SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowe tabletki cynku od SFD

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1564

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 418 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3621
Zamówiłem ostatnio cynk z SFD. Widzę, że tabletki są znacznie mniejsze od tabletek w poprzednim, starym opakowaniu od SFD. A na etykiecie to samo, czyli że w 1/4 tabletki jest 15 mg cynku. Czy to jakieś oszustwo? Tabletki z poprzedniego opakowania były takie, że jak położyłem ją na przecinacz do tabletek, to prawie że sięgała końca




Zmieniony przez - michalp25 w dniu 2022-02-24 00:59:37
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100241
Po prostu w produkcji użyto inny rodzaj lub mniej wypełniacza stąd tabletka jest dużo mniejsza. Nie sugeruj się jej wielkością, na bank jest to co ma być na etykiecie

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75963 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754461
Dawno nie miałem w ręku akurat cynku z SFD Nutrition. Kiedyś rzeczywiście w jednej tabletce było 60 miligramów, albo nawet i 100 miligramów, a w Allnutrition 60 miligramów. W tej chwili, z tego co można przeczytać na stronie internetowej sklepu wygląda to trochę inaczej.

https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Cynk-opis37101.html

W 0,25 jednej tabletki jest 3,75 miligramów cynku. Łatwo więc policzyć, że w całe tabletce będzie *4, czyli 15 miligramów. Być może skład uległ zmianie, a może to po prostu błąd na stronie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 418 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3621
domer
Dawno nie miałem w ręku akurat cynku z SFD Nutrition. Kiedyś rzeczywiście w jednej tabletce było 60 miligramów, albo nawet i 100 miligramów, a w Allnutrition 60 miligramów. W tej chwili, z tego co można przeczytać na stronie internetowej sklepu wygląda to trochę inaczej.

https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_Cynk-opis37101.html

W 0,25 jednej tabletki jest 3,75 miligramów cynku. Łatwo więc policzyć, że w całe tabletce będzie *4, czyli 15 miligramów. Być może skład uległ zmianie, a może to po prostu błąd na stronie.

Faktycznie, lecz cena nie uległa zmianie, czyli generalnie można powiedzieć, że produkt znacznie podrożał, bo przyjmując, że ta dzienna porcja to te 15 mg, to trzeba brać całą tabletkę, a nie jak wcześniej - 1/4. Ale nawet i teraz cena jest przystępna. W sumie irytowało mnie już to przecinanie tabletek. Lepiej zapłacić kilka zł więcej i mieć właściwą dawkę w całej tabletce


Zmieniony przez - michalp25 w dniu 2022-02-24 11:02:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234166
Witaj. Ogólnie tutaj Sprawa dotyczy również tak zwanej legislacji sanepidowskiej. Chodzi o to że Sanepid czepia się do produktów które mają zbyt dużą ilość substancji Aktywnej w przeliczeniu na jedną porcję suplementu diety. Oznacza to że taka tabletka musi być Ja gdyby zaproponowana w dawkowaniu 1/4 żeby po prostu Sanepid nie przyczepił się że suplement posiada zbyt dużą koncentrację substancji aktywnej na jedną porcję i wtedy można dopuścić go do obrotu. Więc na pewno nie jest to oszustwo A zmiana po prostu gramatury tabletki

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 418 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3621
TomQ-MAG
Witaj. Ogólnie tutaj Sprawa dotyczy również tak zwanej legislacji sanepidowskiej. Chodzi o to że Sanepid czepia się do produktów które mają zbyt dużą ilość substancji Aktywnej w przeliczeniu na jedną porcję suplementu diety. Oznacza to że taka tabletka musi być Ja gdyby zaproponowana w dawkowaniu 1/4 żeby po prostu Sanepid nie przyczepił się że suplement posiada zbyt dużą koncentrację substancji aktywnej na jedną porcję i wtedy można dopuścić go do obrotu. Więc na pewno nie jest to oszustwo A zmiana po prostu gramatury tabletki

Ale na to wygląda, że teraz w całej tabletce jest 15 mg cynku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Skontaktuj się ze sklepem, może gdzieś bład jakis w druku powstał czy coś.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
Jest to błąd na stronie.
Ten cynk ma 60 mg w całej tabletce, czyli 15 mg w 1/4 tab

edit: i z tego co widzę - zostało to już poprawione
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 418 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3621
Po wiadomości na maila otrzymałem odpowiedź zwrotną, że to błąd na stronie i żeby sugerować się informacja na etykiecie produktu. A na stronie znów jest napisane, że w 1/4 jest 15 mg cynku, a nie jak ostatnio 3,75 mg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 206 Wiek 35 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2958
A nie lepiej było kupić Cynk który jest Lekiem ? Np Zincas Forte. To co kupiłeś to tylko suplement.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33027 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
michalp25
Po wiadomości na maila otrzymałem odpowiedź zwrotną, że to błąd na stronie i żeby sugerować się informacja na etykiecie produktu. A na stronie znów jest napisane, że w 1/4 jest 15 mg cynku, a nie jak ostatnio 3,75 mg.
Mi w zeszłym tygodniu przyszło spore zamowienie suplementów i miałem na liscie Cynk , przyszedł w nowym innym innym opakowaniu niż kiedyś i tabletki rzeczywiscie troche mniejsze ale na etykiecie mam dzienną zalecaną porcje 15mg czyli 1/4 całej tabletki .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzrost libido - suplementy

Następny temat

Dynamit suplements

WHEY premium