SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowe podejście do diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 447

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 25 Wiek 21 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1678
Witam, (wiek 18 lat, mężczyzna, staż 1 rok)

chciałem zasięgnąć waszej opinii. Obecnie postępuje według algorytmu 3 miesiące masy i miesiąc redukcj z (3500 kcal od razu przechodzę na 2200kcal) Czuje się wtedy świetnie - lubię być na ujemnych kaloriach .Tłuszczyk schodzi ładnie a na siłowni nie notuje spadków. Działa to dość dobrze. BF utrzymuje się niski tylko po miesiącu masy już mam problem przejść te 3500 kcal. Brzuch mam zawsze wzdęty na noc - czuje się gruby i spada moja motywacja. Ostatnio na siłowni trener doradził mi cykle 6 tyg masy -2 tyg redukcje. Twierdząc iż to jest cykl idealny. Akurat spalisz tą tkankę tłuszczową, która przybędzie przez te 6 tygodni. Osobiści mi by to bardzo pasowało ze względu iż te dwa tygodnie napędziłyby mi apetyt i układ trawienny by odpoczął. Co wy o tym sądzicie ? Osobiście wydaje mi się ze te dwa tygodnie to może być za mało żeby coś spalić . Z góry dziękuje za wszelkie opinie i wypowiedzi. Dodaje obecne zdjęcie sylwetki ( tydzień po Minicutcie ). Może warto przeprowadzić porządny cykl masy 6 miesięcy (zejść trochę z czystości michy) i później zrobić porządną redukcję (2 miesiące) . Jaką strategie żywieniową przejęlibyście na moim miejscu ?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
nie planowałbym tego z góry, owszem możesz planować cykle jak najbardziej, jednak nie do końca wiemy czy po akurat 2 czy 3 miesiącach organizm będzie nadawał się do redukcji, tzn,. załóżmy że teoretycznie tłuszcuz nie przybędzie, masa będzie szła, a zaplanowaną masz redukcję i co teraz? po co ona? i podobnie z kaloryką, oblicz swoje zero, do niego się zastosój zrób lekki plus i masuj obserwując obwody, dopóki będzie szła to nie zmieniasz, jak przybywa, a nie idzie w pas to też nie zmieniasz, jak idzie w pas to trochę zmniejszasz, jak bf się zwiększy do 15% to czas na redukcję, możesz zaplanować sobie x tygodni masy x redukcji, ale dopiero w trakcie okaże się czy to już pora na redukowanie bądź masę, czy nie modyfikować tego i tak samo z kaloriami, po każdym cyklu ta kaloryka na zero się zmienia przez zmianę ilości mięśni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Również bym nie planował okresów budowania masy mięśniowej, czy redukcji tkanki tłuszczowej czasowo w określonych ilościach tygodni, czy dni. Przede wszystkim bym określił je na podstawie wyglądu sylwetki i poziomu tkanki tłuszczowej. Patrząc po Twojej obecnej sylwetce jak najbardziej można próbować budowy w miarę dobrej jakościowo masy mięśniowej.

Jeżeli chodzi o dwa tygodnie okresu redukcji tkanki tłuszczowej, to nie sądzę abyś zbyt wiele zmienił przez tak krótki okres. Mini cut można zrobić schodząc nisko z kaloriami, tak jak Ty, ale niekoniecznie na 2 tygodnie.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalone kalorie wg. zegarka

Następny temat

Redukcja, brak efektow

WHEY premium