SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie bede orginalna..motylem byłam..

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2261

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 342
Witam.
Czytuje to forum od jakiegos czasu..sporo sie dowiedziałam rzeczy dla mnie zupełnie nowych, poszperałam policzyłam, nastwiłam sie psychicznie i wreszcie chce zabrac sie za siebie na poważnie. Mam nadzieje ze dam rade, musze!
Mam problem z brzuchem, po ciązy w dwa tygodnie schudłam 20 kg..bynajmniej nie z własnej woli, nie musze mówic jak wyglada skóra na brzuchu. Przez rok nadrobiłam kilogramy około 7. chce schudnąc rozsądnie, zeby nie pogarszac stanu swojej skóry. Lubie sie zmeczyc,moge cwiczyc codziennie ale moge to robic tylko w domu, kiedy mały śpi.
Bardzo prosze o pomoc.

Oto co wyszło z wyliczen: ( nie jestem pewna czy zrobiłam dobrze)
Zapotrzebowanie: 1800 kcal
Białko: 120g
Węglowodany: 100g
tłuszcze 100? (chyba za duzo)
Taka dietke wymysliłam
śniadanie
2 jajka
1 lyzka oleju
pomidor
cebula
ala lunch;)
pierś 100g
kiszona kapusta
oliwa
50 g kaszy gryczanej
Obiad
buraczki
piers 100g
kasza 50g
kolacja
warzywa gotowane z sosem jogurtowym

Miedzy lunchem a obiadem moge powiczyc, jezeli dam rade to popracuje rownierz po kolacji,

W sumie wyszło 1856 kcal
B: 110
W: 156
T:60

Prosze zweryfikujcie jesli źle( a na pewno źle, bo to pierwszy raz)
Chce cwiczyc brzuch i bede to robic, bo musze go jakos ujędrnic, co do reszty to wszystko jednakowo brzydko mówiąc zapasione..

Płeć: Kobieta

Wiek: 27

Waga: 75

Wzrost: 168

Obwód klatki: -

Obwód ramienia: -

Obwód talii: -

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: chyba duzo

Aktywność w ciągu dnia: dom, bieganie za rocznym synkiem :)

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: stepper sporadycznie

Odżywianie: obecnie maskakra: mało rano, duzo wieczorem, nieregularnie i mało wartosciowo

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: brak
Ps: nienawidze owsianki


Stan zdrowia: dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: trening w domu

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: raczej nie

Stosowane wcześniej diety: bywało różnie..bez większych rezultatów
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2638
JAki rodzaj tluszczy ( i oleji) masz na mysli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2638
nie widze u ciebie ryb jezeli nie lubisz ryb dodaj do diety olej lniany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 342
Ryby lubie, mam zamiar jesc zamiennie z mięsem, a olej to oliwa z oliwek dobrej jakosci. Wielkie dzieki za odzew!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
jaki wspolczynnik aktywnosci przyjelas? troche slaby ten ruch

Malo bialka duzo wegli, tym bardziej jak chcesz poprawic brzuch bialka 2xkg masy ciala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2638
na kolacje polecam ci chudy twarug z odrobia oliwy z oliwek.
Chudy twarug:
B:22g WW:4g T:0g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 342
Bardzo wam dziękuje, bilans ułozyłam sobie na zero, chce cwiczyc codziennie ok godziny, tzn na poczatku na pewno nie dojde do godziny, bo padam juz po 15 minutach.
Obliqes czyli ok 150 g białka i dopełnic węglami? ile max moge ich zjesc? W sumie z węgli to chyba tylko mam kasze?
Focha nie wiem czy ja przełkne ten serek z oliwa, ale spróbuje :) dzieki
Taki trening ( moja czysta fantazja, szczerze powiem nie czytalam na temat cwiczen)
Brzuszki 3s x8
brzuszki skosne 3s x8
unoszenie nóg 3s x8
skłony w bok z cięzarkiem 2s x8
pompki babskie 3s x 8

nogi:
wypad z wykopem 3s x8
przysiady sumo 3s x8
Ramiona:
aktywne podczas wszystkich cwiczen

