SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie chudnę

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2367

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Waga

17

Wzrost

58

Obwód pasa

163

Obwód klatki piersiowej

Obwód uda

79

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

90

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

56

Stan zdrowia

rowerek stacjonarny codziennie 1-1,5 h; aerobik 3-4 razy/tyg. po 40 min

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

-

Cel/problem/opis

dobre
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 144
Proszę, powiedzcie mi, co robię źle, bo pomimo starań moja waga i wymiary nie chcą zmaleć.
Mam 17 lat, mierzę 163 cm i obecnie ważę 58 kg. Od czerwca staram się odchudzać. Początkowo nie za bardzo pilnowałam diety, tzn. jadłam zdrowo, ale nie przejmowałam się ilościami. Nie chciałam być głodna, bo miałam dużo nauki. Przez to też ćwiczenia (rowerek stacjonarny) uprawiałam sporadycznie, 2-3 razy w tygodniu po ok. 1 h. I schudłam Z 61 do 57 kg.
Teraz, kiedy są wakacje, ostro wzięłam się za siebie. Zaczęłam pilnować diety 1500-1600 kcal i codziennie ćwiczyć. Jeżdżę codziennie ok. 1-1,5 h na rowerku stacjonarnym + co drugi dzień (albo częściej) robię "skalpel" Chodakowskiej. I nic. Nie chudnę, wymiary stoją w miejscu.
Staram się zdrowo odżywiać: na śniadanie płatki owsiane + mleko/jogurt naturalny + jakiś owoc; na drugie śniadanie jakieś placuszki owsiane albo kanapki; na obiad ryż/kasza/ziemniaki + mięso drobiowe, rzadziej wieprzowe albo warzywa strączkowe + jakieś warzywo. W międzyczasie podgryzam jakieś owoce. Kolacji nigdy nie miałam w zwyczaju jeść, ale jako że trening robię wieczorem to zaczęłam jeść - twaróg przygryzany marchewką, rzadko chlebem, czasem coś innego.
Nie jem fastfoodów, ale przyznaję się, że czasem pozwolę sobie na coś słodkiego - kostka ciemnej czekolady, rzadko jakiś lód.
Poradźcie mi, co robię źle? Czemu nie chudnę?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Każdy ma inny metabolizm inaczej reaguje na wysiłek, te maszyny mają jakiś algorytm który te kalorie zlicza.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26435
Pewnie zajechany metabolizm.
Dużo aerobów + mało kcal = szybkie spowolnienie metabolizmu.

Dobrze by było jakbyś zamieniła ten rowerek na jakieś ćwiczenia siłowe - normalnie na siłowni, albo trening domatora i podbija kcal na co najmniej 2 tygodnie. Powinno to przyspieszyć metabolizm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
rozpisz to w szablonach z potreningu.pl oraz jak dlugo to robisz bo na efekty zwyczajnie trzeba chwile poczekac i kolejna sprawa ze proporcje ciala moga sie zmienic ale w wadze zmiany nie bedzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Pokaż co dzisiaj zjadłaś wg tego
https://www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html

jak nie ważysz to orientacyjnie podaj

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 144
Dorzucam zrzut tego, co wczoraj jadłam. Domyślam się, że jem nieco za dużo węgli. Do tego jeździłam godzinę na rowerku stacjonarnym (spaliłam 500 kcal). Trening robię wieczorem, koło 21 a potem jem ostatni posiłek.
Tak jak pisałam wcześniej, póki jakoś szczególnie nie pilnowałam diety to zrzuciłam 3 kg, a od miesiąca wymiary nie maleją, wręcz mój brzuch puchnie:(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
co sie dziwic ze nie chudniesz, , odzywianie do dypu malo kalorii , malo bialka , zwolniony metabolizm, i jakosc produktow slaba , przeczytales jakikolwiek temat dotyczacy odzywiania ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 144
BPL-G
co sie dziwic ze nie chudniesz, , odzywianie do dypu malo kalorii , malo bialka , zwolniony metabolizm, i jakosc produktow slaba , przeczytales jakikolwiek temat dotyczacy odzywiania ?



Jakie produkty są słabej jakości? Płatki owsiane, chleb pełnoziarnisty, warzywa, twaróg? To, że gdzieś jest błąd, to już wiem, dlatego liczyłam, że ktoś tutaj mi pomoże zamiast utwierdzać mnie w tym, że coś skopałam, bo to już wiem.
Postaram się zwiększyć ilość białka. A ilość kalorii boję się zwiększać, bo moim jedynym ruchem w ciągu dnia są te wieczorne ćwiczenia. Zwiększę białko i zobaczymy, co będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
spokojnie nie traktuj tego jak ataku

slabe produkty: mleko, serek almete, inka, maka pszenna, twarog president

slonecznik tez lepiej zmienic na migdaly czy orzechy wloskie

sezam, nasiona jak w takij postaci jak podejrzewam tez slabe

jesli masz ochote zjesc owoc lepiej po posilku niz miedzy posilkami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie parz na to so rowerki pokazują że spaliłaś 500 czy 1000 nie ma więszego znaczenia, tu prędzej chodzi o podkręcenei metabolizmu, niektórzy myslą ze spalają tluszcz jeżdżąc, coś pewnie minimalnego poleci ale to właśnie chodzi o zapoczątkowanie przemian

Z diety mało białka zdrowych tłuszczy (tłuszczy to nawet w ogóle nie ma bo sporo jest podliczonych szczątkowych jak pieczywo czy warzywa ) a sporo węgli

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 144
Wybacz BPL-G, nie chciałam żeby tak za brzmiało ☺

To ją już sama nie wiem, jak to jest z tym rowerkiem? Każdy mówi coś innego.
Za to szybciutko zabiera się za poprawę diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ale w jakiej sprawie każdy mówi co innego z rowerkiem, co już słyszałaś ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej, a dokładanie ciężaru.

Następny temat

Masa z małą ilością tłuszczu albo jego redukcja przy stałej masie.

WHEY premium