SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niska samoocena, utrata poczucia własnej wartości...

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1252

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 300
Witam, mam na imię Kamil, mam 21 lat i jest to mój pierwszy temat na forum, piszę tu ponieważ niestety nawet nie mam z kim o tym porozmawiać... W skrócie opisze swoją przygodę z siłownią.
A wiec, zaczęło się to wszystko na przełomie lipca - września 2015, kiedy przy wzroście 171 cm ważyłem ~ 80 kg. Postanowiłem wtedy zrobić coś ze sobą, padło na siłownię z uwagi na pracę zmianową i ogólnie trochę mnie zawsze tam ciągnęło. Zacząłem się odchudzać "z grubej rury" z około 2500 kcal ucinałem kalorie bardzo szybko aż do 1500 kcal ( IF ) . Efektem tego była waga ~ 59 kg dokładnie 23 grudnia 2015. Potem cóż, święta, wzrost wagi, później ogarnięcie i spadek wagi później następne święta i znów to samo. Jednak od maja 2016 do września udało mi się powrócić to wagi 59 kg czyli mojego osobistego sukcesu, czegoś co mnie podbudowywało i druga próba wejścia na "masę" . Zacząłem podbijać stopniowo kalorie, tak jak w "reserve diet" do 2400 kcal w sumie. Do tej pory wszystko szło super, zachowanie w miarę definicji, powolny wzrost wagi, wszystko fajnie pięknie. Niestety w ostatnim czasie, coraz częściej zaczynałem myśleć o jedzeniu, o tym czego przez dłuuugi czas nie jadłem a uwielbiam min. słodycze itp. Doszły do tego jakieś "stresy" w pracy i bach... dokładnie tydzień temu pękłem, cheat day ... Ciężko mi się było pozbierać psychicznie jednak zacisnąłem zęby i wróciłem następnego dnia do diety, trenować nie przestałem. Teraz, dokładnie tydzień po tym, powtórzyło się dokładnie to samo, znów pękłem. W jednym momencie straciłem poczucie własnej wartości, czuje się tak jakby wszystko to co od roku czasu mnie podbudowywało, coś co dawało mi wiarę w siebie, zmieniło mój charakter, mój wygląd poszło na marne. Po każdej porażce z samym sobą obiecuję sobie że więcej się nie zawiodę. Ale jednak przychodzi taki dzień kiedy tak się dzieje. Dziś już nie mam ochoty na to wszystko, wcześniej płakałem jak dziecko a teraz to wszystko jest mi obojętne bo wiem że nie mogę sobie już obiecać że się nie zawiodę ponieważ wiem że tak nie będzie. Widocznie się do tego sportu nie nadaję. Być może biorę to wszystko zbyt poważnie ale to właśnie mnie zmieniło jak pisałem o tym wyżej. Jak pisałem wcześniej nie mam nawet z kim o tym porozmawiać ponieważ dla moich bliskich to jest bardzo głupie że się tak w to wciągnąłem.
Moja "dieta" zawsze wyglądała tak że pilnowałem jedynie kalorii i białka. Białko zawsze wysoko potem ww i tł.
Powiedzcie mi co byście na moim miejscu zrobili ? czy treningi i angażowanie się w siłownię i "dietę" ma dalej jakiś sens ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Ma sens... Sens nawet mają takie cheaty... Może nie cheat day, ale spokojnie raz na 7-10 tyg mozesz zrobić cheat meala zamiast jednego posiłku z diety. Najlepiej zaplanować go w dzień treningowy Nie widzę podstaw do rozpatrzań Groźne są nawyki, a nie odstępstwa
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
Jak pilnujesz tylko kalorii i białka (nie wiem po kiego wała robiąc masę przy swojej wadze rąbiesz nadpodaż białka, obstawiam że ani trening nie jest ciężki ani Ty w pracy nie przerzucasz 10 ton dziennie0. Jak ciągnie Cię do słodyczy to znak że organizm dopomina się o swoje, że czegoś mu nie dostarczasz, brakuje mu czegoś.

Ciekawe czego, pomyślmy. Hmmmm, może węglowodanów? Może tłuszczy? Może dietę masz totalnie jałową i zwyczajnie gdybyś torebkę suchego ryżu zamienił na pudding z batatów jaki ostatnio pojawił się w Kuchni SFD byłoby i zdrowiej, i smaczniej? Obstawiam że po prostu dieta mało urozmaicona/czegoś masz w niej za malo i temu chce Ci się tych syfów. Jak jem kilka solidnych posiłków dziennie nigdy nie cągnęło do niczego poza 3 kostkami czekolady- niedojadam normalnego żarcia, zaczyna się ciągota na słoik Nutelli. Sam sobie odpowiedz, czego Ci brakuje.

A już brak szacunku do siebie bo zjadłeś pizzę jest śmieszny, chłopie, nie szykujesz się pod zawody żeby płakać nad porcją lodów czy Snikersem. Poczytaj dziennik Solarosa, Szmexego, naucz się jak jeść dobrze, smacznie i fit a przy tym nie odmawiać sobie przyjemności życia ani ciężkiego treningu. Zaciśnij poślady, zmień nastawienie, zrozum, że można wiele rzeczy osiągnąć nie katując się kurczakiem z ryżem i życie stanie się łatwiejsze. Przynajmniej powinno


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2016-10-10 21:08:10

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 300
Witam, na wstępie dziękuję za odpowiedzi :)
Co do treningu na moje możliwości raczej lekki nie jest, podnoszę ciężary dość bliskie maksymalnych. Dietę staram się urozmaicać choć kucharz ze mnie żaden :) zamieniam ryż z ziemniakami, pierś z kurczaka z wątrobą wieprzową. Jem dużo owoców, czasami wpadnie jakiś budyń lub kisiel, wszystko puli kcal. Myślę że problem z cheatami siedzi raczej w głowię niż w diecie :) Dzięki wam panowie, Gats masz rację, trzeba zluzować :)


Zmieniony przez - aksord1234 w dniu 2016-10-13 21:04:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia w okolicy nadodrza wrocław

Następny temat

Batoniki proteinowe - zdjęcia

WHEY premium