SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nauka padania

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6257

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Dzięki za wszystkie wypowiedzi, po kolei:

@Wolflang: dzięki, poszukam tego.

@psdw: u nas w mieście chyba nie ma sekcji aikido. A nawet jeśli jest, to ja trenuje 5 x w tygodniu i na aikido nie mam już czasu.

@Jodan: ćwiczę coś pod nazwą grappling . Trenerem jest judoka Tomasz Wojdan (2 dan, Wicemistrz Świata Masters 2004). Sekcja nie istnieje zbyt długo (około roku), ale koledzy startowali w lidze bjj i nawet nieźle im poszło. Co do jego czasu, to poświęca go dużo, każdemu tłumaczy indywidualnie jeżeli istnieje potrzeba i na pewno mi też pomoże, ale wiadomo, że lepiej wiedzieć więcej niż mniej . Trener tłumaczy, że ręka przy ciele i w momencie zetknięcia się z matą należy zamortyzować upadek uderzając rękoma w mate, ale to nie takie proste (wyczucie momentu itp).

@Cavior: dzięki za włożony trud. Wieczorem wyślę smska i wynagrodzę Ci sogiem .

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 217 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5377
Byl nawet podzial na dwie grupy, ale i tak bylo takie zamieszanie, niebieskie pasy mialy dodatkowy dzien w tygodniu, ale juz sie uspokilo, sporo osob sie wykruszylo i normalnie sie trenuje. To nie jest tak, ze trener robi z tego interes, slono placi za sale, a nawet za zniszczony sprzet, a swoja droga tez musi z czegos zyc.

"Ból to cena jaką płacimy za siłę"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
Tomasz69 najlatwiej tak powiedziec (przy upadku na plecy)-upadaj na najszersze (to te miesnie po bokach plecow) glowa do mostka i uderzaj reka o mate (ale po uderzeniu podnos ja bo mozna sobie lokiec uszkodzic)

pzdr

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
grappling to po angielsku mocowanie się.
ta nazwa nie mówi nikomu dokładnie nic. to tak samo, jakbys napisał, ze trenujesz chwytanie...
co ćwiczycie? stójkę? parter? w jakich proporcjach w judogach czy bez?
jeśli trener jest judoką, to podejrzewam, ze po prostu trenujesz zbyt krótko, żeby sie nauczyć padania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Ja wiem co to znaczy grappling. Trenujemy sporo rzutów, dźwigni i duszeń. Ci co mają to trenują w judogach, ci co nie mają, trenują w dresiku lub czymś podobnym. Trener zaleca kupienie sobie judogi bo bez tego niektórych technik nie można wykonać, ale nie wymaga bezwzględnie (wiadomo, że koszt jest dosyć duży, a osoby niepracujące często mają problem, żeby nawet na treningi kase skombinować). I fakt, trenuje krótko, zaledwie kilka miesięcy.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 732 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15350
Jodan-->Ja trenuje tam gdzie Tomasz69.Trener uczy nas troche inaczej niz typowych Judokow, bardziej jestesmy nastawieni na udzial w BJJ czy pelnokontaktowy JJ.Czesc grupy, szczegolnie ci co cwiczyli za dzieciaka Judo, powaznie mysli o startach. Stad tez mniej rzutow a wiecej parteru choc rzuty nie sa zaniedbane. Powiedzmy ze proporcja to 60/40%. Narazie wiecej jest tych 'elemantarzowych' technik = balaszki, mata leao, kimury, sweepy, skretowki, klucze na stope itd. Z rzutow to katujemy wjazd w nogi, Kata Gurume, Seoi-Nage z kolan, O-soto-gari i O-goshi.Jak jest wolna mata to trener czesto pokazuje bardziej zaawansowane cuda ktore (moim zdaniem) trudno uczyc wieksza grupe np przejscie z trojkatu nogami do balachy, przechwyt za kostke i ulozenie przeciwnika na plecy.

Ogolnie sekcja jest w deche



Zmieniony przez - bartosz w dniu 2006-06-30 11:11:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
czyli praktykujecie coś a'la Kosen judo
a powaznie, zazdroszczę. ja, zeby mieć coś takiego, muszę trochę się nakombinować...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 732 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15350
No w Tarnowie tez nie bylo rewelacji zanim powstala ta sekcja i narazie nie ma dla niej konkurencji jesli chodzi o grappling dla amatorow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Ja nie ćwiczyłem wcześniej Judo, ale też myślę o startach . Nie na poziomie międzynarodowym pewnie (tego już raczej nie dam rady zrobić), ale chętnie powalczę na macie.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2372 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8858
Ja dodam tylko jedną kwestię odnośnie Twojego bulu po upadku - gdy ktoś Cię rzuca, to Ty jesteś na wydechu w momencie lotu. Tzn. nabierasz powietrza przed rzutem i wypuszczasz a ktoś Cię rzuca. Chroni to przed tym "dziwnym uczuciem" oraz przed połamaniem żeber.

--
Spartan Kraków - Kuźnia ludzi ze stali

zapasy.krakow.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobra sekcja bjj??

Następny temat

wakacyjny trening

WHEY premium