SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowa Ostrowia Prezentacja

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27716

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 313 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4353
Wcele na egg nie stawiam - piszę tylko, że kategorie jakości są wszechstronne i subiektywne, nawet wspomniana "lekkostrawność" może być zaletą jak i wadą (szczególnie w sytuacji nadwyżek energetycznych z czy obacnie boryka się już większość).
To, że częściej spotykamy BV niż PER i nie przejmujemy się brakiem argininy w WPC, to ciężki wysiłek ukierunkowanej propagandy. Pomyślmy, czy Olipm i inni odżywkowcy będą dalej rozpisywać się o zaletach WPC, gdy sąsiad-mleczarz da im szlaban a sam będzie gonił ten towar na Allegro?
Serwatka działać będzie niezależnie od reklam, ale też przyjdzie nam poznać inne możliwości, co jest pozytywem. A na marginesie starzy kulturyści dawno zauważyli, że na jednym białku nie idzie. W normalnejn diecie więcej jest nabiałów niż czegokolwiek innego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 1983 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37461
Teraz pozostaje miec nadzieje ze cena zbytnio się nie zmieni..
wtedy by wychodziło 5kg białka za około 150zł co gwarantuje sukces murowany :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 2551 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31384
Troche poprawiony smak, zredukowanie choc troche piane i kupuje Ostrovita :D Juz Ostrowia zaczela mi jako tako smakowac, wiec jest dobrze (tylko nie truskawkowa, choc moze cos sie zmienilo przez kilka miesiecy).

R_93 taki wor to bym bez zastanowienia bral

Zmieniony przez - booolooo w dniu 2010-11-30 19:10:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6300
Czyli pierwszym miejscem w jakim będzie można dostać Ostrovit będzie sklep SFD?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Murban - leucyny w bialku serwatkowym jest więcej niż we wspomnianych (jajo i soja, ale przede wszystkim ogółem EAA i BCAA jest wiecej), ale co najwazniejsze - odpowiedz leucynowa i insulinowa po uzyciu białek serwatkowych jest zdecydowanie korzystniejsza niż po innych białkach. I nie jest to kwestia marketingu tylko faktycznych badań. Oczywiscie, ze białka serwatkowe - są dobrze wylansowane, ale akurat łatwo jest dostrzec tutaj poparacie w badaniach naukowych.

Osobiscie natomiast dostrzegam mozliwośc odwrotu od ... argininy, biorąc pod uwagę ostatnio odkryte szlaki metaboliczne w których bierze udziała i rolę tego aminokwasu w procesie nowotoworzenia, mogą się pojawić obostrzenia prawne dotyczące stosowania tej substancji jako suplementu, posrednio odbije się wiec to również na białkach zawierających duże ilości argininy - czyli soi, (która faktycznie argininy zawiera bardzo dużo). W pilotażowych badaniach nad użyciem argininy w farmakologii już próbuje się ją zastąpić cytruliną czy ornityną.

Ja oczywiscie mam swiadomośc, iż wielu "podmiotom", zależy na na wylansowaniu soi (istnieje nawet potrzeba rynkowa) - jako idealnego dodatku białkowego, jednak soja ma swoje wady - nie tylko wrodzone, ale również nabyte - w trakcie procesow produkcyjnych. Z tego co się orientuję przygotowany jest pewien raport na temat zawartości aluminium w izolatach białek sojowych i pewnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy pojawi zarówano abstract jak i full text na pub medzie

Nie spodziewałbym się rewolucji w kwestii zmiany świadomości społecznej grupy stałych konsumentów odzywek białkowych w kontekście wartości poszczególnych frakcji białkowych. Serwatka będzie number one. Nie potrzeba nawet wielkich badań naukowych by to stwierdzić, wystarczy zerknąć, na podstawowe sposoby oceny wartości białek (BV, NPU, PER, AAS, PD%, i ilosć EAA i BCAA)...

jeśli będzie odwrót - to potrzeba byłoby porozumienia ponad podziałami wśrod firm produkujacych suplementy, a i tak bedzie miec on uzasadnienie marketingowe raczej niż merytoryczne

