SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nieustanny katar... :/

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5808

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2189 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19606
Witam
Mam "poważny" problem z katarem. Mam go cały czas już od kilku lat, do tej pory radziłem sobie z nim kroplami do nosa (zawsze je brałem na noc) ale teraz moć katary się znacznie zwiększyła. Musze kropić nos kilka razy dziennie bo inaczej nie umiem oddychać. I nie wiem czym to może być spowodowane.. zatoki?? uczulenie?? Mial ktoś podobny przypadek? W najbliższym czasie musze się przejść do lekarza ale najpierw chce się poradzić na forum bo zanim dostane skierowanie do laryngologo to troche potrwa :/
1

nie p******- ZARZUCAJ!!!!
Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA MOJE BŁEDY WYNIKAJĄCE Z BRAKU SŁOWNIKA ORTOGRAFICZNEGO W DOMU
SPAM http://www.sfd.pl/-t458742.html

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21744 Napisanych postów 71304 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575840
Stosowanie kropli do działanie doraźne i dość nierozsądne przy tak długim ich stosowaniu. Należy stwierdzić przyczynę problemu - lekarz. Przyczyn może być kilka - budowa nosa, bakterie/wirusy, zatoki, alergia.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1078 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14535
Idź do alergologa i niech zrobi testy, być moze jesteś uczulony na jakieś roztocza [a konkretniej na ich odchody]. Ma sie z nimi kontakt cały czas a nie tylko sezonowo jak to jest w przypadku pyłków.
Możesz jeszcze zrobić "próbę" i wsiąść jakiś lek z loratydyną i zobaczyć czy objawy ustąpią, jeśli tak no to można podejrzewać alergię.
Jak by jakieś pytania jak to wygląda czy jak to pisz bo właśnie skończyłem pierwszy "cykl" odczulania i teraz weszłem na podtrzymujący i mogę stwierdzić ze widać poprawę.

Zmieniony przez - mic-ek w dniu 2007-09-27 19:26:37

Pozdrawiam MIC

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
A co stosujesz za kropelki?Uwazaj na Xylometazolin,gdyz uzaleznia i wysusza sluzowke.Zmien kropelki na inne,ale najodpowiedniejsza bylaby wizyta u lekarza i testy alergologiczne.Moze wyjsc uczulenie na pleśń lub kurz/roztocza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
problem jest zlozony, poniewaz dziala tu kilka czynnikow wywolujacych stan zapalny i obrzek. Alergia, do tego dochodzi przedawkowanie kropli do nosa, co powoduje znaczny obrzek blony sluzowej, co w konsekwencji skutkuje stanem zapalnym zatok na skutek ich niedroznosci. na poczatek radzilbym odstawic krople do nosa - juz to moze zmniejszyc troche obrzek. kup sobie spray tetrisal e lub hyumek, badz tez jakikolwiek roztwor soli fizjologicznej w spray'u i fukaj tym sobie do nosa co najmniej 6 razy dziennie- troche sobie przepluczesz blone sluzowa. do tego kup sobie cirrus i bierz 2 x dziennie 1 tabl. Nie przedawkowywuj lekow! To tylko dorazne srodki, ktore powinny nieco zlagodzic obrzek, ale go nie wylecza- konieczna jest wizyta u laryngologa i leczenie. Uprzedzam, ze leczenie troche potrwa zanim zaczniesz zauwazac efekty. zycz ezdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
mala korekta - Humex
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2189 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19606
wielkie dzięki wszystkim za pomoc a co do kropli to stosuje właśnie Xylometazolin już od bardzo dawna. Zawsze na noc (bo nie umiem oddychać i mam problemy z zaśnięciem wtedy) i czasami w czasie dnia jak już nie umiem wytrzymać. Do lekarza zgłosze się w pzzyszłym tygodniu i mam nadzieje ze mi coś poradzi.
Pozdrawiam

nie p******- ZARZUCAJ!!!!
Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA MOJE BŁEDY WYNIKAJĄCE Z BRAKU SŁOWNIKA ORTOGRAFICZNEGO W DOMU
SPAM http://www.sfd.pl/-t458742.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 329 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9256
niewiem czy coś wniosę do tematu , ale masz papugę ?
jak tak to ona moze byc tego przyczyna, przez swoje nozdzra "wypuszcza takie g****" ja mialem katar przez 4 lata....papuga zdechła 3 lata temu, teraz jak rano wstaję pierwsze co albo wypluwanie flegmy lub cos podobnego - smarkanie, sorki za potoczny jezyk

Zmieniony przez - pompa91 w dniu 2007-09-29 22:14:52

Są starsi , nie ma lepszych !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2189 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19606
hmmm to raczej nie to bo nie mam w domu papugi ani żadnego innego zwierzaka.

nie p******- ZARZUCAJ!!!!
Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA MOJE BŁEDY WYNIKAJĄCE Z BRAKU SŁOWNIKA ORTOGRAFICZNEGO W DOMU
SPAM http://www.sfd.pl/-t458742.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 63
krzywa przegroda, gronkowiec, uczulenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2189 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19606
W przyszłym tygodniu ide do lekarza i się wszystko okarze
Po wizycie napisze co mi jest :P :P

nie p******- ZARZUCAJ!!!!
Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA MOJE BŁEDY WYNIKAJĄCE Z BRAKU SŁOWNIKA ORTOGRAFICZNEGO W DOMU
SPAM http://www.sfd.pl/-t458742.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Anemia ? co robic ?

Następny temat

ZDROWIE & URODA - najciekawsze tematy

Wiecej