SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie możność podniesienia nóg a streching

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2037

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Tomasz1405 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 129
Witam,
nie wiem czy to odpowiedni dział, ale w sumie jestem początkujący...
Mój problem, który mam nadzieję rozwiążecie wygląda następująco.
Urodziłem sie jako wcześniak, oprócz porażenia mózgowego, stwierdzono również nie do końca rozwinięte ścięgna Achillesa.
Jeszcze będąc dzieckiem przeszedłem operacje, które pozwoliły mi stanąć na pełne stopy (wcześniej poruszałem się na palcach).
Jak już nieco podrosłem, przyuważyłem, że strasznie szybko się męcze, nie mogę za dużo chodzić. Bolało mnie cały czas ale to nie był ból tylko raczej brak energii... po dłuższych oględzinach, m.in. fizjoterapeuty okazało się, że moja łydka pozostawia wiele do życzenia :)
Trzeba było ją więc jakoś zdobyć (bo mięśnia było bardzo niewiele, więc zacząłem chodzić na siłownie, tam główny nacisk skłaniałem właśnie na nogi)
Mocno mi to pomogło bo zbudowałem po 1.5 roku łydkę, a zarazem zdobyłem możliwość pokonywania długich dystansów pieszo... niestety wtedy też zauważyłem, że nie mogę poruszać palcami u jednej stopy. Kontrola u lekarza stwierdziła, że to kwestia neurologiczna - no trud no - ruszanie palcami nie jest jakieś niezbędne przecież :)

Obiecuję, że już kończę i zadam pytanie właściwe, ale cała historia będzie pomocna do odpowiedzi na pytanie IMO..

Zapuściłem się nieco w ćwiczeniach itp. (przyznaje się - życie przysłało ważniejsze rzeczy do zrobienia a i trochę mnie lenistwo dopadło). Przytyłem ok. 20 kg, jednak przy wzroście 174 ważę 69-71kg więc nie wydaje mi się to nadwagą. Po prostu zrobiłem się starszy i nabrałem 'masy'.

Od tego momentu bardzo ciężko mi podnieść nogę przy wsiadaniu na rower itp. Wygląda to zak, że czasami uda mi się podnieść nogę do kąta prostego, ale nie mam szans jej utrzymać.
I tu następuje moje właściwe pytanie:
Czy jest to objaw neurologiczny i powinienem się z tym po prostu pogodzić, czy jest to po prostu objaw braku treningu?
Fizjoterapeuta stwierdził, że muszę ćwiczyć, uprawiać streching, ale nie może wykluczyć czynnika neurologicznego.
Jakie są to Waszym zdaniem objawy?
Dodam, że od 4 tygodni wykonuje ćwiczenia (proszę się nie śmiać ;):

ale nie wiem czy one są odpowiednie. Kształtniejszty tyłek mam na pewno - ale to jedyny pozytyw.... Nie odczuwam nawet minimalnej różnicy.

Może znacie jakieś filmy instruktażowe, które są bardziej odpowiednie aby rozciągnąć mięśnie czworogłowe i dwugłowe?
Zaznaczam, że nie mogą one być trudne.... w tym momencie w milisenudach liczy się czas jaki mogę przytrzymać nogę... wiem że małymi kroczkami można wiele zdziałać... łydki odbudowywałem na początku na pustej maszynie z pomocą kolegi, potem zakładałem 30-35 kg więc wiem, że na niektóre rzeczy potrzeba czasu po prostu.

Chętnie wysłucham wszelkich konstruktywnych rad!
Pozdrawiam serdecznie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
deka

Moim zdaniem temat nadaję się , ale do działu ZDROWIE i tam cię wysyłam .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Trochę nie rozumiem, masz kontakt z fizjoterapeutą, którego zadaniem jest rozwiązywanie tego typu problemów, a pytasz na forum. Po pierwsze to trudno dociec o jakie unoszenie nogi Ci chodzi a jeśli nawet się dojdzie to ciężko będzie przez net zdiagnozować na czym polega problem. Filmów i zdjęć z ćwiczeniami o które pytasz jest w necie setki jeśli nie tysiące. Ten film co podałeś to jest z bardzo fajną Panią i tyle dobrego o nim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 688 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3520

class="link" target="_blank">Tu wprowadź tekst linku...

