SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nogi- jak sie zmotywowac

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 522

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 150
Witam mam dwa pytania które w zasadzie się łączą:
1.Jak wzmocnić nogi by umieć zrobić więcej ćwiczeń. Moje nogi po jednym ćwiczeniu jakim jest prostowanie nóg na maszynie umierają. Mam w planie na czworogłowe jeszcze przysiad bułgarski i wykroki jednak nie potrafię już tych ćwiczeń zrobić, nawet gdybym robił je na początku treningu. Niestety nie mam jeszcze stojaków więc nie potrafię zrobić przysiadów. Nie dotyczy sie dwugłowych bo je mi sie fajnie trenuje.

2. Drugie pytanie to takie jak sie zmotywowac do treningu czworogłowych? Może po prostu z mojej niechęci one są takie słabe. Jeszcze myślałem nad tym że dwa miesiące wgl nie ćwiczyłem bo ten koronawirus i moje nogi były w bezruchu.

Jesli macie jakies rady jak je wzmocnic aby wiecej wytrzymaly to powiedzcie. Z góry dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
1 jak jesteś poczatkujący to normalna sprawa, bo jak nie to nie wiem jak wyprosty trenujesz ze już sił nie masz na inne ćwiczenia

2 tego Ci już nie powiem, trenuejsz albo nie, nie ma tu tak że obejrzysz jakis filmik motywacyjny czy jakiejś gadki posłuchasz i od razu złapiesz chęci.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33055 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
Dobrze by było jakbyś tu wkleił cały swój plan treningowy .

Pamiętaj że wszystko wymaga czasu i prędzej czy później jak będziesz cwiczył regularnie to nogi będą się wzmacniać i powiększać ,Dobra dieta + dobry trening + czas i praca zawsze da zamierzony efekt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
a jak przegniesz z wyprostami , to zacznie nap*****lać kolano
.... taki mały DEMOTYWATOR
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1375 Napisanych postów 726 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 7376
Wiadomo, trening nóg to nie to samo co trening klaty i bicepsa. Ale pomyśl że ten ból mięsni nóg podczas treningów przyjdzie ci w przyszłości na dobre :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699669
Pomijając w planie tak ważny trening jak nogi prowadzi do zniszczenie estetyki sylwetki. Czyli jednym słowem duży zbudowany tors a zamiast nóg są nóżki. Widok takiej osoby bardziej budzi śmiech niż podziw zwłaszcza paradując na siłowni lub na plaży. Teksty w stylu” bocian” są standardem Ale nie zapominajmy, że sama estetyka to nie wszystko nogi tak jak nasz kręgosłup stanowią nasze rusztowanie dla naszego ciała.Pozatym musisz wiedzieć, ze stymulując duże partię mięśniowe organizm wchodzi w stan anaboliczny, i zostają wyrzucone do krwiobiegu. Hormony takie jak hormon wzrostu i testosteron, który wpływa na rozwój naszej masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Jak nie masz możliwości wykonywania wykonywania przysiadów ze sztangą to nie musisz od nich zaczynać. Zanim do nich dojdziesz zajmij się wersjami lżejszymi ćwiczeń na przykład goblet squat. Nie masz tam ograniczeń z ciężarem w sensie, jeśli mięśnie nóg są słabe to małą hantlą możesz zacząć. Ale pozostałe ćwiczenia też są świetne czyli wykroki, bułgar.
Trzeba mieć świadomość, że jakie ćwiczenia być nie stosował to musisz w nich używać co raz większych ciężarów.
Po prostu nogi są wymagającą partią i trzeba je trenować ciężko.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW podczas pandemi

Następny temat

Trening do redukcji

WHEY premium