SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywka białkowa - jak stosować?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1016

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 432
Witam. Niedawno kupilem powyzszy suplement. Zdziwilo mnie, iz na opakowaniu jest informacja, aby nie przyjmowac wiecej niz 1 dawka dziennie (35g). Zwykle odzywki bialkowe mozna spokojnie stosowac 2-3 razy dziennie. Czyzby chodzilo o konkretny skladnik tego produktu?
Plan mam taki, aby nutlove 1x w dni treningowe, a uzupeniac w takim razie innym bialkiem.
Mam ktos wiedzę, dlaczego przy nutlove protein shake nie zaleca sie wiecej niz 1 porcja dziennie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
Witaj,
Informacja o 'jednej porcji dziennej' to nic innego jak, takie, a nie inne wymogi naszych kochanych sanepidów, gisu itd.
Z reguły na większości odżywek znajdziesz taką informację, tak jak na suplementach - większość ma dawkowanie '1 kaps czy 1 tabletka dziennie'.



Odżywki białkowe, w tym również Nutlove Protein Shake stosujesz według swoich braków w diecie, najprostsze co możesz zrobić, to wejść do działu:
https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html

Z tematów podwieszonych wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, z pomocą moderatorów i doradców w/w działu, możesz następnie ustalić swoje zapotrzebowanie na poszczególne makroskładniki, w tym białko.

Potem za pomocą np. potreningu.pl kalkulatora lub fitatu apki na telefon - wyliczyć ile, czego jesz w ciągu dnia i będziesz wiedział jakie ilości białka musisz uzupełnić odżywką białkową.

Polecamy również: Czy duża ilość białka odchudza?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
Witaj.
To jest po prostu sugestia producenta.
Pewnie wynika z tego, ze produkt nie jest typowa odzywka bialkkowa, a po prostu deserem, ktory ma nam delikatnie poprawic nasze samopoczucie jak mamy ochote zjesc cos naprawde slodkiego:) Dla mnie te szejki sa bardzo slodkie i w sumie jeden raz na jakis czas mi wystarczy jak mam ochote sie zaslodzic :) jednak jak masz ochote wlanac sobie drugiego w ciagu dnia, to nie widze tutyaj problemu jezeli jest on wliczony w diete. Nie ma tam w skladzie nic co moze Ci zaszkodzic

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 432
Mi akurat ta slodycz odpowiada, zwlaszcza ze mocno ograniczylem slodycze ostatnio. Zresztą nie laduje w siebie supli az tak duzo. Okolotreningowo- tak. Idzie cala apteka.. ale poza tym same vitaminy i mikroelementy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33029 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Tak jak wyżej zostało wpsomniane to jest to tylko informacja producenta dla takiego typowego Kowalskiego , ty możesz oczywisćie spożywac więcej i nic ci nie będzie jednak wiedz że suplementy to tylko uzupełnienie braków z diety wiec stosujesz je nie po to aby nabijać większosc zapotrzebowania np na białko a jako dodatek wspomagajacy lub urozmaicający dietę . Najpierw powinniśmy się skupić na dostarczaniu makro , minerałów i witamin z diety a dopiero potem suple. Jedz ze smakiem aczkolwiek chyba taniej wychodzi zwykłe białko klasyczne wpc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
Nie obawiaj się, jak zmieścisz w makro i zjesz 2 porcje, to nic Ci nie będzie. Tylko pytanie czy to będzie optymalne rozwiązanie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
To jest podyktowane odpowiednimi przepisami, bo taki powiedzmy krzysio weźmie całą paczkę na raz coś z brzuszkiem mu się stanie a potem bedzie w sądzie że nie było nigdzie napisane że całej paczki na raz nie można spożytkować

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 432
Diety jako takiej nie stosuję. Unikam fast foodów, od jakichs 2 miesięcy mocno ograniczyłem słodycze, alko zredukowałem prawie do zera od kilku miesięcy. Produkty jak najmniej przetworzone, dużo warzyw, kasz. Prowadzę kawiarnię, więc zawsze coś tam zjem na pieczywie, z warzywami, w domu zawsze domowy obiad, z reguły obfity i niestety dość późno.. Niestety poza domem jestem większość dnia, więc siłownia z rana lub wieczorami. Fitbit prawie codziennie zlicza ponad 10k kroków, plan treningowy mam ułożony przez trenera na siłowni. Staram się jeść "normalnie" , ale to żona decyduje co będę jadł ;) Także dokładam białko, amino i krete okołotreningowo. Nutlove wziałek kilka smaków, przy okazji jak robiłem paczke z Polski do siebie. Nie tyle chodziło o cene, co o smak. Mówcie co chcecie, ale dla mnie jedzenie to nie pasza, smaki są dla mnie bardzo ważne. Wolę dołożyć i cieszyć się smakiem, niż przyoszczędzic kilka monet i przeklinać smak..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Producent nie jest w stanie napisać na opakowaniu ile kto powinien stosować odżywki białkowej, ponieważ zależne to będzie braków białka w naszej diecie, a tego nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić (jak wygląda to u Ciebie). To Ty powinieneś wiedzieć jakie masz braki białka w diecie, danego dnia, kontrolując to co spożywasz w dzienniku żywieniowym, np. potreningu.pl

Więcej informacji na ten temat poczytać możesz w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Jak_przyjmować_odżywkę_białkową_-a280.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 432
To jak suplemetowac bkalko to wiem. Moje pytanie wyniklo ze zdziwienia, iz na odzywkach bialkowych ktore mialem w rekach były zupelnieninne zalecenia. A tu prykaz aby nie przekraczac 1 dawki ; stad pytanie sie pojawilo, czy w tym konkretnym suplemencoe jest cos wiecej, co powoduje ze nie powinno sie go brac za duzo.
Temat wyjaśniony, do zamknięcia. Dzięki za odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
zalecenie wynikaja z tego, ze producent musi cos napisac, aby typowo zielony wiedzial, jak w ogole zjesc to co kupil.
Jednak osoba trenujaca swiadomie, wiedzaca jakie potrzeby wynikaja z jej aktywnosci, jakie braki ma w diecie od razu wie po co kupuje bialko i jak je stosowac :) nie zwraca wtedy uwage na to co jest napisane na etykiecie i dlaczego tak jets napisane. Ja wrzucam 100g wpc w dni treningowe po silowni w formie szejka. mam tam okolo 70g bialka wtedy na porcje i taka ilosci bez problemu trawie i przerabiam, bo tak potrzebuje. Inna osoba wrzuci sobie 20-30 kg bo nie wazy tak jak ja blisko 120g...

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
Bialko powinno miescic sie w przedziale od 2,3 -3,1 g białka na kg beztłuszczowej masy ciała, czyli od 202,4 do 273 g białka (od 809 kcal do 1092 kcal), od 20 do 27,3%,

Tutaj już indywidualnie musimy kalibrowac jaka ilosc bialka nam sluzy. Ja obecnie tetsuje nieco wieksze ilosci w granicach 3,5g na 1 kg masy ciala i ogranizm sobie daje z tym rade

Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Diety_dla_kulturysty:_masa,_redukcja,_gęstość_i_siła-a3533.html 

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpiska suplementacji

Następny temat

Odżywka białkowa - od jakiego wieku?

WHEY premium