SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nierównomierne Przytycie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1172

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18
Witam serdecznie!

Wcześniej (przy wzroście 180) ważyłem 66 kg, teraz 76 kg. Zawsze byłem chudy, nawet można powiedzieć "wychodzony" - zapadnięte policzki, rączki i nóżki jak patyczki, tyłek płaski, wydaje mi się, że miałem w ciele nie więcej niż 10% zawartości tłuszczu.

Przez ostatni rok dopisywał mi apetyt i wreszcie udało mi się przytyć i to ok 10 kg.

Jednak ostatnio przejrzałem się w lustrze i uświadomiłem sobie, że przytyłem w ten drugi, niezdrowy sposób. Efektem jest zauważalna oponka na brzuchu (w dodatku z cellulitem ;d co bym nigdy siebie o to nie podejrzewał). Nie ukrywam, że jadłem wszystko, nie żałowałem fast-foodów, ani słodyczy. Nie śmiejcie się, ale podoba mi się to, że przytyłem "na buzi" i w "tyłku", po prostu spodnie przestały na mnie "wisieć" i skończyły się głupie komentarze. Niepokoi mnie natomiast jedna rzecz. Jak to się stało, że tłuszcz zaczął się odkładać na brzuchu, a nadgarstki jak pozostawały chude tak dalej są? Nie widzę jakiejkolwiek poprawy. Zawsze wydawało mi się, że jak już przytyję, to właśnie nadgarstki będą takim wyznacznikiem poziomu, kiedy mam przestać tyć. A tu nadgarstki dalej bardzo chude i ta nieestetyczna opona na brzuchu.


Dodam, że często ćwiczę pompki (przez co urosła mi klatka i ramiona) oraz brzuszki, ale już nie tak często. Mam 23 lata.

Co teraz powinienem zrobić? Marzy mi się 74-76 kg mięśni. Czy mam wpierw skoncentrować się na odchudzaniu? Żeby spalić ten tłuszcz i cellulit? Czy od razu zacząć budować masę mięśniową połączoną z dietą?

Jak zacznę zrzucać tłuszcz to znowu schudnę na buzi. Niepokoją mnie te nadgarstki i łydki przy kostkach, bo w tych miejscach raczej mięśniami nie przytyję za bardzo...

Jakieś porady w jaki sposób mam podejść do tego tłuszczu? Boję się, że jak go spalę to znowu wychudną mi ręce i nogi..

Czy chodzi o to, że przytyłem za szybko i jadłem "śmieci"? ;d
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 340 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5710
poczytaj na forum moze zastosuj sie do 10 wskazowek potem uloz diete i mysle ze ta dieta bedzie podchodizla pod redukcje

Wszystko czym jesteśmy jest rezultatem tego o czym myśleliśmy.

Buddha

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 185 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8655
Przytyłeś na brzuchu, bo przeważnie tam się na początku tyje. Na rękach i nogach dopiero pod koniec. Ze mną widzisz jest odwrotnie :). Bo ja w dzieciństwie byłem grubszy, i jak teraz zacząłem się odchudzać to najpierw wyszczuplały ręce i nogi i teraz tylko oponka została do załatwienia :).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Synteza Białek

Następny temat

Właściwości odżywcze

WHEY premium