SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Nolva i rak !?

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6058

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 16965 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 141646
ALOHA =D

Jak to jest z nolva...bo coraz czesciej slysze ze moze powodowac wywolanie raka czy przyspieszenie ujawnienia sie jego or something...
Jak pamietam kiedys i chyba teraz tez radzi sie brac nolve latami dla kobiet po wycieciu raka piersi...a wiec jak to jest jak my bierzemy...

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 6275 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37309
Najpierw byla nolva...pozniej pojawily sie inhibitory aromatazy, wszystko wymyslone w celu walki z rakiem piersi u kobiet. Byly jednak doniesienia, ze w niektorych przypadkach dzialalo tu wrecz proporcjonalnie do zalozen...jak kazdy lek, muisi minac dlugi czas zeby cos o tym powiedziec, czesto rowniez nie kazdy reaguje na ta substancje podobnie, jednemu pomaga - innemu szkodzi. Artow w sieci jest kupe, nigdy dokladnie nie wnikalem, ale wszelkie strony o raku i forum na nich na pewno maja wszystkie odpowiedzi jakich potrzebujesz
Tak na zdrowy chlopski rozum to mi sie wydaje, ze kiedy my uzywamy to przez ktortki czas cyklu i/lub pcp nie mamy sie czego obawiac. Jezeli chodzi o ari to przeciez stosujemy i tak 1/4 noramlnej dawki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8106 Napisanych postów 61071 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 522353
Jeden z artykułów n/t temat:

...

KONFLIKT INTERESÓW

Inicjatorem i głównym sponsorem Miesiąca Świadomości Raka Piersi w roku 1985 była firma Zeneca Pharmaceuticals, znana obecnie jako AstraZeneca. AstraZeneca to firma, która produkuje kontrowersyjny i szeroko stosowany lek na raka piersi Tamoxifen. Wszystkie reklamy w telewizji, radio i prasie są opłacane i muszą być zatwierdzone przez AstraZeneca. Dużo mniej znany jest natomiast fakt, że AstraZeneca produkuje też chemiczne środki ochrony roślin. Jeden z jej produktów, chloroorganiczny pestycyd Acetochlor, uznany został za jeden z czynników powodujących raka piersi. Jej fabryka chemiczna położona w Perry w stanie Ohio jest poważnym źródłem potencjalnie rakotwórczych zanieczyszczeń. W roku 1996 wypluła do atmosfery 24 tony substancji uznanych za rakotwórcze.

Przez cały Miesiąc Świadomości Raka Piersi panuje głuche milczenie na temat rakotwórczego działania herbicydów, pestycydów, różnych toksycznych chemikaliów i tworzyw sztucznych. Czyżby przyczyny alarmującego wzrostu zachorowań na raka piersi były takie tajemnicze?

A może wygodniej jest się skupić na leczeniu choroby, ignorując jej przyczyny???

Rzecz w tym, że gdyby ludzie dowiedzieli się, że fabryki i produkty chemiczne AstraZeneca są współodpowiedzialne za epidemię raka piersi, z pewnością zaszkodziłoby to jej kampanii reklamowej. Wielu ekspertów już 40 lat temu przepowiadało, że ilość zachorowań na raka będzie rosnąć, widząc przyczynę w lawinowym wzroście używania syntetycznych chemikaliów. Od roku 1940 do wczesnych lat osiemdziesiątych, produkcja syntetycznych chemikaliów wzrosła 350 razy. Do środowiska trafiły miliardy ton nieistniejących wcześniej substancji. Zaledwie 3% z 75000 związków chemicznych było badanych pod kątem bezpieczeństwa. Te toksyczne bomby z opóźnionym zapłonem są wszędzie - w wodzie, powietrzu i żywności. Znajdują się też w miejscu pracy, szkole, środkach czystości, oraz kosmetykach.

