SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nieskomplikowana dieta lenia do poprawy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1659

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1094
Czolem,

Troche poczytalem, pomyslalem, rozpisalem sobie co zamierzam jesc, a teraz pisze do was, bo jestem ciekawy czy dieta, ktora stosuje, ma racje bytu i co ew. mozna w niej poprawic. Mieszkam obecnie w Szwajcarii przez jakis czas i zyje z ubogiej, jak na tutejsze warunki, pensji praktykanta, poza tym jestem dosc zapracowanym czlowiekiem i na przygotowywanie posilkow zazwyczaj nie mam bardzo duzo czasu. Ale mimo to ulozylem cos na ksztalt diety, nie w celu masy czy redukcji, ale bardziej zdrowszego odzywiania i w polaczeniu z cwiczeniami, dojscia do jakiejs fajnej sylwetki.

Ale najpierw garsc danych:
Wiek: 22 lata
Wzrost: 181 cm
Waga: 72 kg
Suplementy: brak
Sport: Do tej pory pilka nozna w klubie, bieganie (maraton rok temu) i rozne cwiczenia, obecnie bardziej trening obwodowy (planuje zabrac sie za Lafaya) + czasem jakies aeroby.

Do diety doszedlem czytajac przerozne porady zywieniowe i szukajac wspolnych cech. Wazne, zazwyczaj wychodze z domu po 7 i wracam po 18 zmeczony, co prawda bardziej umyslowo niz fizycznie, ale to sie laczy. ;) Zalezalo mi przede wszystkim na opracowaniu planu, ktory przy jak najnizszych kosztach i ilosci poswiecanego czasu da sensowny efekt. I wiem, ze pewnie byloby dwa razy lepiej jakbym wsuwal soczewice, nasiona goi i siemie lniane, ale niestety nie stac mnie na poswiecenie tyle czasu na odzywianie, a poza tym ostatnia rzecz o jakiej mysle po robocie to godzinne gotowanie.

Generalnie wyszedlem z zalozenia, zeby ograniczac w miare uplywu dnia weglowodany (i czesciowo zrezygnowac z pieczywa) i przechodzic z prostych, o wysokim IG coraz pozniej na nizsze IG, a na kolacje wsuwac tluszcze i bialko. Jem tak jakos 2 miesiace i w polaczeniu z aktywnoscia fizyczna mialem calkiem dobry efekt, schudlem, miesnie sie ladnie zarysowaly i czulem sie nawet troche silniejszy. Jestem tylko ciekawy co mozna w prosty sposob (tak, tak, zawsze szukam latwych rozwiazan ) zmienic na lepsze i zdrowsze.
Do rzeczy:

Sniadanie (ok. 7 rano):
Platki z mlekiem / banan + jogurt / jajecznica + chleb / placki z jajek i bananow

Przekaska ( ok. 10)
Banan / suszone/swieze owoce / cokolwiek sie akurat trafi w robocie typu drazdzowka 'na dzien dobry' itp.

Lunch (12.30)
Tu akurat nie mam wielkiego wyboru, bo jem w firmie za bezcen calkiem spory obiadek, ale zawsze mam tylko wybor z kilku dan. Plus tego jest taki, ze zawsze w tych posilkach jest mieso/ryba, opor warzyw, jakas zupa + ziemniaki/chleb/makaron itp, wiec zaspokaja duza czesc mojego zapotrzebowania na witaminy i mineraly i skladniki odzywcze w ciagu dnia.

Przekaska nr 2 (~16)
gorzka czekolada / suszone/swieze owoce / orzechy

Kolacja (19)
Tluszcze + bialko, czyli jajka na twardo + ser zolty / losos + serek / salatka z tunczykiem i oliwa lub majo / jakas rybka.
W dni treningowe albo dorzucam jakies wegle do kolacji typu ciemne pieczywo / makaron i rozbijam ja na dwa posilki, przed i po treningu.

Poza tym nie pije w zasadzie nic poza woda (czasem trafi sie piwo po spokojniejszm bieganiu / treningu pilkarskim wieczorem), ktorej pochlaniam w pracy spore ilosci (~3 litry w 9h) i w domu tez co nieco.

Pytajcie smialo jak czegos waznego nie napisalem i czekam na propozycje poprawy!
Pozdrawiam,
Piotrek

Zmieniony przez - piotrek.14 w dniu 2015-01-06 18:03:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Wrzuć dokładne wyliczenia i dietę w postaci zrzutu ekranu z dziennika potreningu.pl Zastanów się też nad konkretnym celem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1094
A co do celu to na razie nie mam bardzo precyzyjnie okreslonego, chce poprawic sylwetke i sile + generalnie odzywiaj sie zdrowiej.

Edit: W dni treningowe dorzucam jeszcze jeden posilek przed kolacja, zazwyczaj wegle + bialko i odrobina tluszczy (jakies kanapki z tunczykiem czy cos)




Zmieniony przez - piotrek.14 w dniu 2015-01-07 17:33:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1094
Okej, zrewidowalem nieco plan, poczytalem wiecej, dobralem cel - najblizsze 3 miesiace redukcji, po zrzuceniu tluszczu (na razie jest pewnie w granicach 16-17%) biore sie za rozbudowanie.

Co do samej diety, zrzut jest z dnia treningowego (5km bieganie + kilka cwiczen typu plank), dlatego dodalem wegle na kolacje. Zamierzam (jak skoncze obecna paczke :) na sniadanie wsuwac jakies zdrowsze platki, a poza tym bede wdzieczny za sugestie. Chetnie bym wieczorem zamiast jogurtu wrzucil twarog, ale niestety szwajcary nie maja nic podobnego do naszego twarogu, a ich serek wiejski jest z niewiadomych przyczyn nietolerowany przez moj zoladek.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Mało masz tych mięśni. Nie wiem czy redukcja jest dobrym rozwiązaniem. Zdjęcie sylwetki bokiem i lepszej jakości pomogłoby lepiej ocenić co robić.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1094
wiem, ale doszedlem do wniosku ze w tym momencie mam za malo czasu (poza domem 7-18) i pieniedzy (cokolwiek zawierajace bialko jest tu w opor drogie) zeby skupic sie na poprawnym robieniu masy. A wiem, ze od kwietnia moge zaczac silownie + skupiac sie bardziej na diecie (powrot do polski)

edit: do tego duzo podrozuje i obawiam sie ze z regularnymi ciezkimi cwiczeniami i wsuwaniem miliona kalorii srednio sie mi to zgrywa obecnie

Zmieniony przez - piotrek.14 w dniu 2015-01-14 11:45:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Trochę mało masz tego białka w diecie. Jakościowo też nieszczególne. Jeżeli chcesz taniej, to śmiało dostarczaj z wątróbki, żołądków, serc, udek, nabiału, jaj. Szynka (wędlina) jest droga i słaba jakościowo.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1094
dzieki, dorzuce :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mały portfel a dieta - Poradnik

Następny temat

gęsie żołądki

WHEY premium