SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nieciekawe osiedle i towarzystwo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1990

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 7
Mieszkam na nieciekawym osiedlu, nie mam dwóch lewych rąk i w jakiś tam sposób jestem wstanie się obronić jestem jednak bardzo szczupły 65 kg przy wzroście 175, chciałem zapytać jakie ćwiczenia powinienem najbardziej uwzględnić w swoim treningu w celu rozbudowy siły ? gdyby doszło do potyczki na ulicy, walk oczywiście najlepiej unikać ale nie zawsze można, wiadomo że to nie walka w klatce i na całkowicie innych regułach. Z tego co sam czytałem najważniejsze to mocne nogi, barki oraz plecy. Czyli mocniejszy nacisk na OHP, podciąganie podchwytem i przysiady. Nie mówimy o technice bo jeżeli trafie na kogoś obeznanego to pewnie nie zdążę nawet podejść, wiem że jest najważniejsza razem z psychiką. Ale siłą też można walki uliczne wygrywać gdyby do takich doszło
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
judge55
...chciałem zapytać jakie ćwiczenia powinienem najbardziej uwzględnić w swoim treningu w celu rozbudowy siły ?...
Dlaczego chcesz budować siłę a nie umiejętność walki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
1. Zacznij ćwiczyć na sekcji i dużo sparingów
2. Nie rozśmieszaj mnie, ważysz sporo za mało i tutaj żadna siła Ci nie pomoże przy konfrontacji z typem 20 kg cięższym jeśli nie będziesz pracował ciałem i miał timingu.

Przytyj 15 kg, ćwicz na siłce robiąc normalne ćwiczenia wielostawowe takie jak wiosłowanie, podciąganie sztangi wzdłuż tułowia, ciągi na prostych nogach, pompki na poręczach, spacer farmera, wznosy Zerchera sztangą itd.

I ćwicz na sekcji, uwierz, pomoże lepiej niż sama siłka.
2

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 7
Mam problem z zapisaniem się na sekcje ponieważ mam aparat na zębach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
Za[isz się na sekcję grapplingu to w zęby nie dostaniesz, submission fighting/judo/bjj.
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak cchesz siłowo też trenować dobrym uzupełnieniem SW będzie trening typu FBW
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Gats 2 w zasadzie wszystko wyjaśnił. Idź na treningi skupiające się na sportach walki chwytanych, jak zapasy czy judo, ewentualnie jak masz dobrą sekcję krav magi to też możesz zajrzeć.
Treningu siłowe Ci nie zaszkodzą, ale jesteś zbyt mały i chudy by siłą wygrywać konfrontację. Przeciętny nietrenujacy rywal cięższy te 20-25 kg od Ciebie będzie problemem nie do przejścia.
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 113 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4531
Dodam coś od siebie, bo mam bardzo zbliżone gabaryty do autora postu. Zdecydowanie więcej dadzą Ci treningi jakiegoś sportu walki niż ćwiczenia siłowe. Mówię tu zarówno o umiejętnościach walki/samoobrony (o tym później), ale też poczucia pewności siebie. To ostatnie jest bardzo ważne na ulicy, bo często osoby (płci męskiej) małe i lekkie, które wyglądają na niepewne siebie przyciągają najwięcej uwagi wśród ulicznych napinaczy, którzy chcą 'się sprawdzić, ale tak żeby wygrali' ;) Gdy trochę pochodzisz i się nauczysz np. jakichś fajnych rzutów, będziesz od razu pewniej się czuł, co na ulicy wyraża się postawą ciała (wyprostowane plecy, głowa wysoko, spokojne spojrzenie), ale też większym spokojem i odwagą (nie mylić z kozaczeniem) w razie jakichś zaczepek słownych. Zaufaj mi, sam przez to przechodziłem z 10-12 lat temu.

Wracając do samych umiejętności walki, ze swoją wagą możesz raczej bez problemu pokonać kogoś nawet o 20kg cięższego, o ile nie ma żadnego doświadczenia w sportach walki. Sam potwierdziłem to wielokrotnie (na sparingach, nie ulicy) :) Im ktoś sam lepiej umie się bić i/lub jest cięższy, tym Twoje szanse są mniejsze. Ale i tak ćwiczenie SW (wg mnie najlepiej przekrojowo czyli MMA + jako uzupełniająca Krav Maga), do tego gaz pieprzowy w kieszeni i unikanie podejrzanych miejsc, jest najlepszym co możesz zrobić , żeby zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MMA na start

Następny temat

Teleskopowka się zaciela

WHEY premium