SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nuggetsy z piekarnika

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1177

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 149 Wiek 354 dni Na forum 353 dni Przeczytanych tematów 1809
Witam,
Robię sobie takie od jakiegoś czasu i są lepsze niż myślałem więc sądzę, że warto się podzielić.

W moim przypadku składniki to:
400g piersi
Jajko
Mleko
Bułka tarta
Przyprawy

Pierś kroimy na ok. 1,5cm grubości plastry.
Jajko rozstrzepujemy, dodajemy przyprawy (ja dałem pieprz, sól) i mleko około kieliszek i mieszamy.

Do bułki tartej dajemy paprykę wędzoną, ostrą, oregano, bazylię, pieprz i mieszamy.

Kawałki piersi moczymy w jajku, potem obtaczamy w bułce lekko dociskając. Robimy tylko jedną warstwę panierki. Mi na te 400g piersi zeszło 40g bułki tartej więc na nawet tego nie wliczam, tak samo jajka bo większość się wylewa na koniec.

Pieczemy ok. 20min w 190*C. W połowie pieczenia możemy je przewrócić na drugą stronę aby nie zaparowała. Ja robię to w piekarniku razem z frytkami, frytki daję pod grzałki a nuggetsy nie wymagają bezpośredniego pieczenia pod grzałką. Ale nie dawać też bezpośrednio blachy pod blachę jak będziemy piec to razem.

Kurczak wychodzi soczysty i naprawdę dobry jak na 'fit' wersję przepisu.

Zapraszam również na mojego bloga
https://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojtas_gotuje-t1223144.html















Zmieniony przez - wojciech9494 w dniu 2023-05-12 01:53:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 340 dni Przeczytanych tematów 22
wygląda smacznie,jutro przetestuje bo juz mnie nudzi zwykły kurczak :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 149 Wiek 354 dni Na forum 353 dni Przeczytanych tematów 1809
Polecam, są serio git

Jak zrobisz to koniecznie podziel się swoją opinią!


Zmieniony przez - wojciech9494 w dniu 2023-05-15 23:19:20
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

coconut water

Następny temat

Pytanie do użytkowników działu

WHEY premium