SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowy plan treningowy rzeźba

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11884

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Na dwa pierwsze ćwiczenia możesz robić 10-6 powtórzeń.

Na skos brzucha russian twist albo opad boczny ze sztangielką.

Raz w tygodniu interwały ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1101 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2537
Dobrze rozumiem :) Dziękuję Ci mocno za pomoc :) Zmotywowałeś mnie i dlatego ułożę dziennik treningowy :) Ale od jutra :) Ale nowe fotki dodam dopiero za 2 tyg :) (muszę poćwiczyć ponieważ przez cały tydzień dałem sobie spokój żeby ułożyć plan treningowy i diete A tak wygląda mój plan :
Poniedziałek : aeroby
Wtorek : A 2 bez brzucha pierwsze ćw 10 powt reszta po 12
Sroda : aeroby
Czwartek : B + brzuch pierwsze ćw 10 powt reszta po 12
Piatek : aeroby
Sobota : A (w tym przypadku) + brzuch pierwsze ćw 10 powt reszta po 12
Niedziela : wolne
Odpoczynek : 90 sek :) (dziwi mnie to nadal dlaczego tak długo ale to Ty jesteś specjalista nie ja :D widocznie ja robiłem błąd z 30-50 sek przerwami
Aha i co ile zwiększać kg ? :) Wiadomo to indywidualna sprawa ale jednak tak na oko ? Co 2 tyg :)? Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Wiadomo to indywidualna sprawa ale jednak tak na oko ? Co 2 tyg :)

Już wiem nawet dlaczego ci wystarczyły tak krótkie przerwy .

Cięzar dokładasz co trening.

Technika jest wyznacznikiem ile dołożysz, cięzar taki abyś wykonał założoną liczbe powtórzeń w serii poprawnie technicznie z zapasem 1-2 powtórzenia w serii.

Robisz:

ABA
w następnym tygodniu:
BAB
ABA
BAB

itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1101 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2537
No i trafiliśmy w sedno :) kiedyś co tak koło miecha zwiększałem co 0,5 do 2 (na małe partie) i 1-4 kg (na duże partie) :) To makabkra bedzie widze to super :D Ile dokładam to także indywidualna sprawa ale zwiększenie o 1kg (0,5 po jednej stronie) to mało czy jak :)? Pierwszy tydzień bd sprawdzianowy więc dam tak na oko o 10-20% mniejsze od tych co miałem :) Z zapasem 1-2 powtórzenia tzn że mam się czuć tak że w ost powtórzeniu zdaję sobie sprawę że mógłbym podnieść jeszcze z 1-2 razy :)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Dokładanie tak.

Cięzar dokładaj myśle, że 2-2,5kg na małe partie, 5kg na duże partie - ale jak napisałem, to ile podniesiesz dyktuje technika - jesli jest zła, zmniejsz cięzar i ją popraw, nawet jak dołożysz 0,5kg co trening na małe partie i 1kg na duże będzie ok, choć myśle, że będziesz w stanie trochę więcej - przekonamy się.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-01-02 22:11:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1101 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2537
po 1 jest to jedno ćw na daną partię mięśniową więc muszę za każdym razem dać z siebie wszystko :) 2 mam dużo czasu do regeneracji :) 3 jestem zaangażowany nikt nie jest idealny dlatego do każdego ćwiczenia (nawet sprawdzonego) zobaczę poprawną technikę + nagram siebie podczas tych ćwiczeń i przekonam się czy robię dokładnie :) Albo bd identycznie jak na filmiku instruktażowym albo zmniejszę kg żeby poprawnie ćwiczyć. Ps: jeżeli wyczerpie siły np: w 8 powtórzeniu mając 12 co mam zrobić ? Bo zawsze mnie to zastanawiało czy : trzymać odsapnąć 1-2 sekundy i wycisnąć z całej epy ? Wiązać się to może z błędnymi powtórzeniami , czy odłożyć poczekać 10-20 sekund i zrobić to dokładnie i technicznie ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
To nagranie to możesz do dziennika wrzucić - ktoś oceni/podpowie, sam możesz błędów nie wyłapać.

Nie rób powtórzeń wymuszonych/oszukanych.

Jak zanizysz cięzar teraz na starcie i będziesz stopniowo dodawał to myśle, że takie coś ci się nie przytrafi a jesli jednak to wtedy kończysz serie, załamanie pewnie będzie w ostatniej serii jesli już.

Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-01-02 22:32:12

Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-01-02 22:32:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1101 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2537
Oki dziękuję :) Na teraz to wszystko :) Postaram się szybko zrobić ten dziennik :) Tylko że od jutra mam strasznie mało wolnego czasu :) Ale od czwartku może znajdę czas i ułożę ładny dziennik z super planem od Ciebie z dietką z ankietą i ze zdjęciami :) Dziękuję bardzo za pomoc i za odp na nurtujące mnie pytania :) Sog już poleciał dawno ale dzięki ogromnie jeszcze raz :)!
Mam ostatnie i zasadnicze pytania :
Co ile zwiększać kg w brzuszkach ile powtórzeń robić oraz ile czasu na chwilowy odpoczynek przed kolejną serią ?
Jak chodzi o podciągnięcia z nachwytem czy podchwytem? I jak mam zwiększać ciężary (bo rozumiem że serie nie) nakładać plecak i dorzucać coś od siebie :)? Pozdrawiam

Zmieniony przez - Esbe w dniu 2011-01-02 23:24:32

Zmieniony przez - Esbe w dniu 2011-01-03 08:30:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ile razy jesteś w stanie się podciągnąć nachwytem i podchwytem poprawnie technicznie ?

Brzuchu cięzar dodawaj stopniowo co jakiś czas np. co tydzień, powtórzenia daj 12-10, przerwy 1-1,5 minuty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1101 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2537
Tzn jak cwiczyłem to robiłem tak np : 7 razy po 3 serie nachwytem 7 razy po 4 serie podchwytem potem np : 9 razy po 2s nachwytem 9 razy po 2s podchwytem :) Tak wyglądał mój trening :) Dlatego 10 powtórzeń po 4 serie powinienem dać radę (o ile np: tylko podchwyt/nachwyt) bo jeżeli 4 tego i 4 tego to musiałbym raczej zmniejszyć bo technicznie i poprawnie to mój max :) Albo mógłbym robić np tak : jak bd mieć słabszy dzień np: 8 powtórzeń na serie + 2 kg w plecaku?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o ocene planu.

Następny temat

Plan na mase do oceny

WHEY premium