SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie rosną mi mięśnie pomimo dużej ilości ćwiczeń

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4776

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1164
NIE WIEDZIAŁEM W JAKIM DZIALE NAPISAĆ TEN TEMAT DLATEGO JEŻELI JEST ZŁY PROSZĘ O PRZENIESIE DO PRAWIDŁOWEGO DZIAŁU!

Witam mam problem ponieważ nie rosną mi mięśnie.
Mam 16 lat 187 cm wzrostu i ważę 62kg

Wydaję mi się ,że ćwiczę bardzo dużo opiszę mój tydzień :

PONIEDZIAŁEK
Podciąganie na drążku (ze strony www.podciąganie.pl etap 9-11)
Brzuszki - 100
Basen (pływam od dziecka chodzę na zawody to moja pasja. W czasie 35-40 minut przepływam 1.5km

WTOREK
Pompki - 200 (150 klasycznych i 50 z nogami na krześle czyli na podwyższeniu)
Brzuszki - 100

ŚRODA
Podciąganie na drążku (ze strony www.podciąganie.pl etap 9-11)
Brzuszki - 100
Basen - 1,5 KM (żabka/kraul) w 35min

CZWARTEK
Pompki (200 ( 150 klasycystycznych i 50 z nogami na krześle czyli na podwyższeniu)
Brzuszki - 100

PIĄTEK
Podciąganie na drążku (ze strony www.podciąganie.pl etap 9-11)
Brzuszki - 100
Basen - 1,5 km (żabka/kraul) w 35 min

SOBOTA
Pompki (200 ( 150 klasycystycznych i 50 z nogami na krześle czyli na podwyższeniu)
Brzuszki - 100

NIEDZIELA - Dzień przerwy robię tylko brzuszki - 100

Opis ćwiczeń:
Pompki robię na przemian mam dwa treningi

PIERWSZY
serie : 10/15/10/15/10/15 i tak aż do 150 pompek
Nogi na podwyższeniu 10/10/10/10/10 -> 50 pompek
30 sekund między seriami Razem jest to 200 pompek
DRUGI:
Serie : 15/15/15/15/15/15/15/15/15/ -> 150 pompek
Nogi na podwyższeniu 10/10/10/10/10 -> 50 pompek
45 sekund między seriami Razem jest to 200 pompek

Brzuszki : 20/20/20/20/20 Razem - 100 bzuszko
15 sekund przerwy między seriami

Podciąganie (Wszystko jak jest opisane na stronie www.podciąganie.pl

Pływanie : 50m żabką klasyczną 50 kraulem i tak ciągle.Aż do zmęczenia zazwyczaj następuje to po 30 basenach. Wtedy robię 1 minutę przerwy i pływam dalej.

Nagrywam swoje treningi by zobaczyć czy wszystko wykonuję poprawnie i jest dobrze.
Podciągam się do pełnego wyprostu pompki robię do końca.
Brzuszki też poprawnie

Jeżeli chodzi o odżywianie się to odżywiam się raczej dobrze.
Moja dieta jest bogata w białko. Jem wartościowe rzeczy.

Policzyłem jeden ze swoich dni (Wiadomo codziennie je się co innego ale ja codziennie mam ustaloną porcję)

Śniadanie/Kolacja -> 5 kanapek z szynką,serem,jajkiem na śniadanie często jem biały ser.
Zawsze mam zupę obiad składa codziennie z innego mięsa do tego ziemniaki/ ryż surówka
Jem podwieczorek (porcję owoców)
Drugie śniadanie kanapka
Rano mleko z owsianką lub musli

Ty jeden przykładowy dzień :
BIAŁKO : 130,5 g
TŁUSZCZE : 93 g
BŁONNIK : 32 g
KALORIE : 2796 kcal

Kiedyś liczyłem i wyszło prawie 3000kcal kiedyś 2500 wiadomo to się wacha.

Ostatnio odczuwam bóle mięsni,zmęczenie,bole głowy,bolą mnie plecy gdy napnę mięśnie czuję ból. Wydaję mi się ,że moję mięśnie się zmniejszyły, ciężej idzie wykonywanie mi treningu, spadła mi waga.



Piszę to wszystko aby was się doradzić.
Co robić by urosła mi siła i duże mięśnie? Nie powiem gdy napnę mam lekko twardą klatkę mam jakieś zarysy mięśni, brzuch wygląda nawet okej ale to wszystko jest malutkie jak u kurczaczka a ja chcę być dopakowany !
Chciałbym mieć siłę bo z bólem przyznam ,że jej nie mam ;( Pobił by mnie przedszkolak.


Coś robię nie tak ?
Co powinienem zmienić ? Może ćwiczę za mało/za dużo ?
Może mniej/więcej czegoś powinienem jeść?
Może powinienem ćwiczyć inaczej ? Lub jakieś inne ćwiczenia ?

Moja wymarzona sylwetka do której dążę to coś tego typu : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1479400255625140&set=pb.1403825213182645.-2207520000.1402006223.&type=3&theater

Przyznam ,że mam już tego trochę dosyć i chcę zmian!
Ćwiczę od ponad roku! Dzień w dzień mam bardzo silną motywację i nigdy jeszcze nie odpuściłem treningu.
Trening zawsze na pierwszym miejscu!
A efekty są takie bardzo małe.

Jestem w stanie dużo zmienić i dużo zrobić aby zyskać taką sylwetkę jak w linku wyżej.Mam dużą motywację i zapał mogę poświęcić się każdemu treningowi.

Może podciąganie na drążku,pompki,brzuszki i basen to za mało ? Moze potrzeba innych ćwiczeń.
Z góry dodam ,że nie mam możliwości chodzenia na siłownię.


