SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie takie to proste - pomoc.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1535

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12
Witam,

Mam dosc poważny problem z ćwiczeniem, ładnych pare lat temu nabawiłem
się niemiłej kontuzji, mianowicie "postrzalu ledźwiowego", czyli przez
zbytnie / niewlaściwe obciażanie kregosłupa zrobilem z siebie w jakims
stopniu kaleke. Prze 5 lat mialem przerwe w treningach, a po mojej
dawnej formie nie zostalo mi za wiele, przybrałem sporo na wadze na 178
cm waże 98 kilo. Tu pojawia się i mój problem, mam za malo koncepcji na
ćwiczenia które moge wykonywac przy mojej dolegliwości, żeby ułożyć jakis
sensowny plan ćwiczeń. Jeżeli ktoś z doświadczeniem może mi wymienic ćwi-
czenia nie / jak najmniej obciążajace dolną część kregosłupa, będe
naprawde wdzięczny.

Pozdrawiam,
Eskadro

Zmieniony przez - eskadro w dniu 2005-10-07 12:47:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1117 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6057
oj bedzie problem , musisz napisac cos wiecej o swojej dolegliwosci to wtedy cos sie da poradzic bo narazie nawet nie wiem w czym tkwii twój problem z kregosłupem , napisz czym to sie objawia czy bólem czy co a wtedy zaradzimy cos
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1117 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6057
oj bedzie problem , musisz napisac cos wiecej o swojej dolegliwosci to wtedy cos sie da poradzic bo narazie nawet nie wiem w czym tkwii twój problem z kregosłupem , napisz czym to sie objawia czy bólem czy co a wtedy zaradzimy cos
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1183 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6697
PROPONUJE ĆWICZENIA LEŻĄC A Z SIEDZĄCYCH I ĆWICZEŃ STOJĄCYCH ZREZYGNOWAĆ.
KLATE MOŻESZ ROBIĆ
ZWYKŁĄ, NA SKOSIE, WYCIĄGI, ROZPIĘTKI
BICA TEŻ WSZYSTKO, NA TRICA ZREZYGNUJ Z FRANCUZA SIEDZĄC I ZE WSZYSTKICH SIEDZĄCYCH.
OGÓLNIE TO PLECY I NOGI TYLKO NA MASZYNACH, A BRZUCH TO SAM NIE WIEM, POSZUKAJ W WYSZUKIWARCE BO BYŁ JUŻ TU TAKI KOLO Z WADĄ PODOBNĄ DO TWOJEJ I KTOŚ MU TO SPOKO STREŚCIŁ.
]A WIĘCEJ NIE POWIEM BO MAŁO WIEM CO CI JEST A JEŚLI LEKARZ CI ZABRONIŁ TO NIEĆWICZ(ŁATWO MÓWIĆ, NIE?)

http://finanse.testynarodowe.pl .................. wykonaj test i odbierz DARMOWE EBOOKI o zarabianiu w sieci i biznesie .................http://finanse.testynarodowe.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12
Re Basswood

Jest to stały przykurcz mięśni wokółkręgosłupowych, i jak się obciąży za bardzo
kregosłup ( zbyt intensywnie ), to na pare tygodni można zapomnieć o chodzeniu,
spowodowane jest to ( jak mi tłumaczono ) "nabytym" krzywym ułożeniem kregów kregosłupa
w dolnym jego odcinku.


Narazie mam dwie możliwości drążek treningowy i wyciskanie z ławki, niemam dostepu
do maszyn. Chcial bym z tego ułożyć systematyczny plan, tylko jakos mi sie to nie
widzi, zjadliwe tez są pąpki, z rozstępkami juz nie jest tak ciekawie. Bylo by prosto
to rozłożyc ale wszedzie pracuje łokiec. Może ktoś mi podopowiedziec jak to zrobić,
żeby nie nabawic sie kontuzji łokcia po pierwszym tygodniu i na jakie ćwiczenie w tym
całym multum położyć najwiekszy nacisk żeby go nie przetrenować?

Pozdrawiam,
Eskadro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1117 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6057
z rozpietkami nie z rozstepkami , dlaczego nie mozesz ich robic i o co chodzi z tym łokciem i ci powiem ze ja mam wade tak zwana rozszczepienie łuku kręgowego ostatniego lędzwiowego i cwicze a ztakim czyms nie powinno sie wogóle nic robic wiec powiedz mi co z tym łokciem a ułoże ci fajniutki plan bo w pełni cie rozumiem jezeli chodzi o wade pleców na siłowni , pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12
Re Basswood,

Co do rozpietek, może faktycznie to tylko kwestja doboru ciężaru tak abym
w te ćwiczenie nie musial wkładać zbyt dużego wysiłki. Co do kregoslupa u mnie
jest o tyle komicznie ( niewiem jak u Ciebie ) ze jak mam 5 kilo w reku np.
wracam z zakupami ze sklepu to juz mnie zaczyna uciskac. A co do łokcia to
chodziło mi o to ze przy wyciskaniu, pompkach, czy podciaganiu, łokiec pracuje
i zastanawiam sie czy plan złożony w wiekszosci z tych cwiczen po paru tygodniach
nie zakończy sie tym że ze wzgledu na przepracowanie łokcia nie bede w stanie go
kontynułować. Pytam bo szczerze sie przyznam że nawet jak ćwiczyłem malo to miało
wspólnego z planowaniem ćwiczeń, raczej ograniczało sie do wykonywania tych samych
ćwiczeń przez 7 dni w tygodniu i tak za kazdym razem do momentu kontuzji. Co do
planu wielkie dzieki :].

Pozdrawiam,
Eskadro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1117 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6057
jak bedziesz brał odrzyweczki i witaminki na stawy to nic nie bedzie , wiec tak nie napisałes jakim sprzetem i czasem dysponujesz jeszcze to i bedzie oki i ci pomoge cos ułorzyc a co do mojej wady to wyglada to tak
o to moja wada kregosłpua mam rozszczepienie łiku kregowego i jak widac na rysunku ( nie jestem dobrym malarzem) jest przedielony na dwie czesci a powinien byc w całosci i nerwy rdzenia mam na wierzchu , dobre co
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1117 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6057
kurcze nie moge dodac rysumku zraz zakombinuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12
Kergosłup - 2:1 dla Ciebie
Sprzet - cały to w tej chwili aż ławeczka, pare sztang i hantel, i z 200
kilo krążków, no i drążek własnie kombinuje nowy bo te sklepowe mi od da-
wna za grube, pozatym w futrynie nie wygodnie :]
Czas - tyle ile bedzie potrzeba tyle znaje.

Pozdrawiam,
Eskadro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1117 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6057


no i masz

Zmieniony przez - basswood w dniu 2005-10-07 16:47:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

proszę o pomoc.

Następny temat

rzeźba dużo ruchów-wejść

WHEY premium