Amerykańskie Stowarzyszenie Przeciwnowotworowe(ACS) założono w roku 1913 przy wsparciu rodziny Rockefellerów. W jego władzach od dawna zasiadają przedstawiciele przemysłu chemicznego i farmaceutycznego.
Dr med. Samuel Epstein, profesor medycyny pracy i medycyny środowiskowej w Szkole Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Illinois powiedział- ACS ma również bliskie powiązania z przemysłem mammograficznym. Pięciu rentgenologów było prezydentami ACS. Każde działanie ACS odzwierciedla interesy dużych producentów sprzętu mammograficznego, w tym takich firm jak Siemens, DuPont, General Electric, Eastman, Kodak i Piker.

Czy może to mieć coś wspólnego z faktem, że ostatnie sprawozdanie Amerykańskiego Stowarzyszenia Przeciwnowotworowego dotyczące zapobiegania nowotworom nie wspomina w ogóle o czynnikach środowiskowych, albo bezpieczniejszych metodach wykrywania nowotworów?

Dr Epstein bardzo ostro atakuje PRZECIWNOWOTWOROWY establishment - zachorowalność na nowotwór wzrosła na przestrzeni minionych dekad do rozmiarów epidemii, podczas gdy nasza zdolność leczenia większości jego rodzajów praktycznie się nie zmieniła. Pomijając istotną rolę tytoniu, są jeszcze inne ważne i od dawna znane przyczyny tej epidemii, które wiążą się z nieświadomym i możliwym do uniknięcia kontaktem ze znajdującymi się w powietrzu, wodzie itd. kancerogenami. Mimo to rakowy establishment jest skoncentrowany na kontroli skutków - diagnozowaniu i leczeniu - oraz na podstawowych badaniach molekularnych, traktując zapobieganie z nie zawsze życzliwą obojętnością. Rozważania nad tym brakiem równowagi wskazują na istnienie konfliktu interesów z wielomiliardowym przemysłem leków przeciwnowotworowych.

TOKSYCZNY TAMOXIFEN (TAMOXYFEN)

Być może moglibyśmy wybaczyć firmie Zeneca powiązania z rakotwórczymi chemikaliami, odkąd wynalazła i opatentowała najpopularniejszy lek przeciw nowotworowi piersi Tamoxifen, wytwarzany pod nazwą Nolvadex. A może jednak nie. Ten wysoce zyskowny lek daje jej rocznie pół miliarda dolarów dochodu. 16 maja 2000 roku, New York Times doniósł, że Narodowy Instytut Zdrowia i Środowiska dopisał 14 nowych substancji do listy znanych kancerogenów. Jedną z nich był Tamoxifen! To oficjalne stanowisko potwierdziło tylko to, co było już od dawna wiadome. W maju 1995 roku, założony przez Proposition 65 komitet ekspertów z Kalifornii poinformował społeczeństwo, że stosowanie Tamoxifenu może powodować nowotwór śluzówki macicy. Zeneca Pharmaceuticals nie skomentowała tego odkrycia. Wiadomo jest, że Tamoxifen wywołuje nowotwór macicy, nowotwór wątroby, nowotwór żołądka, nowotwór okrężnicy i odbytu. Już po 2-3 latach stosowania, Tamoxifen powiększa zapadalność na raka macicy od 2 do 3 razy. W przypadku nowotworu macicy stosowana jest, histerektomia, czyli jej usunięcie. Substancja ta zwiększa poza tym ryzyko udaru, zakrzepów krwi, uszkodzenia oka, nasila także objawy menopauzy i depresji.

Najbardziej szokujący jest fakt, że Tamoxifen zwiększa ryzyko nowotworu piersi! Magazyn Science opublikował wyniki badań Centrum Medycznego Uniwersytetu Duke z roku 1999, które wykazały, że po okresie 2-5 lat stosowania Tamoxifen wywołuje w rzeczywistości raka piersi!
Tak więc Zeneca, inicjator Miesiąca Świadomości Raka Piersi i producent rakotwórczych wyrobów petrochemicznych, oraz rakotwórczych odpadów, okazuje się być wytwórcą leku przeciwko rakowi piersi, który wywołuje co najmniej cztery różne typy nowotworu u kobiet.

...

