SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niski wzrost

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 576

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 23 Wiek 16 lat Na forum 13 dni Przeczytanych tematów 194
Witam.Mam 16 lat i ważę 65 kg. Moim problemem jest mój wzrost, bo mam zaledwie 172 cm . Moi rodzice są też niższego wzrostu. Moja mama 165 a tata 168. Martwię się o swój wzrost bo nie jest rewelacyjny. I mam do Was pytanie czy mogę w jakiś sposób zwiększyć swój wzrost poprzez jakieś ćwiczenia siłowe czy tam poprzez jakiś sport. Wiem, że wzrost jest umiarkowany genetycznie ale może są szanse, że jeszcze urosnę. Mój wzrost zabiera mi pewność siebie oraz różnie się od rówieśników którzy mają powyżej 180 cm wzrostu. Też zastanawiają mnie różne tematy , gdyż niektórzy moi koledzy też mają niskich rodziców a już maja po 180 cm wzrostu. Czy jest możliwość ze urosnę do tych 178/180 cm? Proszę o pomoc w tym temacie. Jestem nowy na tym forum i jeżeli to nie jest odpowiedni dział to proszę o przeniesienie mnie do poprawnego. Tylko proszę szczerze odpowiadać
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10180 Napisanych postów 9765 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 310182
jak wspomniałeś warunkuje to genetyka, 172cm to nie jest mało, nie każdy musi mieć pod 2m wzrostu, zdrowo się odżywiaj i jeszcze kilka lat masz na to żeby rosnąć, odpowiedź może tylko brzmieć: może urośniesz może nie, ale skup się na zdrowym odżywianiu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 23 Wiek 16 lat Na forum 13 dni Przeczytanych tematów 194
Zdrowe odżywanie masz na myśli żeby jeść zdrowo z wyliczonymi kaloriami? czy po prostu żeby jeść zdrowo bez żadnych fast food ów itd?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10180 Napisanych postów 9765 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 310182
w wieku 16 lat nie musisz się skupiać na liczeniu kcal, stosowanie 10 wskazówek wystarczy
http://www.sfd.pl/temat373792 - 10 wskazówek żywieniowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Okej, będę się do nich stosował ale mam takie pytanie dotyczące wzrostu jeszcze. Bo czytałem tutaj na forum że odpowiedni trening siłowy , który wyczerpuje nas w 70% czy coś takiego może wpłynąć na nasz wzrost, prawda to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
można by tak sądzić dlatego, że trening siłowy szczególnie wykorzystujący ćwiczenia wielostawowe powoduje dużą odpowiedź hormonalną, aczkolwiek raczej nie na tyle żeby wpłynąć na wzrost
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A gdyby ten hormon z dnia na dzień odstawiał się to może być były efekty wzrostu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9912 Napisanych postów 115552 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1374979
Nic w Tym temacie nie zrobisz, jakby tak było to każdy by miał taką mozliwość

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4649 Napisanych postów 6618 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 226492
pociesze cię :) tata ma 175 .mama 163 i ja dostałem w genach 163 :D:D , nie zamartwiaj się bo i tak nic nie zrobisz- co ma być to będzie .Wszystko ma swoje plusy i minusy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 41 dni Przeczytanych tematów 46
Jest możliwość, że jeszcze trochę urośniesz ale na wzrost nie masz wpływu, nic z tym nie zrobisz. Będzie co ma być.
Ach, i nawet to 172 to nie jest jakiś bardzo niski wzrost, który miałby w czymkolwiek przeszkadzać, więc się nie garb, bo wygląda to fatalnie.

Zmieniony przez - endorfinqa w dniu 2019-06-07 08:47:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 109 Wiek 14 lat Na forum 134 dni Przeczytanych tematów 1120
jak byłem u kuzyna bodajże 2 lata temu był taki gosc 16 lat miał 170 cm rok pozniej miał 180cm więc wynik jest taki: zawsze jest szansa
1

Mali ludzie czerpią ogromną radość z błędów i gaf popełnianych przez ludzi wielkich

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból kolana usg nic nie wykazalo

MenS