SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowy na forum, pierwszy cykl, prośba o pomoc

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1727

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 572
Witam wszystkich ;)
Nazywam się Adrian, jestem nowy na forum i chcę zacząć swój pierwszy cykl i zainwestować w swoją sylwetkę. Mam kilka pytań z tym związanych i proszę o fachowe podpowiedzi, opinie i sugestie..
Coś o mnie..
Wzrost 192cm, Waga 88kg, Wiek 17lat
Mam ogólny zarys mięśni, ponieważ sport to dla mnie nie nowość ;).
Moim celem jest nabranie masy, zwiększenie siły i obwodu mięśni, na wycinkę przyjdzie jeszcze czas.
Mam taką wstępną, przykładową dietę:
8.30

Płatki owsiane 100g
Mleko 200g
3 jajka

B: 30g W: 80g T: 27g


11.30

Odżywka białkowa 40g
Chleb żytni pełnoziarnisty 150g
Oliwa z oliwek 10ml

B: 30g W: 86g T: 14g


14.30

Ryż 100g
Pierś z kurczaka 125g
Sałatka 100g

B: 28g W: 90g T: 2g


16.00 - trening

17.15

Carbo 50g

B: 0g, W: 50g T: 0g


18.00

Makaron 100g
Tuńczyk w wodzie 150g

B: 32g W: 81g T: 5g


20.30

Makrela wędzona 150g
Chleb żytni pełnoziarnisty 150g

B: 30g W: 82g T: 25g


23.00

Twaróg 150g
Oliwa z oliwek 15ml

B: 30g W: 5g T: 15g


Razem - podsumowanie:

B: 180g
W: 480g
T: 88g
Kcal: 3432


Udział procentowy:

B: 2g/kg
W: 5,34 g/kg
T: 0,98g/kg
Kcal: 38,13 kcal/kg

Chciałbym to wszystko wspomóc jakimiś dobrymi suplementami. Cena nie jest istotna, ponieważ zamiast nowych ubrań wolę zainwestować w swoją sylwetkę, ale zdaję sobie sprawę, że tylko ciężką pracą coś osiągnę. Nie mniej jednak wspomaganie nie jest zabronione ;)
Na mój pierwszy cykl planuję zakupić:
PVL Mutant Mass 6800g (Oryginalny z PVL) +
Universal Creatine Powder ( 500g.) - czytałem wiele opinii i podobno najlepsza, z niemieckiego laboratorium..
Myślę, czy może dorzucić do tego jakieś AAKG, lub NItrobolon, jakieś witaminki, coś na lepszy transport..
Ktoś ma jakieś dobre rady, co do suplementacji, cena nie istotna ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
https://sklep.sfd.pl/Optimum_Creatine_Creapure-opis26309.html - np taka moze byc kazda inna
https://sklep.sfd.pl/Olimp_Vita-Min_Multiple_Sport-opis864.html - przydadza sie

Zadnych transporterow nie potrzeba mono samo ładnie sie wchłonie.

Zmieniony przez - MajkelTSW w dniu 2010-12-31 13:32:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
1) obowiązkowa fotografia sylwetki ( przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała
2) wiek
3) waga/wzrost
4) staż treningowy
5) cel cyklu
6) stosowane już wcześniej suplementy
7) stosowane wcześniej spalacze
8) suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od
9) ilość dni wolnych od kreatyny
10) informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)
11)przewidziane finanse na cykl
12) uwagi i sugestie


Wypełnij to ładnie a cos doradzimy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 572


1)chyba jest
2)17lat
3)88kg/192cm
4)5 lat trenowałem siatkówkę, czasami kontakt z siłownią
5)zwiększyć masę, obwód mięśni, siłę
6) próbowałem kreatynkę mono, CM3, HMB i AAKG, nigdy konkretnego, prawdziwego cyklu
7)brak
8)suplementy stosowane spory czas temu
9)wystarczająca
10)wstępna jest podana wyżej
11)nieograniczone
12)Fachowa pomoc i porada, ogólne wskazówki, dobór suplementacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 957 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26506
zly posilek potreningowy , warzyw wogole do diety nie dodajesz czy poprostu niue wliczasz do bilansu, o 11 :30 zamiast odzywki bialkowej zjedz kuraka a odzywke daj razem z carbo po treningu, gainera stosuj miedzy posilkami lub do posilkow o ile masz braki - ty wiesz najlepiej , kreatyna jak kreatyna czy to universal czy vitalmax ., odpusc sobie odzywki "ala transporowe" do kreatyny bo to strata kasy ,sadzac po sylwetce stazu raczej niue masz ,na poczatek odpusc te aakg itp . motywacja napewno bedzie u Cienbie i bez tego. wklej tez swoj trening masowy bo jesli masz zle ulozony to i tak lipa bedzie, sila z poczatku idize w parze z kazdym rodzajem treningu wiec raczej typowo silowy odpusc,wystarczy normalny zakres powtorzen 12-6 joł

Jeszcze będzie czas - by odpoczywać ... YESSSS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 572
Czyli, jakie suple mam zakupić najlepiej? Białeczko też, czy Gainer w postaci Mass Mutant wystarczająco?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
Jak brakuje Ci białka w diecie to kup białko jak ogolnie troche kalorii by sie przydało albo zastepstwo posiłku kup gainera.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1226 Napisanych postów 26443 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 298508
oblicz czego Ci brakuje w diecie i będziesz wiedział czego Ci brakuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160360 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234141
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 572
A moją dietę mogę głównie dopasować pod Mutant Mass?
Po prostu zdrowo się odżywiać, unikać słodyczy, tłuszczy, a ze względu na szkołę i treningi głownie pakować w siebie Garniera i Białeczko? Plus wspomóc to jakimiś suplementami.
Jestem absolutnym nowatorem, więc dlatego tak prymitywne pytania, ale przecież każdy jakoś zaczyna ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
MM masz dopasowac pod diete nie odwrotnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160360 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234141
nie.
to mutant powinien byc pod diete.

dieta jest poczatekiem.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co powiecie o tym białku ?

Następny temat

co pokazaly badania puszkowanych produktow... np ryby, mięsa, napoje..

WHEY premium