SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowicjusz

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1048

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4177
Witam. Jestem nowy na tym forum, tzn dopiero teraz się zarejestrowałem. Już trochę śledzę sporo tematów dla nowych, ćw i innych.
Dobra do rzeczy:
Na siłownie dopiero zaczołem chodzić - (sam ćwiczyłem z hentlą 6 kg + sprężyny w domu). Z początku chodziłem raz w tygodniu teraz już dwa. Podnoszę zazwyczaj hentle po 7 - 9 kg, na plecy biore 50 kg, na klatę też. Ważę 58 kg, 172 cm. Zastanawiam się jakie ćw będą najlepsze dla mnie, na mase. Chce przytyć do 65 - 70 kg max. Nie biorę białka oraz innych suplementów. Nie wiem jak dokładniej co robię na siłowni. Na siłownie chodzę od paru tygodni. Zazwyczaj jem co 2-3h, nie licząc obiadu jest to zazwyczaj pare chlebów: na nim szynka,sałata pomidor,żółty ser ( mieszane) + jakaś kiełbasa/ parówka, do tego jakieś jogurty /czekolada
Na siłowni nie podnosiłem jeszcze sztangi/na ławce nie podnoszę hentli chociaż dużo osób to robi. Zazwyczaj poprostu siedzę sporo na atlasie.

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2279
A jakie masz pytanie wogole?

Z PSD do HTML
www.czarnykod.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 421
jak czytałeś to poczytaj jeszcze więcej. Ułuż plan daj do sprawdzenia a koledzy z sfd zawsze ci pomogą Ankieta działu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1851
"Podnoszę zazwyczaj hentle po 7 - 9 kg, na plecy biore 50 kg, na klatę też."... i... "Na siłowni nie podnosiłem jeszcze sztangi/na ławce nie podnoszę hentli chociaż dużo osób to robi."

Sorry - nie zrozumialem tych zdan. Czy one sie przypadkiem nie wykluczaja wzajemnie? Piszesz, ze na klate bierzesz 50kg (wynik naprawde niezly patrzac na twoj staz i wymiary, wage) a z drugiej zas strony piszesz, ze nie podniosles jeszcze sztangi/ na lawce nie podnosisz "hentli".. wiec.. nie kumam. Podnosisz te sztange wkoncu czy nie, jak to jest? No ale nic. Witamy kolege na forum. Tak jak chlopaki pisali wczesniej duzo czytaj, szczegolnie w dzialach: Odzywianie i Dla poczatkujacych. W razie czego skorzystaj z wyszukiwarki. Ile masz lat??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4177
Sorry rzeczywiście to źle ująłem. Tak jak mówiłem nie wiem jak mam się określić. Hentle 7 - 9 kg biorę na stojąco. Na ławce na plecy 50 kg, do siebie też 50 kg i na klatę też 50 kg ( to się nazywa chyba atlas - ławeczka i z góry mam zaczep). Mam 17 lat
O co mi chodziło, o jakieś ćwiczenia na masę, jakie warto ćwiczyć - czy sztangę mogę już brać czy jeszcze powinienem poczekać, nie chcę nic na siłę. Kolejne pytanko czy dieta rzeczywiście tak dużo daje, czy poprostu mogę jeść kiedy chcę - kiedy jestem czuję taka potrzebę (mój posiłek jest opisany w 1 poście i tak zazwyczaj 6 - 7 w dniu + jakieś owoce)


oraz
elo :), jeszcze poczytam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2279
Dieta to podstawa i tylko dzięki niej masz imponujace efekty.
Niech się wypowie ktoś mądrzejszy, ale wydaje mi się, ze jeszcze w wieki 17 lat za wcześnie na restrykcyjną dietę.

Z PSD do HTML
www.czarnykod.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4177
w takim razie odświeżam. I dalej pytanie: jakie ćw na masę?? tak czytałem dużo tematów i rozpiska ale nie jest wytłumaczone co to znaczy a w googlach nie moge tego znaleść (kiedyś gdzieś miałem jakąś stronę i bylo tam opisane ale format.. :)

pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening...

Następny temat

Powrót po roku, pomoc w korekcie planu na masę

Wiecej