SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowy konkurs!! Pakujemy przedramiona i łydki

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 33759

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
k00ndzi00 VMistrz Świata i SFD
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 6679 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20906
Tak :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
k00ndzi00 VMistrz Świata i SFD
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 6679 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20906
ale możesz już podać przeciez
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49518 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385504
Tak wiec wymiary :

łydka 39cm
przedramie 28,5cm
nadgartek 17cm
podudzie 23cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 137 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5166
Dzięki za Soga ;) a przy okazji dodaje już póki co ostatnie foto (mam nadzieje że nie śmiecę jeśli tak niech Mod usunie ;) )na lekkiej ''pompce''większa waskularyzacja.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 287 Napisanych postów 2303 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 99903
forx
Alexus to co takiego wykonujesz na przedramie że to taki ostry trening? Udaj się do jakiegoś klubu armwrestlingu a zobaczysz jak lajtowy masz trening
Ja na przedramie,wszelakiej maści skrętów,pronacji,supinacji,uginań,ściągań,nawijań,zamków, itd wychodzi mi wszystkiego jakieś 80 serii tygodniowo,nie licząc podciągania na drążku,czy specjalnych ćwiczeń na palce,kciuk itp które angażują przedramie a które wykonuje w wolnej chwili a i tak nie uważam tego za wyczyn bo są trenujący ciężej, a Ty uważasz ze katujesz przedramie i nie rosnie,heh,dobre
No ale jak tradycyjnymi metodami nie idzie,najlepsze na rozwój masowy przedramion wg mnie jest nawijanie cieżarka zawieszonego na sznurku ,ściskacze,supinacje nadgarstka na pasie judo,oraz podciąganie na drążku na grubej linie(ręczniku) i przedramie powinno ruszyć do przodu

Zmieniony przez - forx w dniu 2014-07-02 13:40:44


leczą mnie tacy internetowi napinacze na Ty forx.
Znasz mnie?? wiesz w jaki sposób ćwiczę?? No właśnie... a tyle masz do powiedzenia na mój temat
Tak się składa że wykonuję wszystkie opisane przez Ciebie ćwiczenia,nawet z małą górką. Powiem więcej - treningi w Złotym Turze (w Gdyni jak byś nie wiedział jest taki klub armwrestlingowy - przy okazji pozdrawiam coacha Sosena ) też nie są mi obce. Znam trochę ludzi ze środowiska armwrestlerów i doskonale wiem od podszewki jak wygląda typowy trening + "suplementacja" . Nie przypadkowo użyłem tu cudzysłowia. Przedramiona są dla mnie takim samym mięśniem jak biceps czy bark, staram się rozwijać całe ciało i nie zamierzam robić przynajmniej 80 serii jak ty to napisałeś...no chyba,że miałbym się tylko siłować na rękę...ale szkoda mi stawów,przyczepów,ogólnie zdrowia,bo kontuzjogenny to sport.
Tak więc na przyszłość daruj sobie takie wycieczki personalne,zwłaszcza jak kogoś nie znasz,albo wydaje Ci się że wiesz najlepiej...

a wracając do tematu,dziś akurat wypada trening przedramion,jak się uda może fotkę cyknę
...
Napisał(a)
Usunięty przez flex1976 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 198 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2681
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
forx - przeczytałem Twój post przed edycją
stonujcie oboje

Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2014-07-03 12:18:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 287 Napisanych postów 2303 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 99903
spoko,jestem stonowany i spokojny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
k00ndzi00 VMistrz Świata i SFD
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 6679 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20906
Dokładnie nie ma co się spinać konkurs konkursem ale chodzi też o dobrą zabawę i fajny progres
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Proponuję tu przedstawić jak najdokładniej swoje treningi na przedramiona i łydki,jakie wykonujecie,bo widzę ,że wiekszość zainteresowanych to specjaliści w tym zakresie.

Kiedyś obciążenie do sztang olimpijskich było metalowe,bez zadnego pokrycia gumą czy plastikiem.

Bardzo przydatne do sprawdzianu siły uchwytu i przedramion były talerze 20 kg.
Miały na środku wokół otworu na gryf stożkowaty kołnierz o wysokości ok 5-6 cm.

I stopień zaawansowania u nas na siłowni-to było podnieść za ten kołnierz dłonią takie obciążenie.

Jak pamiętam-wielu się bezowocnie nad tym zadaniem meczyło długie tygodnie.....

II stopień-trzeba było róznocześnie obydwoma dłońmi -lewą i prawą-podnieść dwa takie talerze 20 kg.....

Pojedyńczą i lewą i prawą- można było podnosić a równocześnie było to o dziwo- o wiele trudniejsze....

III stopień-należało obydwoma dłońmi podnieść dwa talerze i przejść z nimi ,jak najdłuższy odcinek.
Przy każdym kroku te kołnierze wysuwały się z palców-czesto juz przy pierwszym,drugim kroku.





Może macie na siłowniach takie stare dwudziestki?
Spróbujcie zaliczyć poszczególne stopnie a próby uwiecznić choćby na zdjęciach-a najlepiej na filmach....
Ciekaw jestem,jak wspólcześnie sobie z tym poradzicie?


Kiedys ,jak moje przedramiona miały nieograniczona niczym moc-byłem poddany próbie rozerwania uchwytu splecionych przed sobą dłoni-z każdej strony za moje łokcie ciągneło moje ramiona ok 10 meżczyzn trenujacych siłowo-czyli siła rozciągająca wynosiła ok 1000 kg na każdą stronę.
Gdy rozciągali mnie równo i statycznie dało radę to wytrzymać-uchwyt był nie do ruszenia.
Ale gdy sie uparli moje dłonie rozerwać-te dwie grupy zaczeły nierówno ciągnać i szarpać-uchwytu nie puściłem ale czułem jak w barkach i łopatkach zaczynam się rozchodzić-bardzo nieprzyjemne uczucie-miałem juz obawy,że doznam kontuzji-ale w końcu zrezygnowali...:)


Miałem zdjęcie z tego pokazu-zamieściłem je parę lat temu na forum-ale niestety przepadło.
Oryginału w domu też nie moge się doszukać....:)







Przy okazji znalazłem kolejne zdjęcie Dave Drapera-prezentującego ramiona i przedramiona....





Zmieniony przez - masti w dniu 2014-07-03 20:50:53

Zmieniony przez - masti w dniu 2014-07-03 21:13:12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Projekt - Lato 2015

Następny temat

Finałowe Głosowanie Kraty Na Lato II

WHEY premium