SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowy trening czy zostawić

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 693

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2229
Witam, ćwiczę już lekko ponad miesięcy. W tym okresie przybyło mi około 8 kg. Od początku ćwiczę FBW i odpowiadało mi to, ponieważ powoli wszystkie partie rosły. Ostatnio zakupiłem monohydrat kreatyny Universala i chciałbym od jutra rozpocząć test. Teraz moje pytanie, zostawić plan FBW czy ułożyć nowy, może SPLIT? Druga sprawa, czy nie zwiększyć intensywności i nie trenować 4 razy w tygodniu? dotychczas chodziłem na siłke 3 razy w tyg.

Oto mój ostatnio przerabiany plan: (od października ćwicze mniej więcej podobnie, z tym że ten plan został trochę wzbogacony o kilka ćwiczeń)


Edit: Chciałbym dodać, że moim największym priorytetem jest klatka, ponieważ chyba najbardziej odstaje od reszty partii.

Przysiad
Wiosłowanie
Wyciskanie na skosie
Unoszenie sztangielek na boki
Pompki na poręczach

B:

MC
wl
Drązek
Wyciskanie stojąc
Uginanie na biceps

Czekam na pomoc, dzięki;]

Zmieniony przez - Rado6 w dniu 2012-03-06 17:25:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Rado6

dopiero co zaczales,co ty chcesz zmieniac?

ANKIETA

jakies info
na jakich obciazeniach jestes obecnie?


apropo dylematu z kreatyna i zmiana planu.

pomysl sam,bo az sie przykro robi.
skoro jakies rozwiazanie sprwadza sie-idziesz do przodu,to na ch...zmieniac i czekac na cud,czy zadziala,czy nie?

czytaj moje posty:

brak postepow,deloading….
https://www.sfd.pl/Brak_postępów_mimo_planu_i_diety-t690061-s2.html

podstawy:
https://www.sfd.pl/Ocena_plan-t694723-s2.html

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2229
Bardzo się cieszę, że to właśnie ty mi odpisałeś, do rzeczy. Faktycznie nie mam zastojów, siła idzie powoli do góry, odkąd jestem na tym planie to podnoszę więcej, ile? trudno dokładnie określić, ale np obecnie na serie wl biorę 57 lub 59kg, na przysiad 80kg, we wszystkich ćwiczeniach co jakiś czas systematycznie zwiększam ciężary. Przykładowo jeszcze kilka miesięcy temu na serię zakładałem 39kg w wl, tak więcej progres wynosi około 20kg. Co do masy, to również rośnie, ostatnio trochę dietę zaniedbałem (późne powroty wieczorne, choć starałem się brać ze sobą ryż, makaron do tego miesko, ewentualnie zmielone platki owsiane z białkiem w formie gainera) dlatego mogłem mieć chwile zawahania, ale waga się nie myli. Na feriach przybrałem w ciągu tygodnia około 2kg, kiedy był czas na wszystkie posiłki, tak więc obecnie waga oscyluje w granicach 80-82kg, co jest również priorytetem, bo zaczynałem z przy 73kg. Co do zmiany planu to zaproponowałem, ponieważ chcę jak najlepiej spożytkować okres kreatyny, tak więc myślałem nad 4 dniami w tygodniu. Klata odstaje bo odstaje, w sumie jeszcze nie ma co oceniać, poczekamy aż minie rok. Tak więc radzisz mi nic nie zmieniac? tylko czekać na zastój i dopiero coś zdziałać. Dzięki czekam na odpowiedź, pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2229
Płeć : M

Wiek : 18

Waga : 81

Wzrost : 189

Cel treningowy : Masa

Staż treningowy na siłowni : 6 miesięcy

Uprawiane inne sporty : brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Własna siłownia, mam co trzeba

Dieta : Staram się aby była

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : białko na uzupełnienie diety. Zaczynam cykl monohydrat kreatyny



Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad- 3x seria-79kgx10powtórzen, klasyczny martwy ciąg- 69kgx10 w 3 seriach, wyciskanie na ławce leżąc- 59kgx10 3 serie.):
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Rado6

pokaz swoj plan.

wlasnie najlepiej spozytkujesz plan,ktory teraz przynosi efekty + dopilnujesz zarcia oraz snu.

