SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niedowaga i jednocześnie FAT na brzuchu ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4981

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Witam, mam pytanie. Redukuję się już około 10 - 12 tygodni. Celem jest zrzucenie fatu z brzucha. Wczesniej nie ćwiczyłem, prowadziłem spokojny tryb zycia pijąc piwo, jedzac fast food, a wieczorem cipsy i colę ( nie, nie tą "zero" :P ) do filmu. Brzuch miałem od małego, od zawsze generalnie i nie zniknął nigdy. Wynik takiego odzywiania + zero aktywnosci ruchowej. Organizm i kondycja były w rozpadzie - mimo, ze rece i nogi mialem normalne...nigdy nie zalane tluszczem (moze minimalne uda) - skubany zbierał sie tylko na brzuchu i boczkach. Jak zakladalem podkoszulek to NIKT nie powiedzialby, ze jestem gruby.

Przez te 10 - 12 tygodni diety i treningu zszedłem z 87 kg do 79 kg, polepszylem znacząco kondycję, zdrowie i wytrzymałość. Najwazniejsze jest jednak to, że zszedłem z obwodami z brzucha. Niestety nie robilem pomiarów od początku (duży błąd)...ale w samym maju (czyli 1/3 czasu mojej redukcji) w najszerszym miejscu spadło z brzucha 5 cm...można więc chyba przypuszczać, ze zredukowałem się w graniach kilkunastu centymetrów w okresie całej tej redukcji w najszerszym miejscu. Do tego uwidocznione zarysy miesni na łydkach, udach + bic i tric. Oczywiscie jest to małe (wczesniej nie cwiczylem) ale - pojawiło się.

Gdzie jest więc problem ? Problem jest taki, że mam 187 cm wzrostu, zredukowałem się sporo CM z brzucha, spadło 9 kilo wagi przy jednoczesnym ukazaniu jakichś tam mięśni...a FAT na brzuchu dalej jest. Mniejszy, ale to są nadal wałki tłusczu. Chodzi mi o to, ze to już niedowaga, a FAT siedzi dalej.

Chcę poznać opinie, ale i tak wybrałem już swoją drogę. Redukuje dalej nawet do równych 70 kilo. Jezeli je osiągnę to zobaczę jak wygląda sytuacja (brzuch) i wtedy podejmę już bardziej przemyślany kierunek. Zalezy mi na zrzuceniu fatu, nie na zbudowaniu mięśni - poki co.

Mogę nawet dać jutro fotki - brzucha rano i wieczorem, w roznych pozycjach

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-05-31 22:52:10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
ooo, takiej podstawowej rzeczy nie wiesz, kolego?

https://www.sfd.pl/ZMA__Brać_czy_nie_brać_-t264585.html

Zapraszam do lektury

pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
Jest kilka przyczyn.

Być może źle się odchudzałeś - straciłeś wagowo, ale to co straciłeś to mięśnie. Nie wiem czy wiesz, ale poprzez rygorystyczne i złe odżywianie traci się mięśnie a nie sadło.

Może być też inny powód - to co zostało to nie fat tylko skóra. Przecież skoro miałeś duży brzuch, a teraz schudłeś to pozostała w tym miejscu naciągnięta skóra. Musisz dać jej czas do uelastycznienia się.

Napisz nam dietę, którą stosowałeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Gdybym stracił mięśnie to nie spadł bym tyle cm z brzucha. Dodatkowo co do mięśni to zacząłem je widziec (na innych partiach) - wiec nie mogłem ich spalić skoro wczesniej nawet ich nie widziałem. Fat schodzi, mięśnie sie odkrywają. Wydaje mi sie, ze po redukcji będę po prostu chudy i bedzie trzeba ruszyc z mięśniami.

posiłek I - przedtreningowy
2 gotowane jajka
filet z indyka
1 czarna bułka
śladowa ilosc warzywa - teraz jest to 1 pomidor bo mam cisnienie na pomidorka
shake białkowy łowickie wpc 80

posiłek II - potreningowy
gotowana pierś
gotowane warzywa lub ryż brązowy
shake białkowy

posiłek III
to samo co posilek II

lub

filet z indyka
serek wiejski
warzywa
czarna bułka

posilek IV
tu juz roznie - troche białka - albo z fileta, jajka, do tego jakas ryba

posilek V
twarog chudy

Za dnia woda niegazowana + herbata zielona / czerwona+ cytryna.
Nie zawsze, ale czasem walne w ciągu dnia oliwe z oliwek.

Generalnie jestem zadowolony, z tym że jak wybije mi 70 kilo to niestety będę musiał chyba zacząć trening na masę bez wzgledu już na brzuch.

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-06-01 10:08:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 337 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 27423
https://www.sfd.pl/Wpływ_węglowodanów_na_redukcję.-t599867.html

poczytaj wypowiedzi Volcanodona, mi one dużo rozjasniły jeśli chodzi o kończenie redukcji, może to jest też przyczyna Twojego problemu.
pzdr.

"Bodybuilding is not a hobby, it's a lifestyle"
"Więcej wart jest cierpliwy niż bohater, a ten, kto opanowuje siebie samego,
więcej znaczy niż zdobywca miasta" Biblia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
1. Powiedz mi jak z bilansem kcal i rozkladem btw?
2. Jedz więcej warzyw.
3. Po treningu obligatoryjnie węgle złożone, nie warzywa.
4. Pij wodę zmineralizowaną, jest zdrowsza i lepsza od niegazowanej.
5. Tak na oko, to masz w diecie dużo białka, mało tłuszczy i węgli. Może to jest przyczyną? Uzupełnij dietę w zdrowe tłuszcze tj. tłuste ryby, orzechy włoskie, oliwę, lniany, tran. Masło w niedużej ilości raz dziennie też jest ok.

