SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Noszenie noża (nie w celach samoobrony)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1755

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2299
Cześć, mam takie pytanie - czy noszenie przy sobie (w teczce) noża (14cm ostrze) może być przyczyną jakiś problemów prawnych bądź pół-prawnych (jak kłopot w razie rewizji, która swoją drogą przez 20 lat mi się ani razu nie przytrafiła)? Chciałem go nosić po prostu jako przydatne w różnych sytuacjach narzędzie, w żadnym wypadku nie mówię o samoobronie.

Ps. W dalszym ciągu nie da się w tym dziale wejść na inną stronę niż pierwsza, bo wyskakuje błąd 404
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
W Polsce obowiązuje zasada legalizmu, wiec najlepszym źródłem zawsze jest Dziennik Ustaw i źródła normatywne ogółem. Skądinąd to gdzieś była koncepcja, żeby ograniczyć noszenie noży do tych 8-centymetrowych ale to jest śmieszne i równie pomysłowe, co np. zakazanie ich całkowicie i nakazanie krojenia chleba łyżką lub widelcem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
żadnych prawnych,ani pół-prwnych kłopotów mieć nie będziesz.
Co najwyzej jakiś ciekawski policjant będzie się wypytywał po co Ci takie coś.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
W teczce to śniadanie i dokumenty możesz nosić.
Nawet jak masz masz nóż w kieszeni to masz małe szanse na jego wyciągnięcie w sytuacji zagrożenia ;)
Tak że lepiej mieć śniadanie, bo człowiek głodny to człowiek zły :)

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2299
Dlatego napisałem, że NIE chcę go nosić w celach obrony, ale jako przydatne w różnych sytuacjach narzędzie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4112
to sobie kup multitula ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Polecam, dobry multi to podstawa w aucie :) Plecaku itd. :)

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2299
Tyle że nóż mam, a toola musiałbym kupić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1728
Nie możesz nosić... Musisz sobie kupić scyzoryk albo multitoola:P
A tak serio możesz nosić ze sobą nóż do 8cm z zaostrzoną jedną stroną. Jednakże prawo mówi, że nie wolno Ci wnosić, takiego narzędzia w miejsca gdzie znajduje się dużo ludzi (imprezy, koncerty, mecze)

Są tylko dwie rzeczy, które jednoczą ludzi- strach i interesy.
N. Bonaparte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2299
Serio jest ograniczenie tych 8 cm? Bo mój ma o 50% więcej. Ale gdzieś chyba czytałem że to nie jest prawda, więc już sam nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1728
Proponuje udać się do źródła tych informacji tzn najlepiej spytaj się policjantów.

Są tylko dwie rzeczy, które jednoczą ludzi- strach i interesy.
N. Bonaparte

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bóle nadgarstków

Następny temat

rozmowaa

WHEY premium