na redukcji. Proces budowania masy - dobrej jakości wymaga wielu lat. Zdjęcia nie kłamią i grupy mięśniowe które masz słabsze musisz trenować ze szczególną uwagą. Jeśli czujesz że się nie rozwijają musisz szukać metod treningowych które je pobudzą do wzrostu.
Ale co byś nie robił jeśli to wszystko nie będzie poparte odpowiednią dietą i suplementacją efekty będą marne. Zwracam uwagę że w Twoim przypadku bazuj w diecie na naturalnych produktach a odżywki stosuj głównie/tylko około treningowo.Wtedy to co zbudujesz będzie lepszej jakości. Bazę masz więc działaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816

Wzrost 175
Waga 82kg
Wiek 23 zaraz 24 lata.
Za rok, może 2, jak forma na to pozwoli planuje wziąć udział w debiutach. Co poprawić, do czego zły gen, do czego dobry? itp:)
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 104 Napisanych postów 1352 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 13224
Witam.Bardzo Cie proszę wrzuć fotki jak we wzorze w całości.To sport sylwetkowy więc sam rozumiesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 975
Adam, 17 lat po masie




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj, budowa poprawna, fajna szeroka obręcz. Szkoda tylko że w czasie budowania swojej masy nie pilnowałeś do końca porządnej diety co spowodowało dość duży wzrost masy tłuszczowej.Na tą chwilę mógłbyś wyczyścić miskę i dorzucić trochę cardio. Jesteś bardzo młody i masz na dzisiaj wszystko co korzystne w tym wieku do uprawiania sportu sylwetkowego. W czasie budowania masy zwróć uwagę na równomierny trening - nogi.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Radosław Lizak /Kulturystyka Klasyczna/ - Dziennik Treningowy

Następny temat

II NABÓR W DZIALE.

WHEY premium