Dodam swoje zdjęcia jak obecnie wyglądam :

I kolejne z przed miesiąca (Bez zmian w mojej budowie na tych nowych może trochę schudłem) Te ostatnie dwa są z początku Maja

Proszę o pomoc!
Pozdrawiam! :)






Zmieniony przez - Playboy98 w dniu 2014-06-06 00:32:22




Zmieniony przez - Playboy98 w dniu 2014-06-06 00:33:13




Zmieniony przez - Playboy98 w dniu 2014-06-06 00:33:49




Zmieniony przez - Playboy98 w dniu 2014-06-06 00:34:20




Zmieniony przez - Playboy98 w dniu 2014-06-06 00:35:08
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1205
Myśle przedewszystkim że ze złej strony się zabierasz do tego. Zacznij od dobrego żarcia, widać że musisz mięc dużo kalorii, wiem że pewnie mnie wiele ososób za to obrzuci błotem, ale podbij sobie kalorie czymś słodkim snickers itp,itd. Podbijaj kazdego dnia przynajmniej do 3000 kcal i 125 gramów białka, Białko podbijaj jajkami, twarogiem, serkami no i oczywiscie miechem i rybami. Co do treningu rozplanuj go sobie na 3 dni by mięsnie miały czas na regeneracje, pon sroda piatek, badz wtorek,czwartek,niedziela, Jeżeli trenuje w domu i masz np.hantelki zrób sobie plan FBW (bedzie Ci łatwiej dobrać ćwiczenia) Jeżeli masz dostęp do siłowni zacznij spokojnie splitem, nie szarżuj, Rózne plany masz rozpisane na forum wystarczy poszukać. Jak coś możesz pisać na priv
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4670
źle masz ułożony tening i dietę.
PS.Kto liczy błonnik xD ?

czacza

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1164
Dlaczego mam zły ułożony trening ? Jakieś wskazówki ?

hahaha co do błonia to liczyłem to wszystko na www.ilewazy.pl i tam była taka rubryka :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4670
Dlaczego ?
Popatrz jak wyglądają rozpiski z podwieszonych tematów.
A,pewnie pomyliłeś z ww xD
O dietę i trening wal do mnie na pw.

czacza

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 131 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15343
Playboy98


Piszę to wszystko aby was się doradzić.
Co robić by urosła mi siła i duże mięśnie? Nie powiem gdy napnę mam lekko twardą klatkę mam jakieś zarysy mięśni, brzuch wygląda nawet okej ale to wszystko jest malutkie jak u kurczaczka a ja chcę być dopakowany !
Chciałbym mieć siłę bo z bólem przyznam ,że jej nie mam ;( Pobił by mnie przedszkolak.





Bić sie trzeba umieć, a nie być silnym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
nie rośniesz bo masz zły plan.
Ćwiczyć trzeba całe cialo,a Ty wybrałeś 2-3 ćwiczenia i tyle...poza tym przy intensywnym pływaniu na basenie trzeba dostarczać naprawdę sporo kalorii...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1164
Rozumiem. W takim razie czy mogę prosić was o jakieś wskazówki treningów dzięki którym zdobędę wymarzoną sylwetkę ?

Treningi układałem sam :)

A co do diety to co jest nie tak ?

Jeżeli chodzi o temat bicia się to oczywiście trzeba to umieć ale to była bardziej przenośna chodziło mi o to ,że jestem raczej chudy i nie mam siły. I raczej każdy by mnie powalił :(

Zmieniony przez - Playboy98 w dniu 2014-06-06 15:23:10

Zmieniony przez - Playboy98 w dniu 2014-06-06 20:35:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Kanapki rób sobie z jajkiem, bądź serem białym. Szynka ze względów produkcyjnych, gdzie zamiast mięsa dają wypełniacze i jest mniej niż 50% mięsa, odpada. Skoro nie rośniesz to znaczy, że coś kuleje. Widzę, że trening jest strasznie do dupy. 3 łatwiutkie cwiczenia. Ty Masz stymulowac mięsień, a nie go tylko rozgrzewac. zobacz na plan dla początkujących w tematach podwieszonych, tam gdzie robisz ponad 12 powtórzeń, zmień cwiczenie na trudniejsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
a to widziałes?
https://www.sfd.pl/NAJCZĘŚCIEJ_ZADAWANE_PYTANIA-t755553.html

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2014-06-07 12:01:05

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1164
Dziękuję za wasze odpowiedzi. Użytkownik tego forum ułożył mi trening i teraz będę go wykonywał :)

Co sądzicie ?

Przód
Przysiady.
Pompki piersiowe
Dipy barki
Podciąganie bicki

Tył
Martwy ciąg/skłony izolowane
żuraw
podciąganie najszersze
podciąganie czworo

Wykonuję 5x5 (5 powtórzeń po 5 serii)

Przysiady z obciążeniem co tydzień +2kg

DO tego dieta :

I. 10 jaj (forma dowolna,jajecznica,gotowane itp.),2 kromki pieczywa,owoc (jaki chcesz np.banan,jabłko)

II.250 g piersi z kurczaka,500g ziemniaków,warzywa(papryka,brokuł itp.) 25g smalcu

II.To co w II

IV.Placek(naleśnik/omlet) np.100g mąki+2 jajka,owoc

Trening trzy razy w tygodniu.



Zmieniony przez - Playboy98 w dniu 2014-06-13 21:00:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
dipy nie są na barki,a podciąganie to ćwiczenia bardziej na tył jak na przód

co to podciąganie czworo?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w dobraniu ćwiczen

Następny temat

Jakie efekty przy 100 pompkach dziennie?

WHEY premium