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-12-01 13:11:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 313 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4353
Na soję bym nie stawiał - miała swoje 5 minut. Pytanie nie brzmi, CZY nastąpi odwrót od serwatki, ale KIEDY. Jak widać argumenty są na wszystko a możliwość presji od branżowej prasy i tychże producentów jest silniejsza niż mleczarni. Po prostu myślę, że to niebawem - waży ekonomia. Ale może się mylę (i nie wiem o ile). Wybieranie "złotego źródła" samo w sobie jest szemrane, choć WHO to zrobiło (wyszło im na białko jaja). Na zdrowy rozum każdy jasnookreślony cel kompozycji (np. aminokwasowej) łatwiej zrealizować kilkoma składnikami i metodą układu nierówności, niż szukaniem po świecie "pokarmu stworzonego dla...".
Na fakt, że obowiązujące ustalenie są dęte wskazuje sama metodyka - najpierw ustala się "przebój" a potem, latami udowadnia dlaczego jest najlepszy. Chciałbym zobaczyć proces odwrotny; założenie - naukowcy ustalili, że najlepsze białko powinno... potem poszukiwania i weryfikacja, które najlepiej spełnia warunki założenie. I jeżeli ostatecznie nie byłaby to mieszanka a jedyny surowiec, to można mówić o cudzie, albo szukać mocy sprawczej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Ja w sumie nie mam wiele więcej więcej do powiedzenia w kwestii tego co będzie, i tak dość daleko zapędziłem się w swoich rozważaniach, a Twoje - są jeszcze dalej idące. Dla mnie prezentowanie schematów patykiem na wodzie pisanych ma raczej wymiar ezoteryczny, jeśli nie idą za tym namacalne argumenty w postaci faktów. Zwłaszcza że kwestie o których piszesz, że chciałbyś zobaczyć - tak naprawdę istnieją (zarówno dociekania dedukcyjne jak i indukcyjne), a sposób w jaki ujmujesz ciągi przyczynowo - skutkowe dotyczące świata nauki - są moim zdaniem naiwne - i to w sumie najbardziej w moim prywatnym odczuciu podważa trafność Twoich spekulacji. Wybieranie złotego środka nie musi być szemrane, a białko jaja kurzego - nie dla każdego musi być białkiem idealnym (zbyt duża zawartość aminokwasów siarkowych ma swoje wady, o czym mówi się coraz częściej), wyszło tak iż w kontekscie sportowców udało się znaleźć dość uniwersalne, a przy tym wyjątkowo smaczne i wygodne uzupełnienie diety w postaci koncentratów białek serwatkowych.

Jedyny w miarę przekonywujący obrazek który wyłania się z Twoich przekazów, dla mnie może być następujący: producenci białek serwatkowych podnosząc ceny surowca zmuszają firmy produkujące suplementy do szukania alternatywnych źródeł białka i szukania sposobu ich "wylansowania". Z tym, że w moim przekonaniu będzie to bardzo trudne zadanie, pozycja whey'a na rynku jest dobrze ugruntowana, a mleczarnie o których piszesz w porównaniu z firmami typu Megabol, Trec czy Olimp - wcale takie małe i bezbronne nie są. Więc jesli owe "maleczarnie" chcą uszczknąć trochę więcej z rynku odzywek dla sportowców, to myslę że na sprzedaży na allegro się nie skończy.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-12-02 09:32:05

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-12-02 09:38:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja sie pytam kiedy? oraz jaka cena?
czy bedzie tansze niz obecnie?(teraz worek 900 prawie 35 zl)
nowe smaki?
musze zrobic wiekszy zapas, wiec podajcie jakies daty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 345 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9741
dokladnie kiedy w sprzedazy mozna sie spodziewac tego nowego bialka??????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 29276 Napisanych postów 62771 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 901869
podpinam sie pod pytanie o date premiery orientacyjna cena i dostepne smaki i pytam dodatkowo dlaczego firma ma swoich przyszlych potencjalnych kientow w 'glebokim powazaniu'?

jezeli tak beda produkowac jak odpowiadaja na pytania to ja dziekuje za takie nowosci...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko i Aminokwasy.

Następny temat

White flood + Horse Power

WHEY premium