i jeszcze jedno!
niewazne jak czesto bedziesz jadl-wazne CO.

rownie dobrze mozesz jesc tradycyjne 3 posilki-nie widze problemu.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2229
Plan jest w 1 poście, stosuję go od nowego roku, wcześniej podobny ale ciut uboższy;] Co do jedzenia to mam świadomość, nie jestem totalnym amatorem. Obecnie pewne posiłki jakie mam, to śniadanie (zmielone platki owsiane, 100-120g +30g białka) przedtreningowy oraz potreningowy (węgle-makaron ryz, kasza 100g, do tego 100g miecha, w sumie nie licze miecha, ale coś koło tego bedzie) a także przed snem (100g twarozku z kroma razowego chleba) w międzyczasie czyli np przed przedtreningowym również wegle makaron, ryz itd, do tego miesko. Wiadomo warzywa też ważne, choć z reguły z rana ich nie jem, nie mam jak, chyba ze do kromy z miesem jakis pomidor czy ogorek. Musze kupić orzechy, bo aktualnie piję samą oliwę z oliwek.

Ed. Tak jak wcześniej wspominałem, ostatni miesiąc był cięzkim miesiącem, ze względu iż wychodziłem rano przyjeżdzałem wieczorem do domu, tak więc i z dietą nie było łatwo, teraz się mogę skupić na treningu, diecie, regeneracji no i cyklu:D. Plan zostawić taki jaki jest? bo dodałem do planu A bodajże przedramię a w B będę robił brzuszki (przedramię z tego względu iż mam bardzo chude i to się wyróżnia:/)

Zmieniony przez - Rado6 w dniu 2012-03-06 18:28:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Rado6

juz widac,ze za malo bialka.

"śniadanie (zmielone platki owsiane, 100-120g +30g białka)"
30g ? dlaczego tyle?

plan.,
dlaczego kombinujesz?
za duzo wyciskan.

plany skrocone:(5x5)
https://www.sfd.pl/Split_Masa_3x_w_tygodniu-t785989.html  (stronglifts)

https://www.sfd.pl/Staz_1_rok/pierwszy_powazny_split,_PROBLEM_:_-t467038-s2.html  (Starting Strength)

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2229
1- Nie rozumiem, za mało? wydawało mi się że jest dobrze, czyli proponujesz dodać z 2 jajka?
2- co do planu to nie narzekam, dobrze mi się ćwiczy, może i w planie B lekko rece bola ale jest dobrze
3-co do planu zaproponowanych w tych tematach to zaczynałem z nimi przygodę( w tamtym roku przekierowałeś mnie do tego samego tematu), ale obecnie wg mnie jest on zbyt mało rozbudowany i po sesji nie odczuwałem żadnego zmęczenia, poza tym pisałeś żeby pracować tym planem przez bodajże 2 miesiące, tak też zrobiłem. Minęło trochę czasu, zaraz edytuje i wkleję temat który założyłem pod koniec ubiegłego roku o zmianę planu, a raczej jego rozwinięcie. Tak więc ten plan już przerabiałem, ale ja oczekuję bardziej rozbudowanego FBW, jeżeli mógłbyś prosiłbym o jego rozbudowanie, nie ma tu ćwiczeń na biceps i triceps (wiem pracują przy innych partiach ciała) ale nie jestem pełnym początkującym i chcę stymulować każdą partię, poza tym jak wspomniałem mój priorytet to klata więc zależy mi aby na każdej sesji było ćwiczenie z tym związane. Jeszcze jedna uwaga to taka, że ten system 5x5 nie sprawdził się w moim przypadku i było więcej kombinowania niż trenowania.


PS. niechcący wcisnąłem enter, w połowie mojej wypowiedzi, więc doczytaj do końca;]

Zmieniony przez - Rado6 w dniu 2012-03-06 18:47:42

Zmieniony przez - Rado6 w dniu 2012-03-06 18:48:51

Zmieniony przez - Rado6 w dniu 2012-03-06 18:49:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2229
Co do wcześniejszego tematu, proszę https://www.sfd.pl/Bardziej_rozbudowany_FBW-t823810.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2229
Czekam na odpowiedź, najlepiej od samego traktora.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2229
up
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny

Następny temat

Ławka

WHEY premium