SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nieznośne " zakwasy " w łydkach.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51215

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1422 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11303
Witam wszystkich.

W środę ćwiczyłem nogi. Zrobiłem 5-6 serii na łydki. We czwartek było w porządku. Lekki zakwas - wiadomo. Robiłem martwy ciąg i przez to rozciągnąłem mocno łydki co spowodowało, że w piątek nie mogłem praktycznie chodzić gdyż czułem okropne rwanie w łydkach. Ból jak ogromny zakwas + wrażliwy mięsień, ból przy małym doku. Nie mogłem praktycznie rozciągnąć łydek ból był tak ogromny. Masaże i kąpiele nie pomogły. Wtedy przypomniałem sobie, że miałem kiedyś już coś podobnego i pisałem o tym na forum. Kiedyś miałem właśnie lekkie zakwasy w łydkach i tak dla lepszej regeneracji rozciągnąłem każdą łydke ze dwa razy. Zaczął się ból... ale to nie jest zwykły ból. To jest męka. To boli jak jakiś połowiczny skurcz, który cały czas się trzyma. Mam nadzieję, że w te środe będzie lepiej. Łydki bolą mnie dzisiaj również ale już słabiej. Jutro powinno być w porządku. Ale ja niechce znowu tego przeżywać. Myślałem nad tym aby 2x w tygodniu ćwiczyć łydki ale lżej żeby się im troche wytrzymałość zwiększyła i tak nie rwały.

Miał ktoś coś takiego? Jeżeli tak to jak temu zaradzić? Przyznam, że nie jest to koniec świata ale jest to wielce uciążliwe. Pomocy!
3

Szczyt siły - wyprostować gryf łamany.

Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witaj


Łydki to specyficzna partia, która pracuje przy wielu codziennych czynnościach i jest bardzo wytrzymała. Ludzie, którzy nie mają do nich predyspozycji potrafią trenować je długimi miesiącami bez żadnych efektów. Jednak odpowiednie podejście do treningu i tak naprawdę każdy może poprawić tę partię mięsniową.


To co czujesz na drugi dzień po wysiłku to nie są zakwasy tylko DOMS (Delayed Onset Muscle Soreness) a więc opóźniona bolesnośc mięsniowa, a więc ból mięśni pojawiający się 24-72 godzin po intensywnym wysiłku. Nazywany popularnie „zakwasami”, które kojarzone są z występowaniem kwasu mlekowego w mięśniach. Jednak kwas mlekowy zostaje wypłukany z tkanki mięśniowej przez przepływającą krew już w 1-2 godziny po intensywnym wysiłku i jest zużywany przez wątrobę do różnych procesów (np. glukoneogenezy), a zatem nie zalega on w mięśniach po treningu.

Z łydkami już tak bywa, że po nowym treningu bądź kiedy nie ćwiczyliśmy ich wcześniej doms'y bedą ogromne uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. Jednak z czasem mięsień się adaptuje i nawet kilka ćwiczeń nie robi na nim wrażenia. Żeby w przyszłości unikać tego problemu należy zaczynam treningi z małą objętością i stopniowo ją zwiększać.

Pozdrawiam


1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8302
O kurcze...to jakaś epidemia z tymi łydkiami
Ja dziś mam to samo. Właściwie to od wczoraj. Ostro dałem w łydki. Dawno nie robiłem ich na podwyzszeniu, a teraz zrobiłem, bo akurat zmieniłem silownie i tu jest taka opcja. Jest po prostu tragedia. Nie moge chodzić. Ba, nawet dotknąc tej łydki nie moge. Ulge przyniosly mi naprzemienne prysznice (cieple/zimne), ale to tylko na 20/25 minut.


Łacze się w bólu, Marmol
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1422 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11303
Czy ktoś jest "nam" wstanie pomóc?
1

Szczyt siły - wyprostować gryf łamany.

Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
jak trenujesz te łydki?
1

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1422 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11303
Teraz byłem po 3 tygodniach przerwy i zrobiłem 5 lub 6 serii wspięc po 25 powtórzeń. To, że byłem po regeneracji nic nie znaczy, ponieważ kiedyś normalnie w środku okresu treningowego coś takiego mnie dopadło ;-(.
1

Szczyt siły - wyprostować gryf łamany.

Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 140 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8302
Mi dzisiaj pomogł masaz. Amatorski, ale grunt, że troche przestało boleć. Polecam.

Pozdrawiam, Marmol
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1422 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11303
No ja miałem w piątek masaż amatorski ale mało co pomógł wtedy . Dzisiaj już w porządku. Modle się o brak zakwasów po środzie.

Szczyt siły - wyprostować gryf łamany.

Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
a może oprocz zakwasow doszlo do kurczów miesni- niedobory elektrolitów/a raczej nieodpowiedni ich stosunek- te mieśnie sa bowiem b. wrażliwe na ten problem/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1422 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11303
Mógłbyś to jakoś rozwinąć?
2

Szczyt siły - wyprostować gryf łamany.

Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jesli masz niedobory magnezu/szczegolnie/, potasu to moga sie przytrafiac bolesne kurcze/ lydki, dwuglowy ud, szczególnie/.
na te pierwiastki radzilbym wiec zwrócic szczególniejsza uwagę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 26 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7473
Ja mialem kiedys cos podobnego, ale nie bylo to po treningu tylko zlapal mnie skurcz a po nim wlasnie mialem taki straszny bol przez caly dzien, jakby skurcz nadal trwal, na tego typu rzeczy pomagaja wlasnie wapn, magnes, potas
4
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aerobiczna "6" Weidera

Następny temat

York 925 potrzebna pomoc

WHEY premium