musisz sie caly czas rozciagac podam cwiczenie
Lezysz na plecach w rece bierzesz recznik badz jakas gume zaczepiasz za stope i prostujesz noge przyciagajac ja w swoim kierunku gdy poczujesz bol przytrzymujesz 10sec
Norma jest jak lezysz na plecach i wyprostowana noga ma 90 stopni

2 cwiczenie poizometryczna relaksacja miesni
z kleku prostujesz jedna noge i wykonujesz sklon do niej i tez rowniez trzymasz 10-30sec

Sciagnij film Zycie bez bolu dostepny jest na chomiku
Ogolnie poszukaj fizjoterapeuty ktory wykonuje poizometryczna relaksacje miesni pokaze cwiczenia z pomoca 2 osoby badz samodzielnie do wykonywania w domu

Zmieniony przez - cinek88888 w dniu 2012-09-25 15:36:31

Zmieniony przez - cinek88888 w dniu 2012-09-25 15:43:23

Zmieniony przez - cinek88888 w dniu 2012-09-25 15:45:22

Zmieniony przez - cinek88888 w dniu 2012-09-25 15:49:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 129
bomber
Trochę nie rozumiem, masz kontakt z fizjoterapeutą, którego zadaniem jest rozwiązywanie tego typu problemów, a pytasz na forum. Po pierwsze to trudno dociec o jakie unoszenie nogi Ci chodzi a jeśli nawet się dojdzie to ciężko będzie przez net zdiagnozować na czym polega problem. Filmów i zdjęć z ćwiczeniami o które pytasz jest w necie setki jeśli nie tysiące. Ten film co podałeś to jest z bardzo fajną Panią i tyle dobrego o nim


Może to dupa a nie fuzjoterapeuta był. Nie mogła ona zrozumieć co to znaczy, że ja nie mogę przytrzymać tej nogi - chodzi o stanięcie na jednej nodze, wysunięcie do przodu i przytrzymanie w jakiejkolwiek pozycji dłużej niż 1sek. Po prostu nie daje rady i fizjoterapeutka stwierdziła, że to może być zaburzenie sygnałów elektrycznych...

Film podałem dlatego, że nie wiem czy dobre partie mięśni się na nich ćwiczy, żeby rozwiązać mój problem.


Cinek - dziękuję - spróbuję tak jak mi radzisz - będę informował o postępach :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 688 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3520
Sciagnij film Zycie bez bolu dostepny jest na chomiku

Masowanie i ugniatanie lydek uda przyniolsy by u ciebie wielka ulge w wykonywaniu cwiczen

class="link" target="_blank">Terapia manualna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Czy chodzi Ci o pozycję podobną do tej jak ma ta niunia na obrazku filmu?



Zmieniony przez - bomber w dniu 2012-09-26 09:11:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 129
Odwrotnie - noga do przodu. Bardziej chodzi mi o to, czy jeśli, któreś mięśnie mam zastałe to czy właśnie wykonując np. te ćwczenia z filmu sytuacja się poprawi - czy ćwicze odpowiednie partie. Wyobraź sobie że wsiadasz na rower - motocykl. Nie mogę tego zrobić bo nie dość że za nisko nogę podnoszę to nie utrzymam jej dostatecznie długo w powietrzu żeby przełożyć przez maszynę/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 688 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3520
dlatego sciagnij film zycie bez bolu a bedziesz wiedział jaki miesien rozciagac i jakie cwiczenie wykonywac

Tak jak pisałem poszukaj fizjoterapeuty co wykonuje poizometryczna relaksacje miescni
Mozliwe iz bardzo skuteczna okazala by sie metoda bodzcowa np. klawiterapia

wysłalem wiadomosc na priv

Zmieniony przez - cinek88888 w dniu 2012-09-26 18:28:06
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

oddawanie osocza

Następny temat

Guzek/ grudka na jądrze.

WHEY premium