Rak piersi, wykrywanie czy oszukiwanie?
Autor- Sherill Sellman-Nexus nr 20, 2001

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 6275 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37309
Dobry art. Jak wiemy lobby wszelakiej masci bywa czasem na tyle silne, ze latwo moze zafalszowac realne skutki swych dzialan. Powstrzymal bym sie jednak z ostateczna decyzja...artykul wydaje sie bardzo jednostronny...poza tym nie mozna zdekredytowac leku na plaszczyznie popularno-naukowej...trzeba to zrobic w rzetelnej pracy naukowej i o ile nawet takowa istnieje brak mi przygotowania merytorycznego, aby ja zrozumiec Wydaje mi sie jednak (znowu), ze o ile taka praca bylaby przygotowana lek ten zniknalby z powszechnego uzycia, podobnie jak wykazanie zgubnych sordkow hormonalnych lekow przeciwko menoupauzie spowodowalo ich wycofanie z rynku. Zachaczamy tutaj za mocno o teorie spiskowe moim zdaniem...wynikalo by z niej ze Astra ma wszelkich niezaleznych naukowcow oraz komisje legalizujace leki w kazdym mozliwym kraju w kieszeni Nie wydaje mi sie szczerze powiedziawszy, chyba ze to znowu zydzi i cyklisci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8106 Napisanych postów 61071 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 522353
"podobnie jak wykazanie zgubnych sordkow hormonalnych lekow przeciwko menoupauzie spowodowalo ich wycofanie z rynku" - niedawno dowiedziono, że są one bardziej zbawienne dla Kobiet niż szkodliwe nawet (a może i szczególnie) na płaszczyźnie nowotworowej - tak ku woli ścisłości

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 6275 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37309
Nie na czasie jestem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2029 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27153
Scorpio to nie do końca tak z tymi wszystkimi komisjami i kieszeniami bo zgodnie z Prawem Farmaceutycznym do obrotu dopuszczone są także produkty lecznicze, które uzyskały pozwolenie wydane przez Radę Unii Europejskiej lub Komisję Europejską. Więc nie trzeba włazić w tyłek wszystkim komisjom w krajach członkowskich UE. Wystarczy mieć silne lobby w wyżej wymienionych instytucjach i już sprzedajesz Tamoxa w całej UE.

Apropos tego arta to aż strach się odblokowywać.

Zmieniony przez - Marqz w dniu 2007-10-02 14:36:19

Jeszcze nie spotkałeś sam siebie. Ale korzyść z tego, że w międzyczasie poznaje się
innych ludzi jest taka, że jeden z nich może przedstawić Ci Ciebie samego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 6275 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37309
Hmm...znaczy w Polsce nie musisz miec pozwolenia NFZ, jezeli cos dostalo aprobate unii? Czy po prostu wtedy NFZ robi pozwolenie od reki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2029 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27153
Nie pracuję w NFZ więc pewności nie mam ale postępowanie administracyjne nakzywało by powołać się na stosowną Dyrektywę UE i wydać pozwolenie od ręki. Ale pewności nie mam czy pozwolenie musi być czy nie. W każdym bądź razie leki są dopuszczone do obrotu i już.

Zmieniony przez - Marqz w dniu 2007-10-02 14:49:53

Jeszcze nie spotkałeś sam siebie. Ale korzyść z tego, że w międzyczasie poznaje się
innych ludzi jest taka, że jeden z nich może przedstawić Ci Ciebie samego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8106 Napisanych postów 61071 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 522353
Marqz

To jest kwestia sporna. Nie raz zdarzało się, że kraj wstrzymywał dostępność leku na krajowym rynku mimo iż był on dopuszczony do obrotu w UE. Chociażby ze względów cenowych przez co NFZ nie będzie miał ochoty na ich refundację. Wtedy albo idą łapówki, albo media naświetlają sprawę, że ktoś gdzieś nie może się efektywnie leczyć ponieważ NFZ odmówił sprowadzenia i refundacji danego leku lub danej grupy leków. Wtedy albo 100% ceny za granicą bądź nielegalne nabycie poprzez pośredników.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1639 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 39608
imo jezeli nolva miala by uruchamiac komorki rakowe
to w gre wchodzi dluzszy okres przyjmowania
kilka tyg stosowania na cyklu nie powinno miec az tak dramatycznych
konsekwencji
ale moge sie mylic
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

15 omki i 100 mety co sadzicie?

Następny temat

anapolon