Rozwiążmy te pkt, później jeszcze pomyślimy

pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
1. Nie liczę tego, nie będe wazył jedzenia. Z mojego 1 posta jednak - spadek wagi nie jest raczej mozliwy przy dodatkim bilansie i to takie spadek rozlozony mniej wiecej na minus 1 kilo w ciagu tygodnia - czyli spokojny, stały. Wolę patrzec w lustro i centymetr.

2. Ok

3. Ok - będzie to zawsze ryż brązowy

4. Lubię kroplę beskidu bardzo niestety - a jakie wody zmineralizowane polecasz ?

5. Mam w domu tran, oliwę z oliwek, olej lniany, tłuste ryby tez nie beda problemem - zacznę to jeść.

PS: masło to dla mnie nie wyrzeczenie - i tak go nie jadam.

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-06-01 10:48:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Kropla bez kitu Sory, ale zawsze śmieję się, gdy ludzie to piją, bo jest to woda, która niewiele różni się od tej z kranu w kuchni, a kosztuje x razy więcej.

Polecam muszyniankę, muszynę, galicjankę, piwniczankę /ta ostatnia ma najwięcej magnezu bodajże/

1. Nie liczysz - ok. Liczenie na oko też jest ok, ale tak jak mówię. Na oko widzę, że masz dużo białka, mało węgli i tłuszczy. Może przyda się mały reset /tydz-dwa/ z zerowym bilansem i rozkładem b/t/w 2/1/reszta, a później obciać węgle poniżej 20% zapotrzebowania do wyłączenia receptorów alfa-2.

3. Po treningu lepiej biały. Przed brązowy zamiast bułki /lepsze źródło/

pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Kupie dzisiaj po 1 butelce każdej tej wody i zobacze jak mi podchodzi.

Zakupie ryby w makro, bo rozumiem, że NIE mówimy o rybach w puszcze zalanych olejem tylko o swiezych rybach ? Jakie będą dobre ? Nie znam sie na rybach...lubie tylko łososia taiego na kromki, reszty raczej nie jadłem. Kupie chetnie kazda na spróbwanie, tylko bez ości błagam lniany, tran, extra virgin - mam.

Na sniadanie zobacze jak bedzie sie jadło jajko z ryzem, filetem i pomidorkiem. Te bulki nie są konieczne...tzn wysarczyla by doslownie 1/4 bulki, zeby mieć czym zagryźć. Sprawdze ten ryż.

Po treningu
na pewno biały ? Na odchdzaniu nie zalecało się brązowego ?

I jeszcze ostatnie pytanie - do ktorych posiłków dodawac oliwe z oliwek, tran, lniany ? Moge wybierac dowoli ktory z tych produktów łykne ?

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-06-01 11:24:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Ryby, oczywiście świeże/czasem wędzone. Łosoś, makrela, pstrąg tęczowy, śledź /świeżego nie sposób dostać, a nawet jeśli to ciężkie przygotowanie z tego co słyszałem, więc bierz matjasa i odlej tą zalewę z tłuszczu i dokładnie wypłucz pod wodą. Raz na jakiś czas można zjeść - dodać cebuli białej, pieprzu, odrobiny soku z cytryny dla poprawienia smaku i jazda. Taki łosoś 'na kromki' chyba jest ok, ale tutaj niech się jakiś znawca wypowie, bo ja jeszcze nie wiem

Makrela ma trochę ości, ale jest na nią fajny sposób. Wzdłuż brzucha na pół, odrywasz kręgosłup i te ciemniejsze miejsca /przy wędzonej/ przy skrzelach zostawiasz, a jesz tylko fajniutkie, rozpływające się w ustach mięsiwo.

Odnośnie ryżu rano to... hmm fakt - śniadanie, jajko, nie bardzo to wszystko pasuje, więc może jednak bułka ciemna.

Po treningu na pewno biały ze względu na konieczność uzupełnienia zapasów glikogenu - biały ma wyższy IG, czyli szybciej podnosi poziom cukru we krwi po treningu, a krew wędruje do mięśni, odżywiając je.

Oliwe dawaj do każdego posiłku poza okołotreningowymi i raz w ciągu dnia zamiast oliwy daj tran/lniany/orzechy.

pozdr.

//a tak w ogóle, to pokaż fote jakąś

Zmieniony przez - kieszko89 w dniu 2010-06-01 12:42:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 982 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12814
to normalne jak sie zaczyna z otylosci do chudosci. Spalisz tyle ile sie da, a potem staniesz w miejscu . Miales nadmiar brzucha w stosunku do pozostalych partii wiec tutaj schodzi na koncu. Musisz zastosowac jeszcze z 2 cykle na mase i 2 redukcje zeby miec totalnie plaski brzuch. Taka jest kolej rzeczy. Budowa miesni to podstawa ,dzieki temu mozna startowac z np 3000 kcal i sie redukowac do 2100 , taka obnizka to nawet moze byc rozlozona na 3-4 miesiace. Jak startujesz z 2300 kcal np to szybko uderzysz o dno :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Czuję, że w ruch będą musiały iść już 2 pojemniki na jedzenie... :P Dzięki za info odnosnie jedzenia. Spisałem wszystko, wybiore się do makro może jutro się uda - mają tam pełno świeżych rybek.

Co do cykli na mase to narazie jeszcze odpuszczam sobie. Zobaczę przez kilka tygodni jak teraz będą kształtowały się obwody.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

RZEŹBA brzuszek

Następny temat

Prośba o ocenę diety

Wiecej