jakies cardio, ale nie wiem jakie...mam kilka płyt z cwiczeniami tamele daja niezły wycisk, jak mąz mi wykombinuje step to aerobic na stepie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 342
dodam, że chciałabym pozbyc sie okolo 15 kg..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 268 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10155
A mogla bys kupic troche zelaza?
Pewnie juz sie natknelas na forum na to co powiem I nie bede oryginalny ale cwiczac brzuch wzmocnisz miesnie brzucha, trenujac cale cialo wzmocnisz cale cialo a efekt dla brzucha bedzie ten sam. Chodzi o to, ze nie da sie wybiorcho czegos odchudzic ale budujac wybiorczo mase jednej partii miesniowej spowodowac, ze skora bedzie sie wydawac w danym miejscu bardziej napieta (jedrna).
Silownia moze wydawac sie nie damska ale jest to najlepsze miejsce do ujedrniania. Nie masz dostepu, nie stac cie to tez nie problem bo szczegolnie w przypadku kobiet nie trzeba zbyt wielkich obciazen a wbrew pozorom do porzadnego treningu nie trzeba zbyt wiele.
Tak na prawde to krolem cwiczen jest martwy ciag I wierz mi, ze mozna go robic nie tylko ze sztanga, mi z powodu pracy jaka robie zdarzalo sie trenowac z tak egotycznymi rzeczami jak worek wypelniony srubami, zawiesiami, okladzinami pomp etc.
Pamietaj, ze najwiecej zyskasz trenujac duze partie miesniowe. Moze sie to wydawac hardcore dla kobiety ale taka jest prawda. Aha I nie boj sie, ze ci miesnie urosna a sylwetka stanie sie meska. To nie takie latwe wbrew pozorom.
Ja bym to zrobil tak:
PN MC z malym obciazeniem zakonczony podciagnieciem ciezaru na wysokosc zeber 3 serie po 8-10 powt.
MC duzy ciezar 2 serie po 6-8 powt.
WT hiit na skakance
SR trening brzucha
CZW hiit na skakance
PT powtorka z poniedzialku z tym ze MC na prostych nogach.
Na poczatek wystarczy I odposc troche z ciezarami na poczatek przyzwyczj miesnie do regularnych cwiczen I nabierz techniki. Ten sposob to nie 5 kg do sylwestra to cos co minimalnie angazujac sprzetowo I czasowo pozwoli ci chodzic wyprostowana I sprezysta do poznych lat.

Zmieniony przez - jazzman w dniu 2009-11-08 19:28:32

ginekologiem nie jestem ale zajrzec moge

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 342
Dzięki Jazzman.. Szczerze to ten martwy ciąg troche mnie przeraża, jak ponosze troche małego (10 kg) to zaczyna mnie bolec dolny odcinek pleców, nie wiem czy sie tym martwym ciagiem nie dobije, poza ym zawsze myslałam, że żeby schudnąc trzeba robic cardio i cwiczenia z duzą iloscia powtorzen, a tu wyglada na to ze sie myle.
Forme mam strasznie słabą, na skakance to daje rade moze przez 5 minut, a potem to juz szykuje sie na spotkanie ze Św. Piotrem bo tchu nie moge złapac :D
Pomyslisz sobie ze wszystko podwazam, ale to nie tak musze sie poprostu przekonac na 100% zeby robic to z zapałem. Mam jeszcze jedno pytanie czy twój plan to nie za mało? Chciałabym wrócic do formy na lato czyli ok 7 msc do zgubienia 15 kg.
jakby nie było bardzo dziękuje za fachowa rade..spróbuje z tym MC tylko nie wiem co podnosci i ile???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 268 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10155
Piszesz czy moj plan to nie za malo. Ja bylbym sklonny powiedziec czy to aby nie za duzo. Sama piszesz, ze brakuje ci kondycji a jej brak plus od razu intensywny trening rowna sie przetrenowanie. Doczytaj o HIIT, poproboj MC prawidlowo wykonany kazdy z treningow naprawde daje w kosc ale nie dowies sie jak nie sprobojesz.
A tak na prawde to najlepszy plan to taki ktory sprawi tobie radosc I jezeli trening silowy ci nie bedzie odpowiadac to go nie rob ale znajdz cos innego co polubisz. Mozliwosci jest na prawde wiele.
Moja propozycja to tak jak napisalem sposob ktory angazujac minimalnie czasowo da ci maksimum korzysci ale nie jest to jedyna I sluszna droga. Drog jest wiele a ty musisz znalezc wlasna.
7 miesiecy I 15 kg. Pewnie I tak od razu obetniesz kcal I zaczniesz zrzucac wage jak najszybciej ale za kilka lat pomyslisz, ze mozna to bylo zrobic np tak 3 miesiace dla rozruchu a potem w 4 miesiace reszta.

ginekologiem nie jestem ale zajrzec moge

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zapotrzebowanie na skladniki

Następny temat

Dieta cud

Wiecej